بازدید: 298

سردار سلامی: برخی از دوستان چشم در چشم به ما زخم زبان می‌زنند / سردار غیب‌پرور: نمی‌توانند با برخی صحبت‌ها از بلندگوهای رسمی، جایگاه سپاه را تضعیف کنند / انقلاب مدیون سیاست‌بازی سیاسیون نیست

منبع : انتخاب کد خبر: 1240464
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: اعلام برخی صحبت ها از بلند گوهای رسمی کشور قطعا نمی‌تواند جایگاه سپاه را تضعیف کند چرا که جامعه پاسداری پای انقلاب و رهبری ایستاده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سردار سلامی: برخی از دوستان چشم در چشم به ما زخم زبان می زنند / سردار غیب پرور: نمی توانند با برخی صحبت ها از بلندگوهای رسمی، جایگاه سپاه را تضعیف کنند / انقلاب مدیون سیاست بازی سیاسیون نیست

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: اعلام برخی صحبت ها از بلند گوهای رسمی کشور قطعا نمی تواند جایگاه سپاه را تضعیف کند چرا که جامعه پاسداری پای انقلاب و رهبری ایستاده است.

به گزارش «انتخاب»، سردار غلامحسین غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین همزمان با روز پاسدار و ولادت امام حسین (ع) با حضور در مسجد امیر المومنین شهرک محلاتی تهران طی سخنانی ضمن تبریک ایام با سعادت ولادت امام حسین(ع) اظهار داشت: معصومین این ویژگی را دارند که انسانها را از امواج پرتلاطم فتنه ها به ساحل نجات و سعادت برسانند.

به نوشته فارس، سردار غیب پرور گفت: حسین بن علی (ع) کشتی عظیم نجات بخشی است که توسل به آن مقام بزرگ رستگاری را در پی خواهد داشت.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به انقلاب اسلامی ایران تاکید کرد: پس از قرن های متمادی امام خمینی توانست بروز و ظهور جلوه ی حسینی را بار دیگر محقق کند و انقلاب اسلامی به واسطه رهبری امام و حضور بصیرانه امت پدید امد.

وی نقش مردم را در انقلاب بی نظیر خوانده و تاکید کرد: مردم امام را فهمیده و پای امام عزیزشان ایستادند و در این مسیر از هیچ کوششی در تقویت انقلاب فروگذار نکردند.

سردار غیب پرور با اشاره به مقام شامخ شهیدان اظهار داشت: مردان مرد این سرزمین که شهیدان والا مقام هستند اسطوره به معنی افسانه و خیال نبوده بلکه اسوه هایی ستودنی هستند که در مراحل مختلف زندگی بایستی به سیره و مرام انها توجه کرد.

وی با اشاره به صحبت های اخیر یکی از مسئولان تاکید کرد: پاسداران ناب انقلاب اسلامی از روز اول عهد و پیمان با مولای خویش بسته که پای ولایت و انقلاب بایستد و اعلام برخی صحبت ها از بلند گوهای رسمی کشور قطعا نمی تواند جایگاه سپاه را تضعیف کند چرا که جامعه پاسداری، پای انقلاب و رهبری ایستاده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به صدور انقلاب اسلامی در سایر ملل و کشور ها تاکید کرد: مردمان خارج از جمهوری اسلامی قدر انقلاب اسلامی را شاید خیلی بیشتر بدانند که بخش اصلی این اتفاق را مدیون پاسداران عزیز هستیم.

جانشین فرمانده کل سپاه در امور بسیج افزود: انقلاب اسلامی مدیون مجاهدت های رزمندگان است نه مدیون سیاست بازی سیاسیون.

وی با اشاره به قدر و جایگاه و مقام پاسداری گفت: پاسداران انقلاب اسلامی باید قدر خود را بدانند و باید هرچه می توانیم ارتباطمان را با اهل بیت تقویت کرده و بدانیم عاقبت بخیری ما در اتصال به وجود امام خامنه ای عزیز است.

سردار غیب پرور در همین خصوص ادامه داد: کلام رهبری نباید روی زمین بماند چرا که خسران واقعی آن است که به کلام ولایت عمل نشود و از فیوضات این کلام نورانی خود را بی بهره بگذاریم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به شعار سال، که حمایت از کالای ایرانی هست تصریح کرد: عدم توجه به ظرفیت های داخل، ظلم بوده و بسیج در حوزه بهره مندی از متخصصان برای پیشرفت کشور بارها و بارها اعلام آمادگی کرده است.

وی با اشاره به وجود دویست هزار مهندس بسیجی تا کید کرد: مهندسان بسیجی ما آماده فعالیت در تقویت نظام با طرح های آماده و بسیار بزرگی هستند، که اگر عرصه باز شود قطعا این نیروهای مومن مشکلات کشور را حل خواهند نمود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در پایان سخنان خود تاکید کرد: در طول تاریخ انقلاب اسلامی بارها و بارها دیده ایم افرادی که از رهبری فاصله گرفتند، عاقبت بخیر نشدند و قطعا سعادت از آن کسی است که همواره در کنار ولایت و گوش به فرمان رهبری معظم انقلاب باشد.

 

سردار سلامی : زیبنده نیست که برخی مانند دشمنان با دوستان خود رفتار کنند/ وقوع هر جنگی نابودی رژیم صهیونیستی را به همراه خواهد داشت

همچنین جانشین فرمانده کل سپاه گفت: ما از ملامت و ملامت کنندگان نمی هراسیم، اما این زیبنده برخی ها نیست که همانند دشمنان با دوستان خود رفتار کنند.

سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران صبح امروز در سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه تهران، اظهار داشت: امروز روز میلاد ایثار، شهادت، آزادگی، ظهور و تجلی نور الهی، عدالت طلبی و حقیقت جویی امام حسین (ع) مظهر همه فضائل و تجلی همه زیبایی های عالم است.

سلامی گفت: درس ها، عبرت ها، حجت ها و آموزه های بزرگی را انقلاب حسینی فراروی بشریت قرار داد. نهضت حسینی به همه ما آموخت تنها راه نجات و سعادت مسلمانان از مسیر جهاد می گذرد. پیکار با ستمگران هیچ حد و مرزی نمی شناسد، کوچکی و قلت یک سپاه هیچ دلیلی برای ترک میدان جهاد نیست. اگر فرزندان مان قطعه قطعه شوند و خانواده هایمان به اسارت بروند دلیلی برای ترک میدان جهاد وجود ندارد.

وی ادامه داد: امام حسین (ع) از پدرش امیرالمؤمنین (ع) آموخته بود که اگر قومی میدان جهاد را ترک کند ذلیل خواهد شد. او به ما آموخت که باید در مقابل ظلم ایستاد و با عزت زندگی کرد. تنها مفاهیمی که زندگی مسلمانان را تصویر و توصیف می کند، عزت، شرافت، کرامت، آزادگی و استقلال است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: این آموزه های دلنشین الهام های بزرگی است که پس از 1400 سال امام بزرگ انقلاب اسلامی بر اساس آن عناصر و مفاهیم زیبای عاشورا و بر اساس آن جاودانگی ها، رشادت ها و شجاعت ها سرشت وجود یک نهاد نیرومند به نام سپاه را با آن شکل داد.

سلامی تأکید کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز در عاشورای 61 هجری شکل گرفت به همین دلیل است که می بینیم مردان این سپاه هم از روزی که لباس مقدس سبز جهاد را به تن کرده اند یک لحظه میدان جهاد را ترک نکرده اند، از خطرات نترسیده اند و مانند کوهی از آرامش در قلب امواج طوفانی حوادث ایستادند و سپر بلای امت اسلام شدند و هرگز شکوه امپراتوری ها آنها را از میدان جهاد باز نداشت.

وی ادامه داد: می دانید دشمنان رهبری عظیم الشأن این انقلاب که هدایت گر امت در همه این بحران های سخت بوده است، مورد هدف قرار داده اند. فرماندهان شما را در سپاه در فهرست تحریم ها قرار داده اند. آنها عملیات روانی خود را علیه سپاه سنگین کرده اند. ما از دشمنان گله ای نداریم اما گاه می بینیم برخی از دوستان مان البته انگشت شمار چشم در چشم ما می دوزند و به ما تبریک می گویند اما پژواک صدای دشمنان می شوند و زخم زبان می زنند، اما ما یاد گرفتیم وَلَا یَخَافُونَ لَوْمَةَ لَائِمٍ و از ملامت و ملامت کنندگان نمی هراسیم، اما این زیبنده برخی ها نیست که همانند دشمنان با دوستان خود رفتار کنند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: امروز می بینید وقتی رهبر انقلاب می فرمایند کالای ایرانی را مصرف کنید مفهوم آن این است که ما به درجه ای از علم، صنعت، تکنولوژی، فناوری و تولید رسیده ایم که دیگر می توانیم همه نیازهایمان را از داخل تأمین کنیم. در و اقع این ما هستیم که دشمنان مان را تحریم می کنیم. این یعنی شکوفایی اقتصادی ما.

وی خاطرنشان کرد: دشمنان ما می خواستند ما را از نفوذ در مناطق مورد نظر محروم کنند ما توانسته ایم سرزمین های زیادی را از سیطره دشمنان خارج کنیم، امروز جهان اسلام میدان جنگ علیه مستکبران است اما آنها نتوانسته اند هیچ کاری از پیش ببرند. به آنان چند توصیه داریم، اولاً دقت کنید به آمریکا، انگلیس، رژیم سعودی می گوییم که ملت ایران هیچ تغییری نکرده است همان انقلابیون سربلند، با شور و شعور و شوق با اوج وفاداری از نظام شان دفاع می کنند. به شما خطکش می دهیم به 22 بهمن نگاه کنید و آن را مقایسه کنید ببینید چه چیزی در میان عظمت این ملت جزء فداکاری و شور و شعور می بینید.

سلامی تصریح کرد: فکر نکنید نظام ما ضعیف شده است ما امروز از هر زمانی در بُعد دفاعی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، نفوذ منطقه ای و تسلط بر سیاست های شما قوی تر هستیم، سر جایتان بنشینید. فکر نکنید که مشکلات اقتصادی در جامعه ما عاملی است بر جدایی مردم از نظام. ما در بخش هایی مشکلات داریم اما بزرگ تر از مشکلات مان هستیم و آنها را حل می کنیم، اما هرگز مشکلات ما از مشکلات شما دشمنان خدا کمتر نیست.

وی اظهار داشت: شما آمریکایی ها با 40 میلیون زیر خط فقر چه می کنید؟ می دانید همه آنها کارت های تغذیه ملی دارند و شب ها در خیابان ها می خوابند به آنها برسید. به انگلیسی ها و فرانسوی ها می گوییم به مشکلات اقتصادی مردم خود توجه کنید. به سعودی که 35 درصد جمعیت آن زیر خط فقر زندگی می کنند نیز می گوییم به مشکلات خود توجه کنید. مردم ماهم بهتر است مردم شما زندگی می کنند، هم شیک تر می پوشند هم بهتر می نوشند هم بهتر مسافرت می کنند و هم صبورتر، شکیباتر، شریف تر و با شرافت کامل زندگی می کنند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: این را هم بدانید اگر فکر کنید تحت هر شرایطی ایران متعهد به تعهدات خود است اگر شما از تعهدات خودتان دست بردارید، این هم یک ادراک اشتباه است. ما نه دست از دفاع از مظلومان و مستضعفان برمی داریم و نه قدرت دفاعی مان را کاهش می دهیم در حالی که شما ما را تهدید می کنید، آیا عاقلانه است در حالی که شما ما را تهدید می کنید ما خود را خلع سلاح کنیم. نه؛ این ممکن نیست. این آرزو را به گور خواهید برد.

سلامی خطاب به صهیونیست ها تأکید کرد: ما شما را خوب می شناسیم، شما بسیار آسیب پذیر هستید، شما نه عمق و نه عقبه دارید، شما به اندازه یک عملیات بیت المقدس ما هستید، هر نقطه ای از سرزمین تحت اشغالتان تقاطع آتش از شمال و از غرب است، این پدیده جدید است. شما راهی برای فرار ندارید و در دهان اژدها زندگی می کنید.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در اینباره خاطرنشان کرد: جبهه مقاومت بسیار مقاوم تر از گذشته است، فکر نکنید جنگ های جدید مثل جنگ سال 2008، 33 روزه و 51 روزه است، این تصور باطلی است. دیده اید که جبهه مقاومت وقتی با تکفیری ها می جنگد چگونه آنها را جارو می کند و چگونه علف های هرز را از سر راه برمی دارد. شما هرگز قوی تر از آنها نیستید. شرارت هایتان زیاد شده است.

وی خطاب به صهیونیست ها ادامه داد: گوش کنید هر جنگی اتفاق بیفتد مطمئن باشید محو شما را به همراه خواهد داشت، کوچک ترین هدف موجودیت شماست. کوچک تر از آن هدفی نیست. شما نمی توانید دومینوی اشغال سرزمین را وقتی که سربازان و شهروندانتان فرار می کنند، تحمل کنید. شما راه فراری جزء ریختن به دریا ندارید. به پایگاه های هوایی تان اعتماد نکنید آنها در دسترس هستند و زود از کار می افتند.

سلامی تصریح کرد: به آمریکا، انگلیس و فرانسه دل نبندید، آنها وقتی می رسند که شما نیستید مثل رسیدن یک آمبولانس برای یک فردی که مُرده است و فقط می تواند او را تا قبرستان مشایعت کند. پس مراقب رفتارتان باشید. محاسبات خطرناک نکنید.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: ما در پای آرمان های مردم ایستاده ایم اگر قطعه قطعه شویم، بر پیمان مان برای عزت شما و کرامت و شرافت تان برقرار است.


سردار سلامی: برخی از دوستان چشم در چشم به ما زخم زبان می‌زنند / سردار غیب‌پرور: نمی‌توانند با برخی صحبت‌ها از بلندگوهای رسمی، جایگاه سپاه را تضعیف کنند / انقلاب مدیون سیاست‌بازی سیاسیون نیست
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها