بازدید: 48

هم‌افزایی دانشگاه‌ها زیر پرچم اهل‌بیت (ع)

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1237393
تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی و دانشگاه آزاد اسلامی مشهد با موضوع همکاری و هم‌افزایی درزمینهٔ‌های فرهنگی و تبلیغی منعقد شد.

هم افزایی دانشگاه ها زیر پرچم اهل بیت (ع)به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،ظهر امروز با حضور رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی و مهدی ملک نژاد رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در محل این دانشگاه، تفاهم نامه همکاری سازمان فرهنگی آستان قدس با دانشگاه آزاد اسلامی مشهد منعقد شد.

هدف از این تفاهم نامه استفاده از توانایی های علمی، فرهنگی، خدماتی و توسعه همکاری های فرهنگی، پژوهشی و آموزشی طرفین در جهت استمرار ارتباط به منظور برطرف کردن نیاز های متقابل و اجرای طرح های مشترک در حوزه فرهنگی در راستای ارتقاء فرهنگ و معارف و سیره اهل بیت (علیهم السلام) در بین دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی و توسعه خدمات معنوی آستان قدس رضوی به دانشجویان و عموم مردم در شهرستان ها با استفاده از ظرفیت نیرو ها و منابع انسانی دانشگاه برای بهره مندی بیشتر فرهنگی مردم و تقویت ارتباط با ساحت قدسی عالم آل محمد حضرت رضا (علیه السلام) است.

حجت الاسلام حجت گنابادی نژاد رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی در این مراسم بابیان اینکه تعالی و خدمت زیر پرچم اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) یکی از روش های خدمت به آحاد مردم است، افزود: هم افزایی با ظرفیت های موجود مانند دانشگاه ها، مراکز فرهنگی، نخبگان و هنرمندان و همین امکانات موجود و شرایطی که داریم می تواند کار های بزرگی را رقم بزند.

وی با بیان اینکه، دل بستگی و وابستگی به اهل بیت (علیهم السلام) از ظرفیت های بی نظیری است که در جامعه بشریت وجود دارد، افزود: دل بستگی به اهل بیت در آحاد نخبگان امروز وجود دارد و به عنوان یکی از رویکرد های آستان قدس رضوی در تعامل با دیگر ادیان و مذاهب مطرح است.

حجت الاسلام گنابادی نژاد با اشاره به ظرفیت دانشگاه آزاد در گسترش گفتمان رضوی عنوان کرد: در گفتمان نخبگانی با موضوع امام رضا (ع) کاستی ها و کوتاهی های زیادی در جامعه وجود دارد درحالی که برای امام علی (ع) و امام حسین (ع) مباحث دانشگاهی زیادی مطرح شده است.

وی خاطرنشان کرد: در پیش نشست اول همایش امام رضا (ع) و گفتگوی ادیان در دانشگاه همدرد دهلی ۱۰ مقاله با موضوع امام رضا (ع) از سوی اندیشمندان کشور های مختلف ارائه شد و حتی فردی از سیک های هند برای امام رضا (ع) مقاله ارائه کرد.

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی با اشاره به ظرفیت همکاری آستان قدس و دانشگاه آزاد برای حل مشکلات جامعه گفت: مشکلات اجتماعی و حاشیه نشینی را نمی توان نادیده گرفت و امروز ما ظرفیت های گسترده و فرصت های بیکرانی برای حل این مسائل در اختیارداریم، اما عامل مهم روشی است که برای حل این مشکلات استفاده می کنیم.

حجت الاسلام گنابادی نژاد تصریح کرد: توسعه مفهوم خدمت، خادم و مخدوم یکی از راهبرد های اصلی آستان قدس رضوی در جهت رفع مشکلات مردم است و مرکز امور خادمین و جریان خادم یاری برای توسعه خدمت با ظرفیت ۷۰ هزار نفر هم اکنون فعال است.

وی ادامه داد: ۱۰۰۰ نفر از فارغ التحصیلان رشته های حقوق، ۶۰۰ نفر پزشک، ۲۰۰ نفر معلم، ۵ هزار نفر خواهران حوزه علمیه،۳۰۰ نفر شاعران و ادیبان و ۲۵۰ نفر از فعالان هنر در عرصه پویانمایی سمت خادمیاری را دارند که قرار است هفته ای یک روز در موضوع تخصص و فعالیت خود به مردم خدمات ارائه کنند.

مهدی ملک نژاد رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی نیز در این مراسم اظهار کرد: امیدواریم با همکاری سازمان فرهنگی آستان قدس بتوانیم فاصله های ایجاد شده بین این دو نهاد را به عنوان یک الگو کم کنیم.

وی ادامه داد: فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی از جنس علم است و آستان قدس رضوی هم مراکز علمی خوبی دارد که می توانند هم افزایی خوبی داشته باشند و با توجه به رویکرد فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی با تمام ظرفیت با آستان قدس رضوی همکاری خواهیم کرد.

همکاری و هم افزایی درزمینه های فرهنگی و تبلیغی در سطح کشور، همکاری و تعامل در راستای الگوسازی، کادر سازی و شبکه سازی در حوزه های تخصصی فرهنگی با رویکرد دینی و انقلابی، نشست ها همایش ها و کرسی های آزاداندیشی در موضوعات مهم موردنیاز جامعه و به ویژه زائرین و مجاورین، کارگاه های آموزشی در موضوعات فرهنگی و معارف اهل بیت (علیهم السلام) ازجمله موضوعات این تفاهم نامه است.

انتهای پیام/ 


هم‌افزایی دانشگاه‌ها زیر پرچم اهل‌بیت (ع)
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

آمادگی بالای دروازه‌بان‌ها/ خبرنگار چینی از تمرین تیم ملی گزارش تهیه کرد

آمادگی بالای دروازه‌بان‌ها/ خبرنگار چینی از تمرین تیم ملی گزارش تهیه کرد

گزارش تصویری تقابل کره جنوبی و بحرین

گزارش تصویری تقابل کره جنوبی و بحرین

کره جنوبی صفر - بحرین صفر /گزارش لحظه به لحظه

کره جنوبی صفر - بحرین صفر /گزارش لحظه به لحظه

انتقاد از عدم توجه قوه قضاییه به گزارشی درباره قانون تسهیل ازدواج

انتقاد از عدم توجه قوه قضاییه به گزارشی درباره قانون تسهیل ازدواج

گزارشِ تلخ سازمان برنامه و بودجه

گزارشِ تلخ سازمان برنامه و بودجه

گزارش عضو هیئت رئیسه مجلس درباره نقاط ضعف و قوت لایحه بودجه ۹۸

گزارش عضو هیئت رئیسه مجلس درباره نقاط ضعف و قوت لایحه بودجه ۹۸

گزارش تصویری از بازی ژاپن و عربستان

گزارش تصویری از بازی ژاپن و عربستان

گزارش تصویری از عزاداری شب آخر دهه فاطمیه مسجد سیدالشهدا (ع)

گزارش تصویری از عزاداری شب آخر دهه فاطمیه مسجد سیدالشهدا (ع)