بازدید: 130

نقی گولم زد، هر روز من را کتک می زد

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1236913
بعد از مشاهده درگیری و مشاجرات متعدد بین پدر و مادرم و در نهایت جدایی آنها، وقتی داشتم از درون می‌سوختم، "نقی" را برای جبران همه کمبود‌های عاطفی ام انتخاب کردم، اما نمی‌دانستم.

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان،پدرم از خانواده ای ثروتمند و بزرگ بود که بنا به دلایلی در سن ۱۷ سالگی داماد شد و من به عنوان فرزند بزرگش یک سال بعد از عروسی اش با مادرم به دنیا آمدم.

پدرم فردی خوشگذران و اهل رفیق بازی بود، همین ویژگی هایش باعث خشم مادرم و درنهایت درگیری های شدید زناشویی بین آن ها می شد.

از کودکی ام هرچه به خاطر دارم درگیری های شدید بین پدر و مادرم بود که در نهایت مادر در ۱۳ سالگی ام ترجیح داد مرا به پدرم تحویل داده و خواهر ۵ ساله ام را نزد خود نگهداشته و از پدرم جدا شود.

جدایی پدر و مادرم بدترین خاطره زندگی ام است، مادرم هرچند بدخلق بود، اما برای من فردی دوست داشتنی و منبع عاطفی مطمئنی بود که در آغاز نوجوانی این پایگاه عاطفی را به ناچار از دست دادم.

تنها چند ماه بعد از طلاق پدر و مادرم بود که با "نقی" آشنا و خیلی زود به وی وابسته شدم، در پی ابراز علاقه شدید نقی و در نهایت مخالفت خانواده ها با اینکه در سنی قرار داشتم که در واقع باید به بازی و سرگرمی و شیطنت های بچه گانه ام می پرداختم، اما خیلی زود وارد زندگی زناشویی شدم.

نقی هرچند نخست به شدت به من ابراز علاقه می کرد، اما تنها کمتر از شش ماه نشان داد که وی نیز مانند پدرم دست بزن داشته و روحیه پرخاشگرانه ای دارد.

نقی بعد ها مرا روزانه برای ساعت های طولانی در آپارتمان حبس کرده و خود به محل کارش می رفت، در همه این مدت پدرم نیز از وی حمایت می کرد؛ من از هرگونه ارتباطی با محیط بیرون از خانه منع شده بودم، مدتی با همسرم سر ناسازگاری و درگیری شدید پیدا کردم، اما دوباره زندگی مان را ادامه دادیم.

در ذهنم هر خصوصیتی را که پدرم داشت همسرم نیز داشت، به نظرم آن ها دقیقا شبیه همدیگر بودند؛ بعد ها من هم برای فرار از تنهایی، از طریق شبکه های مجازی با تعداد زیادی از افرادکه بیشترشان از جنس مخالف بودند آشنا شده و در رفاقت با آن ها را باز کردم، ولی در نهایت یک روز پدرم متوجه قضایا شده و مرا تا حد مرگ به باد کتک گرفت و اکنون همسرم نیز از من دلسرد است.

حالا درونم آشوب است که با آن همه تعارض، یعنی پدرم، همسرم و ... با آن همه اشتباهاتم چه باید بکنم؟

نظر کارشناس

استرس بالا، احساس کمبود های عاطفی، ناسازگاری با اطرافیان، عدم تمرکز بر یک موضوع خاص و بی هدفی و افسردگی در کنار بسیاری از فشار ها و اختلالات روانی مثل شخصیت وابسته از ویژگی های فرزندان طلاق به شمار می آید که در کودکی شاهد درگیری های مداوم والدین خود بوده اند که در نهایت به طلاق منجر شده است.

فرزندان طلاق در معرض انواع آسیب های اجتماعی از جمله ارتباط با جنس مخالف و ازدواج زودرس قرار دارند، چنین فرزندانی در پی خلاء عاطفی ناشی از غیبت یک یا هر دو سرپرست در صدد جبران این خلاء با شیوه گزینش همسر و یا عشق زودهنگام در نوجوانی برمی آیند، البته عشق های چنین افرادی به علت نوعی دیدگاه رادیکالی در خصوص شریک زندگی شان معمولا پایدار نیست.

چنین افرادی معمولا از شرایط موجود، احساس رنج و انزجار کرده و مدام در پی ایجاد شرایطی جدید و، اما مطلوب تر برمی آیند، به ویژه زمانی که احساس کنند مورد بی مهری، بی توجهی و یا محدودیت قرار گرفته اند همانند شخصیت این داستان که در پی اعمال محدودیت های شدید، از طریق شبکه های مجازی در صدد رفع نیاز های عاطفی خود برآمده است.

در حقیقت زوج های جوان باید مهارت ها و آمادگی های لازم برای آغاز زندگی مشترک و تعامل با شریک زندگی خود را پیش از ازدواج به دست آورند.

اما متاسفانه ازدواج های زودهنگام براساس احساسات دوران نوجوانی، فرار از شرایط نامناسب خانوادگی، خارج از چارچوب خردورزی و تنها براساس احساس و یا معیار هایی است که زمینه ساز یک زندگی مشترک پایدار و باثبات نیست و متاسفانه این حوادث در خانواده های سنتی و طلاق به وفور رخ می دهد که برای جامعه یک معضل و آسیب جدی به شمار می آید.

برهمین اساس متولیان و مدیران جامعه بایستی برای این مهم با توجه به یافته های جامعه شناسانه اقدام در خور و شایسته ای انجام دهند. 

قاسم گرجی، کارشناس ارشد روانشناسی مرکز مشاوره آرامش فرماندهی انتظامی استان مازندران

انتهای پیام/ 


نقی گولم زد، هر روز من را کتک می زد
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8
  • نقی گولم زد، هر روز من را کتک می زد


    بعد از مشاهده درگیری و مشاجرات متعدد بین پدر و مادرم و در نهایت جدایی آنها، وقتی داشتم از درون می‌سوختم، "نقی" را برای جبران همه کمبود‌های عاطفی ام انتخاب کردم، اما نمی‌دانستم.

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

اسناد و گزارش‌های انجام شده در خصوص قوه قضاییه را بررسی کردیم

اسناد و گزارش‌های انجام شده در خصوص قوه قضاییه را بررسی کردیم

به خاطر گزارش تخلف شرکت نفت مدیرکل گمرک البرز برکنار شد

به خاطر گزارش تخلف شرکت نفت مدیرکل گمرک البرز برکنار شد

گزارش سازمان ملل درباره افزایش چشمگیر رفتار‌های غیراخلاقی کارکنان این سازمان

گزارش سازمان ملل درباره افزایش چشمگیر رفتار‌های غیراخلاقی کارکنان این سازمان