بازدید: 81

مامور پلیس باید نظم و انضباط داشته باشد/ تخریب وجه پلیس با بی انضباطی

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1237079
جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا گفت: باید برای سنجش مبانی نظم و انضباط در ناجا یک سازوکار مشخص، مدون و مستمر تدوین و تعریف شود.

مامور پلیس باید نظم و انضباط داشته باشد/ تخریب وجه پلیس با بی انضباطیبه گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،سردار محسن فتحی زاده در نهمین کارگاه آموزشی انضباطی و امور قضائی با تبریک اعیاد ماه رجب و فرا رسیدن ماه شعبان اظهار داشت:امسال شروع سال نو با ماه های معنوی اسلام متقارن شد و ان شاء الله همه ما از این ایام معنوی و برکات آن، بهره کافی و وافی ببریم.

وی افزود: نظم و انضباط در نیروی انتظامی حائز اهمیت ویژه ای است، نیروی انتظامی تنها نیروی مسلحی است که در سطح وسیعی در تعامل مستمر و مداوم با مردم  است و در منظر افکار عمومی است و رسانه های مختلف مستقیما فعالیت های پلیس را رصد می کنند، بنابراین پلیس باید برای مردم جامعه یک نماد و الگو باشد.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا خطاب به مدیران امور انضباطی رده های ستادی و استانی ادامه داد: شما  متولیان اصلی توسعه نظم و انضباط در ناجا هستید و مسئولیت حساس و خطیری دارید چرا که رشد و تعالی نیروی انتظامی در عرصه نظم و انضباط در گرو تلاش و مسئولیت پذیری شما است.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: پلیس در جامعه نقش و تأثیر بسیاری دارد که بخش زیادی از این نقش و اثرگذاری متکی بر ظاهر و رفتار پلیس است، وقار، متانت، اخلاق، ادب، نظم، ظاهر آراسته و ... باید کاملا در پلیس مشهود باشد.

سردار فتحی زاده تأکید کرد: هرگونه بی انضباطی و یا بی اخلاقی در ظاهر و رفتار پلیس آثار تخریبی بر وجهه نیروی انتظامی دارد، بنابراین همواره باید تمرکز برنظم و انضباط سازمانی مورد توجه قرار گیرد.

وی اضافه کرد: نظم و انضباط نه تنها در اجرای مأموریت ها تأثیر مستقیم و موثری دارد بلکه این مهم در نقش اجتماعی پلیس نیز حائز اهمیت است، همه در این زمینه مسئول هستیم و توجه به نظم پذیری از مقوله های مهمی است که نمی توانیم نسبت به آن بی توجه باشیم، هر فردی در هر مسئولیت و کسوتی باید به توسعه انضباط در نیروی انتظامی بیندیشد و این مهم را اجرایی و عملی کند.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا تأکید کرد: توسعه نظم و انضباط باید در دستور کار آحاد کارکنان و فرماندهان قرار گیرد. هر چند از گذشته تا به امروز در حوزه نظم و انضباط سازمانی و ارتقاء این مهم، اقدامات مطلوبی صورت گرفته، اما با شرایط ایده آل فاصله داریم و باید برای رسیدن به ایده آل ترین حالت ممکن تلاش کنیم.

سردار فتحی زاده با تأکید بر اینکه همگان باید به مبانی انضباطی؛ آشنا، عامل و پیگیر اجرای آن باشند، افزود: فرماندهان و مدیران ارشد در این حوزه باید نماد و الگوی تمام عیار برای کارکنان زیرمجموعه خود باشند.

وی ادامه داد: توسعه سطح نظم و انضباط در نیروی انتظامی باید به عنوان یک فرهنگ و مطالبه همگانی و عمومی مطرح باشد و برای تحقق این مهم لازم است آحاد فرماندهان و کارکنان به آیین نامه انضباطی مسلط باشند و تکلیف و مسئولیت خود را در این حوزه بدانند.

این مقام عالی انتظامی با بیان اینکه مبانی انضباطی باید به صورت مستمر تکرار تا ملکه ذهن و رفتار شود، خاطر نشان کرد: باید برای سنجش مبانی انضباطی در رده و یگان ها، سازوکار مشخص، مدون و مستمری تدوین و اجرایی شود.

سردار فتحی زاده تأکید کرد: هر چند توجه به توسعه نظم باید در تمام سطوح مهم شمرده شود، اما این مهم باید در مراکز انتظامی، کلانتری ها، ایستگاه های بازرسی، واحد های اعزامی و ... بیش از سایر رده ها مورد توجه باشد و لازم است برای ارتقاء سطح نظم و انضباط در نیروی انتظامی، دوره های آموزشی برگزار شود.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا با بیان اینکه مشارکت جویی در همه امور موجب ارتقاء موفقیت ها می شود، افزود: برای ارتقاء سطح انضباط در ناجا باید به ایده ها و نظرات مختلف توجه کرد چرا که یک ایده خوب می تواند در هر حوزه ای تحول آفرین باشد.

وی خطاب به مدیران و مسئولان امور انضباطی و قضائی رده های ستادی و اجرایی مطرح کرد: شما باید به مبانی و آیین نامه های انضباطی کاملا مسلط باشید و هر سوالی را با اطمینان و تسلط پاسخگو باشید.

سردار فتحی زاده در پایان با تقدیر از همه تلاشگران عرصه نظم و انضباط در نیروی انتظامی گفت: ان شاءالله خدمتگزاران شایسته ای برای مردم باشیم.

گفتنی است، پیش از سخنان سردار "محسن فتحی زاده"؛ جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا، سرهنگ "عابدی"؛ مدیر کل انضباطی و امور قضائی ناجا، اظهار داشت: بر خود فرض می دانم از حمایت های خالصانه معاون و جانشین نیروی انسانی ناجا و همچنین هیئت رئیسه محترم تشکر و قدردانی کنم.

وی افزود: امروز در این نشست ۹۵ نفر از مدیران انضباطی و قضائی رده های ستادی، استانی و ... حضور دارند و عملکرد یکساله ارزیابی و تدابیر جدید نیز ابلاغ می شود.

انتهای پیام/


مامور پلیس باید نظم و انضباط داشته باشد/ تخریب وجه پلیس با بی انضباطی
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها