بازدید: 106

سرقت یک میلیارد تومانی از خانه‌ای در عباس آباد/ سرایدار و همسرش دستگیر شدند

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 125791
کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی سرایه دار و همسرش را به اتهام سرقت یک میلیارد تومانی طلا و جواهرات دستگیر کردند.
به گزارش خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، ساعت 18:00 مورخه 1396/02/21 یک فقره "سرقت به عنف منزل" در خیابان قندی به کلانتری 114 عباس اعلام شد. در تحقیقات اولیه، از سوی سرایه دار و همسرش به مأموران اعلام شد که سه نفر تحت عنوان مأمور اداره آب و فاضلاب وارد خانه شده و پس از ضرب  و شتم سرایه دار و بستن دست و پای وی، اقدام به تخریب گاو صندوق مالباخته در طبقه دوم و سرقت اموال با ارزش داخل آن کردند. 

پرونده در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ: 

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "سرقت به عنف منزل" و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. 

اظهارات مالباخته: 
مالباخته پس از اطلاع از موضوع سرقت، با حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی به کارآگاهان اعلام داشت: "در زمان سرقت به همراه اعضای خانواده ام در مسافرت شمال کشور ( شهر رامسر ) بودم و از طریق تماس سرایه دار، در جریان سرقت قرار گرفتم."

مالباخته در خصوص میزان اموال داخل گاوصندوق به کارآگاهان گفت: " داخل گاو صندوق مقادیر قابل توجهی طلا و جواهرات متعلق به اعضای خانواده و همچنین 31 میلیون تومان وجه نقد و ارز خارجی ( دلار )، مجموعا به ارزش بیش از یک میلیارد تومان قرار داشت که تمامی آنها سرقت شده است. " 

اظهارات همسر سرایه دار: 
همسر سرایه دار به نام مریم ( 31 ساله ) پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی، با تکرار اظهارات اولیه، بیان داشت: "ساعت 17:00، پس از خرید به خانه آمدم ؛ زمانیکه وارد خانه شدم ، همسرم ( حمید ) را در طبقه همکف پیدا کردم که دست و پای بسته شده و به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود؛ حمید گفت که سه مرد تحت عنوان مأمور اداره آب و فاضلاب به در خانه مراجعه، با تهدید چاقو وارد خانه شده و پس از ضرب و شتم و بستن دست و پاهایش، به طبقه دوم ساختمان رفته و با تخریب گاوصندوق اقدام به سرقت تمامی طلا و جواهرات و پول های صاحبخانه از داخل گاوصندوق کردند. "
 
سرایه دار ساختمان به نام "حمید" ( 24 ساله ) نیز با تکرار اظهارات همسرش، گفت: سه مرد قوی هیکل ابتدا به عنوان مأمور اداره آب و فاضلاب به درب خانه مراجعه و پس از ورود به حیاط ، اقدام به ضرب و شتم و بستن دست و پایش کرده و با مراجعه به طبقه دوم ساختمان اقدام به تخریب گاوصندوق و سرقت محتویات داخل آن کردند. 

تحقیقات میدانی: 
کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی با حضور در محل سرقت اطلاع پیدا کردند که محل سرقت، ساختمانی چند طبقه است که بنا بر اظهارات سرایه دار و همسرش، سارقان جهت انجام سرقت به طبقه دوم آن مراجعه کردند.

بررسی اظهارات سرایه دار و همسرش مبنی بر انجام سرقت توسط سه سارق قوی هیکل در حالی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت که بازبینی تصاویر به دست آمده از دوربین های مداربسته ساختمان مجاور محل سرقت و همچنین شعبه بانک ابتدای خیابان نشان داد که در ساعت اعلامی برای سرقت، هیچگونه تصویری در خصوص تردد سه مرد در محدوده سرقت با مشخصات ارائه شده از سوی سرایه دار وجود ندارد. 

دستگیری سرایه دار و همسرش به اتهام سرقت: 
همزمان با بررسی صحت اظهارات سرایه دار و همسرش، کارآگاهان پایگاه سوم با بررسی وسایل مورد استفاده در تخریب گاوصندوق اطمینان پیدا کردند که این تجهیزات کاملا نو بوده و پیش از آن هیچ استفاده ای از آنها صورت نگرفته است؛ کارآگاهان با بهره گیری از مشخصات درج شده بر روی تجهیزات و انجام تحقیقات میدانی موفق به شناسایی محل فروش تجهیزات مورد استفاده در سرقت در یک مغازه ابزارفروشی در محدوده سیدخندان شدند. 

با بررسی تصاویر دوربین های مداربسته مغازه ابزارآلات فروشی، کارآگاهان موفق به شناسایی تصویر سرایه دار (حمید) به عنوان خریدار تجهیزات شدند که در ساعت 14:00 روز سرقت ( 1396/02/21 ) اقدام به خرید آنها کرده بود. 

با توجه به دلایل و مستندات به دست آمده، هماهنگی لازم با بازپرس پرونده انجام حمید و همسرش به صورت جداگانه دستگیر، به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل و پس از ارائه مستندات از سوی کارآگاهان لب به اعتراف گشوده و به طراحی و انجام سرقت اعتراف کردند. 

اعترافات سرایه دار: 
حمید در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: " روز قبل از سرقت، خانم ( همسر مالباخته ) به من اطلاع داد که قصد دارند به رامسر رفته و چند روزی آنجا بمانند؛ مدت سه سال است که به واسطه یکی از بستگانم که نزد داماد آقا ( مالباخته ) کار می کند، به عنوان سرایه دار در منزل آقا مشغول به کار هستم و در این مدت اطلاعات کامل و دقیقی در خصوص وضعیت مالی و خانوادگی ایشان و همچنین نگهداری مقادیر زیادی طلا و جواهرات در داخل خانه پیدا کردم. "

حمید در ادامه اعترافاتش به کارآگاهان گفت: با اطلاع از غیبت چند روزه ی آقا و خانم در خانه ، پیشنهاد سرقت را با همسرم ( مریم ) در میان گذاشتم و قرار شد تا پس از انجام سرقت ، اینگونه وانمود کنیم که سرقت توسط سارقین زورگیر انجام شده تا کسی به ما مشکوک نشود ؛ روز سرقت ، برای خرید تجهیزات لازم برای تخریب گاوصندوق به سیدخندان رفتم و تجهیزات لازم را خریداری کردم ؛ پس از تخریب گاوصندوق و سرقت طلا و جواهرات داخل آن ، مریم با 110 تماس گرفت و ... ". 

سرهنگ کارآگاه محمد نادربیگی رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت : " با توجه به اعترافات صریح متهمین ، محل نگهداری طلا و جواهرات مسروقه در یکی از شهرهای غرب کشور شناسایی ،کارآگاهان این پایگاه با اخذ نیابت قضایی به این شهرستان اعزام و در بازرسی از محل نگهداری اموال مسروقه قسمت عمده ی طلا و جواهرات مسروقه کشف و به مالباخته تحویل داده شد ؛ متهمین پرونده نیز با صدور قرار یک میلیارد تومانی روانه زندان شدند " .


انتهای پیام/

سرقت یک میلیارد تومانی از خانه‌ای در عباس آباد/ سرایدار و همسرش دستگیر شدند
:
امتیاز : 5.0 تعداد رای : 119

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها