بازدید: 47

زیبا شدن بدون مواد شیمیایی

منبع : سلامت نیوز کد خبر: 1237177
سلامت نیوز: می دانید این روزها حتی موادی که برای خوشبوکردن خودتان یا زیباترکردن پوست تان استفاده می کنید به طبیعت آسیب می رسانند؟ به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه همشهری، بسیاری از مواد آرایشی- بهداشتی که مورد استفاده ما قرار می گیرند رابطه خو

سلامت نیوز: می دانید این روزها حتی موادی که برای خوشبوکردن خودتان یا زیباترکردن پوست تان استفاده می کنید به طبیعت آسیب می رسانند؟

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه همشهری، بسیاری از مواد آرایشی- بهداشتی که مورد استفاده ما قرار می گیرند رابطه خوبی با طبیعت ندارند! این مواد بعضا از عناصر شیمیایی مخربی درست شده اند که نه تنها در طولانی مدت به پوست و بدن ما آسیب می رسانند که عوارض تولید و مصرف شان نیز گریبان طبیعت زیبای زمین را می گیرد. برای همین بد نیست این عوارض و راه های جایگزین کردن شان را بشناسیم و مورد استفاده قرار دهیم.


مستقیم داخل آب های زیرزمینی

چند سالی است که استفاده از اسکراب یا لایه بردارها باب شده و مردم برای از بین بردن لایه های مرده سطح پوست و بیرون کشاندن سلول های تازه زیرین از لایه بردارها استفاده می کنند. این کار باعث زیبایی هر چه بیشتر می شود اما اینکه سراغ چه جور لایه برداری برویم قیمت این زیبایی را مشخص می کند. طی تحقیقاتی که در چند سال اخیر روی ترکیبات بسیاری از لایه بردارها انجام شد، مشخص شد بعضی از این اسکراب ها حاوی نوعی ترکیب تجزیه ناپذیر و غیرمحلول هستند که با شست وشو وارد چرخه آب می شود و به هیچ وجه هم دست از سر طبیعت برنمی دارد. با بررسی این اتفاق، استفاده از بعضی موادشیمیایی در ساخت این محصولات ممنوع شد اما این ممنوعیت هنوز فراگیر نشده و ترکیبات مضر همچنان در بعضی از این محصولات دیده می شود. اگر شما هم جزو کسانی هستید که می خواهید از روش های طبیعی برای لایه برداری پوست تان استفاده کنید یادتان باشد که بهترین لایه بردار طبیعی که در سرزمین خودمان هم به راحتی پیدا می شود روشویه یا همان سفیداب است! این لایه بردار قدیمی که امتحان خودش را پس داده توسط بعضی از شرکت های فرانسوی هم مورد استفاده قرار می گیرد و لابد می دانید که فرانسوی ها به داشتن پوست های درخشان و زیبا معروف هستند! کافی است سفیداب را بین اسباب حمام تان قرار دهید و هر بار که احساس کردید پوست تان کدر شده از آن استفاده کنید! نتایج زیبایی این ماده از همان دفعه اولی که مورد استفاده قرار می گیرد، مشخص می شود.

در کنار سفیداب ما یک پیشنهاد دیگر هم برایتان داریم. شما می توانید با ترکیب شکر و آبلیمو تا اندازه ای که حالت خمیری پیدا کند یا با ترکیب عسل و شکر برای پوست تان اسکراب های کاملا طبیعی بسازید. اگر از این ترکیب ها خوشتان نمی آید هم خیلی راحت کمی سرکه سیب تهیه کرده و آن را با آرد جوی دوسر ترکیب کنید! البته نتایج استفاده از این ترکیب ها به سرعت سفیداب مشخص نمی شود و باید چند باری مورد استفاده قرار بگیرند اما هزینه کم استفاده از این موارد و طبیعی بودنشان همه چیز را به نفع شما تمام می کنند.


پوست خوب را از درون بسازید

درست است که استفاده از لوازم آرایشی تا حد زیادی به شما کمک می کند پوستی زیبا داشته باشید اما چه فایده اگر با هر بار شست وشو تمام آثار زیبایی محو شود. برای اینکه زیبایی پوست تان دائمی باشد و لوازم آرایشی فقط نقش مکمل را در زیبایی تان ایفا کند سعی کنید سراغ تغذیه سالم بروید. در هر شهر و خیلی از روستاها کشاورزانی هستند که بدون استفاده از کودهای شیمیایی دست به تولید سبزیجات و میوه ها می زنند. این کشاورزها را پیدا کنید و خرید میوه و سبزی تان را از آنها انجام دهید. اگر هم به آنها دسترسی مستقیم ندارید کافی است سراغ فروشگاه های مواد ارگانیک را بگیرید و مواد خوراکی تان را از آنها تهیه کنید. استفاده هر چه بیشتر از میوه ها و سبزیجات به جای فست فودها و غذاهای سرخ شده بعد از مدت کوتاهی اثرش را روی پوست شما نشان خواهد داد و سلول هایی تازه تر و بشاش تر را به شما هدیه می کند. وقتی از درون پوستی سالم داشته باشید نیاز کمتری به استفاده از مواد آرایشی پیدا می کنید؛اینطوری هم هزینه کمتری می کنید و هم سالم می مانید.


لوازم آرایشی طبیعی

بسیاری از شرکت های نامعتبر دست به تولید مواد بهداشتی ای می زنند که هزینه تولید آنها به خاطر به کار بردن مواد شیمیایی نامرغوب و مضر پایین است و به همین خاطر هم در نهایت قیمت این محصولات پایین تمام می شود. اگر ناآگاه باشیم خیلی راحت در تله این مواد آرایشی می افتیم و مقادیر زیادی مواد سمی را روی پوست خود می زنیم. حتما این را هم می دانید که پوست، قابلیت جذب کردن موادی که بر سطحش قرار گرفته را دارد و می تواند این مواد را وارد بدن کند. بنابراین اینطوری می شود که بعد از مدتی استفاده مکرر از این لوازم آرایشی کم کم متوجه کدر شدن رنگ پوست تان، خشکی، حساسیت و سایر علائم ظاهری می شوید و اگر همچنان به استفاده ادامه دهید ممکن است دچار مشکلات مربوط به ارگان های داخلی بدن نیز شوید. از همین الان تصمیم بگیرید و قید لوازم آرایشی ارزان قیمت و نامرغوب را بزنید و در عوض سراغ لوازم آرایشی ای بروید که پایه گیاهی دارند یا صد درصد گیاهی هستند! برندهای زیادی هستند که لوازم آرایشی شان را از مواد گیاهی و حتی ارگانیک تهیه می کنند. این مواد نه تنها با بدن دوست هستند بلکه با شسته شدن و ورود به آب ها هم مشکلی برای محیط زیست ایجاد نمی کنند. درست است که قیمت این لوازم گران تر از سایر لوازم آرایشی است اما به منافعی که برای پوست و طبیعت دارند می ارزند و شما را از درمان های بعدی و هزینه های بیشتر در امان نگه می دارند.


به این عبارت ها دقت کنید

لطفا موقع خرید لوازم آرایشی و بهداشتی به اسامی به کار رفته در مواد تشکیل دهنده این محصولات دقت کنید و با دیدن هرکدام از کلماتی که در ادامه می آید قید خرید آن محصول را بزنید؛حتی اگر قیمتش خیلی مناسب بود و ظاهری شیک و زیبا داشت! کلماتی که باید حساسیت شما را برانگیزند، اینها هستند: فتالات، پارابن، سرب و مواد نگه دارنده. ما انگلیسی این اسامی را هم برایتان می نویسیم تا چشم تان نسبت به آنها حساسیت بیشتری پیدا کند: phthalates, parabens, preservatives, lead . با اینکه استفاده از این مواد توسط بسیاری از شرکت ها کنار گذاشته شده اما باز هم خوب است که مراقب شرکت هایی باشید که قسر دررفته اند!


خرید عطر مناسب

خرید عطرها و اسپری های نامرغوب نه تنها می تواند باعث بروز حساسیت های پوستی و سرفه و سردرد شود بلکه می تواند تأثیرات ناخوشایندی هم روی محیط زندگی ما داشته باشد. شاید شما هم موقع خرید اسپری های خوشبوکننده به علامت دستی که روی کره زمین قرار گرفته توجه کرده باشید. بسیاری از اسپری های بی خطر برای محیط زیست این علامت را دارند. واقعیت این است که اسپری ها می توانند حاوی نوعی ماده شیمیایی باشند که در سوراخ شدن لایه ازن تأثیرگذار است. البته الان مدت هاست که تولید این اسپری ها متوقف شده است اما وقتی اسپری غیرمعتبری را از شرکتی غیرمعتبر دیدید، بد نیست نگاهی به مواد تشکیل دهنده آن بیندازید و اگر اسم گاز کلرفلوئوروکربن را مشاهده کردید قید خریدتان را بزنید. این کار را به خاطر پوست و ریه های خودتان و محیط زیست میلیون ها انسان دیگر انجام دهید.


زیبا شدن بدون مواد شیمیایی
:
امتیاز : 5.0 تعداد رای : 1
 • زیبا شدن بدون مواد شیمیایی


  سلامت نیوز: می دانید این روزها حتی موادی که برای خوشبوکردن خودتان یا زیباترکردن پوست تان استفاده می کنید به طبیعت آسیب می رسانند؟ به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه همشهری، بسیاری از مواد آرایشی- بهداشتی که مورد استفاده ما قرار می گیرند رابطه خو
 • 6 روش طبیعی برای رنگ کردن موها بدون استفاده از مواد شیمیایی


  چه بخواهید موهای خاکستری خود را بپوشانید یا به دنبال تغییر در موهای خود هستید، رنگ کردن مو یکی از روش‌هایی است که برای ایجاد حس تازگی و تنوع به کار می‌رود. اما لیست طولانی مواد تشکیل دهنده مشکوک و خطرناک در رنگ موهای مصنوعی می تواند ترسناک باشد.
 • سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی: مواد شیمیایی نظامی لیبی به طور کامل امحا شد


  سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی از پایان یافتن روند امحای آخرین بخش از سلاح‌های شیمیایی لیبی خبر داده و این اقدام را "فرصتی تاریخی برای ایجاد جهانی امن‌تر" دانست.
 • وقوع انفجار در تأسیسات شیمیایی بلژیک و نشت مواد شیمیایی


  از ساکنان این منطقه خواسته شده پنجره‌ها و درهای منازل خود را باز نکنند. بنابر گزارش‌های اولیه هیچ یک از کارکنان این تاسیسات در زمان وقوع انفجار در این کارخانه حضور نداشته است.
 • عرضه مواد پلیمری و مواد شیمیایی در بورس کالای ایران


  تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران روز شنبه ۵ آبان ماه میزبان عرضه ۷ هزار و ۷۶۴ تن مواد پلیمری و شیمیایی است.
 • مواد طبیعی را جایگزین مواد شیمیایی کنید


  در طب سنتی ایرانی رنگ کردن مو و از بین بردن آثار پیری از چهره توصیه شده است. برای این کار، از رنگ موی مشکی که از پوست گردو تهیه شده می‌توان استفاده کرد. حنا شایع‌ترین رنگ سنتی است که علاوه بر استحکام پوست، نوعی رنگ ناخن و پوست و مو محسوب می‌شده است.
 • رد پای مواد شیمیایی سمی در خون شهروندان


  رییس کمیته سلامت شورای شهر تهران گفت: رد پای مواد شیمیایی سمی میکرو پلاستیک در خون وهمه بافت های بدن یافت می شود...
 • رد پای مواد شیمیایی سمی در خون شهروندان


  رییس کمیته سلامت شورای شهر تهران گفت: رد پای مواد شیمیایی سمی میکرو پلاستیک در خون وهمه بافت های بدن یافت می شود و چنانچه ورود آن به بدن ادامه یابد می تواند سبب بروز سرطان، نقایص مادرزادی در نوزادان و غیره شود.
 • برگه‌ زرد آلو با طعم مواد شیمیایی


  رنگ‌های مصرفی در خوراکی‌ها حاصل مواد طبیعی و خالص، و یا ترکیبات شیمیایی است که اثرات سوء در بدن و سلامت محصولات طبیعی خوراکی دارندو بسیاری از این رنگ‌ها از کشورهای دیگر وارد شده است که کیفیت آن بستگی به کشور تولید کننده آن دارد.
 • برگه های زرد آلو با طعم مواد شیمیایی


  سلامت نیوز:رئیس انجمن علوم وصنایع غذایی ایران گفت: برخی آجیل ها با رنگ های غیرمجاز و ظاهری فریبنده در دسترس خریداران قرار گرفته که موجب مسمومیت می شوند. به گزارشباشگاه خبرنگاران جوان؛ محمد حسین عزیزی رئیس انجمن علوم وصنایع غذایی ایران درمورد رعای
 • آتش سوزی در انبار مواد شیمیایی در شهر ری


  سخنگوی سازمان آتش نشانی: ساعت ۱۱ و ۲۴ دقیقه قبل از ظهر امروز حادثه آتش سوزی انبار مواد شیمیایی در شهرری گزارش شد.
 • آتش سوزی در انبار مواد شیمیایی در شهر ری


  سخنگوی سازمان آتش نشانی: ساعت ۱۱ و ۲۴ دقیقه قبل از ظهر امروز حادثه آتش سوزی انبار مواد شیمیایی در شهرری گزارش شد.
 • آتش سوزی در انبار مواد شیمیایی در شهر ری


  سخنگوی سازمان آتش نشانی: ساعت ۱۱ و ۲۴ دقیقه قبل از ظهر امروز حادثه آتش سوزی انبار مواد شیمیایی در شهرری گزارش شد.
 • معامله ۳۶ هزار تن مواد شیمیایی در یک روز


  تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران، روز چهارشنبه، ۱۷ مرداد ماه معامله ۳۶ هزار و ۵۸۵ تن مواد شیمیایی را تجربه کرد.
 • مواد شیمیایی رنگ ها ریسک ام اس را افزایش می دهد


  سلامت نیوز:محققان دریافتند افرادی که در معرض رنگ یا سایر حلال ها قرار دارند ۵۰ درصد بیشتر از مردم دیگر در معرض ابتلا به بیماری ام اس هستند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، افرادی که در معرض رنگ، روغن جلا و سایر حلال ها قرار دارند، و حامل ژن های

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارشی از فرود هواپیمای ۷۰۷ در باند مرگ

گزارشی از فرود هواپیمای ۷۰۷ در باند مرگ

آموزش و پرورش: گزارشی مبنی بر سه نوبته بودن مدارس ابتدایی دریافت نشده

آموزش و پرورش: گزارشی مبنی بر سه نوبته بودن مدارس ابتدایی دریافت نشده

گزارش دیده بان حقوق بشر از نقض حقوق بشر و جنایات جنگی امارات

گزارش دیده بان حقوق بشر از نقض حقوق بشر و جنایات جنگی امارات

گزارش تصویری دیدار تیم‌های لبنان و کره شمالی

گزارش تصویری دیدار تیم‌های لبنان و کره شمالی

گزارش المانیتور از اعتراف دولت ترامپ به بی ثمری فشار بر ایران

گزارش المانیتور از اعتراف دولت ترامپ به بی ثمری فشار بر ایران

ویدیو / گزارش «وال استریت ژورنال» از مراحل آماده شدن ۲۴ نامزد دموکرات علیه ترامپ در ۲۰۲۰ / از «مزه دهان مردم» تا لحظه «من اسپارتاکوس هستم» +زیرنویس فارسی

ویدیو / گزارش «وال استریت ژورنال» از مراحل آماده شدن ۲۴ نامزد دموکرات علیه ترامپ در ۲۰۲۰ / از «مزه دهان مردم» تا لحظه «من اسپارتاکوس هستم» +زیرنویس فارسی

گزارش دولت آمریکا به شکست سیاست فشار به ایران اذعان کرده است

گزارش دولت آمریکا به شکست سیاست فشار به ایران اذعان کرده است