بازدید: 56

بشار اسد: بازسازی اقتصاد سوریه 400 میلیارد دلار هزینه می‌خواهد

منبع : سایت خبری پول نیوز کد خبر: 1243161
بشار اسد: بازسازی اقتصاد سوریه 400 میلیارد دلار هزینه می‌خواهدپول‌نیوز - بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه می‌گوید: بازسازی اقتصاد سوریه نیاز به ۴۰۰ میلیارد دلار هزینه دارد و ۱۰ تا ۱۵ سال طول خواهد کشید.

به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، دیمتری سابلین، نماینده دومای دولتی روسیه، به خبرنگاران اعلام کرد: بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه در نشست با نمایندگان روسیه در دمشق اعلام کرده است بازسازی اقتصاد سوریه به ۴۰۰ میلیارد دلار نیاز دارد.

نمایندگان روسیه قراردادهای دو کشور را با مجلس سوریه بررسی می‌کنند.

سابلین به نقل از بشار اسد اعلام کرد: مهم‌ترین مسئله بازسازی زیرساخت‌های این کشور است که حداقل نیاز به ۴۰۰ میلیارد دلار هزینه دارد و ۱۰ تا ۱۵ سال طول خواهد کشید.

سابلین همچنین به خبرنگاران گفت: اسد رئیس‌جمهور سوریه گفته است که نمی‌خواهد شرکت‌های نفت و گاز غربی در این کشور فعالیت کنند.

سابلین همچنین با بیان صحبت‌های اسد اعلام کرد: ما منتظر شرکت‌های غربی در سوریه نیستیم، به ویژه در حوزه نفت و گاز آنها هیچ جایی در این کشور ندارند و من با رئیس‌جمهور روسیه، پوتین صحبت کرده‌ام. ما از شرکت‌های روسی خواستیم تا در این کشور فعالیت کنند و انتظار داریم آنها هرچه سریع‌تر به بازار ما وارد شوند.

نماینده دومای دولتی روسیه گفت:‌ رئیس‌جمهور سوریه اعلام کرده است که کشورش برنامه‌های توسعه خود را بدون توجه به اقدامات غربی‌ها ادامه خواهد داد.

وی همچنین به نقل از اسد گفت: همکاری‌های ما باید بر ضد سیاست‌های غربی‌ها استوار باشد. سوریه برنامه‌های توسعه‌ای خود را بدون توجه به اقدامات غربی‌ها پی خواهد گرفت.

نماینده دومای روسیه گفت:‌ اسد از امضای توافق همکاری بین مسکو و دمشق حمایت کرده است. ما درباره همکاری استان‌های مختلف سوریه و روسیه مذاکره کرده‌ایم.

بشار اسد: بازسازی اقتصاد سوریه 400 میلیارد دلار هزینه می‌خواهد
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها