بازدید: 281

تاج: تیم ایران به روسیه اعزام می‌شود نه تیمِ فدراسیون/ پیراهن تیم ملی هنوز رونمایی نشده است

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1236820
رئیس فدراسیون فوتبال گفت: پیراهن تیم ملی چیزی است که آن را پذیرفتیم و طرحش مورد قبول‌مان بوده است و هنوز رونمایی نشده است.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان، مهدی تاج در نشست خبری امضای تفاهم نامه فدراسیون فوتبال و بنیاد رودکی در پاسخ به این پرسش که «چرا برای انتخاب سرود تیم ملی به سمت ارکستر سمفونیک و ارکستر ملی رفتید؟»، اظهار داشت: برای جام جهانی مجموعه فعالیت هایی داریم که یکی تیم ملی، مسابقات و برنامه های روتین است و بحث دیگر ما فرهنگی است که جلسات مختلفی برگزار شده و وزارت امور خارجه، امور ارتباطات، وزارت ارشاد و وزارت ورزش هستند که ستاد راهبردی را هدایت می کنند. در ستاد راهبردی بحث های سیاسی، گردشگری، ضدتروریسم و... وجود دارد و در بخش فرهنگی نیز ما کارهایی انجام داده ایم. یکی از آنها بافت هشت فرش جام جهانی بود که به نفرات موردنظرمان می دهیم.

وی ادامه داد: ما در جام جهانی بسته هایی مانند پرچم، مچ بند، هدبند و تی شرت و کاورهای ایران را بین تماشاگران در روسیه توزیع خواهیم کرد و برچسب های خودرو با عنوان من یار دوازدهم هستم بین هواداران برای چسباندن آن روی خودروها تقسیم خواهد شد. همچنین ما نمایش های شب های ایرانی که عرضه صنایع دستی کشورمان است در روسیه خواهیم داشت. یکی از مهم ترین بخش های فرهنگی ما ساخت کلیپ صلح است و دیگری سرود جام جهانی که در این خصوص به آقای صفی پور (رئیس بنیاد رودکی) و همکاران ایشان زحمت دادیم. من تخصص چندانی در بخش موسیقی ندارم و فقط شنونده هستم، اما بنیاد رودکی کار خود را بلد است و کار پیش رو هم بسیار عالی انجام شده. کار علیرضا قربانی و سالار عقیلی کاملاً مشخص است. اینگونه تصمیم گرفته شده بود که ما یک کار فاخر را با همکاری ارکستر سمفونی و ارکستر ملی انجام دهیم که نظر مثبتی نیز روی این موضوع وجود داشت.


رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به خبرنگاری که از او پرسید: «آیا نمی شد با یک خواننده کار راحت تر و کم هزینه تری را انجام داد؟»، گفت: بله می شد کار را ساده تر کنیم و با یک خواننده که علاقه مندان زیادی هم دارد، کار را انجام دهیم. اکنون هم نمی تـوانیم مقابل کسانی که می خواهند به تیم ملی کمک کنند و سرودی داشته باشند، بایستیم چون تیم ملی برای کشور است و برای فدراسیون نیست. به روسیه هم کشور ایران اعزام خواهد شد نه تیم فدراسیون. این را هم بگویم که هر کسی در هر کجای دنیا می تواند برای تیم ملی سرود بخواند، اما ما کاری را انجام می دهیم که در ستاد جام جهانی تصویب شده است و به این نتیجه رسیدیم که با بنیاد رودکی وارد این کار شویم.


تاج درباره اینکه آیا پیراهنی که تصویر آن در فضای مجازی منتشر شده همان پیراهن تیم ملی در جام جهانی خواهد بود، گفت: خیر، پیراهن تیم ملی هنوز رونمایی نشده است. متأسفانه یک مجری این پیراهن را نشان می دهد که نمی دانم منبع آن کجاست. بدون شک چنین مسائلی شما رسانه ها و این مجموعه ها را زیر سؤال می برد. یک روز یک سایت مطلبی در این خصوص می نویسند که تکذیب می شود و فردا یکی دیگر می نویسد. باید بگویم که قرارداد بین فدراسیون و شرکت آدیداس اسپانسری بود و باید مانند تمام دنیا به همین شکل پیش می رفت، اما پس از بخش نامه ستاد اقتصاد مقاومتی کشور ورود پوشاک به ایران ممنوع شد و فقط در صورتی می توانستیم از این پوشاک استفاده کنیم که آن را در کشور تولید کرده و 60 درصد آن را هم صادر کنیم که آدیداس چنین امکانی را نداشت، به خصوص اینکه زمانی هم برای این کار نبود.


وی ادامه داد: ما به این دلیل با آدیداس ادامه می دهیم که قبلاً قرارداد با آدیداس بسته شده بود و امکان به هم زدن قرارداد از سوی فدراسیون وجود نداشت، حتی ما امکان تغییر لوگوی لباس مان را نداشتیم، چون آن را به فیفا فرستاده بودیم و تأیید شده بود و الزام داشتیم که با همین لباس به جام جهانی برویم. به همین دلیل با آدیداس ادامه دادیم و آنها هم چون دیدند نمی توانند پوشاکی را وارد کنند درخواست دادند که قرارداد اسپانسری به قرارداد تجاری تبدیل شده و این قرارداد نیز استعماری و استکباری نیست که برخی می گویند این گونه شرکت ها وقتی اسپانسر می شوند که بتوانند لباس های خود را به فروش برسانند. ضمن اینکه ما 70 درصد از شرکت آدیداس تخفیف می گیریم و 30 درصد وجه پرداخت خواهیم کرد که آن را از محل فروش البسه در خارج از کشور فراهم خواهیم کرد. حالا اینکه ما گفته بودیم سود فروش لباس های ما 1.5 میلیون دلار می شود و سایتی از قول ممبینی می نویسد که این درآمد بستگی به فروش دارد، چیز دیگری است. بله ما اگر بتوانیم لباس های بیشتری بفروشیم سود بیشتری خواهیم کرد و اگر فروش ما کم باشد نهایتاً لباس ها برای ما رایگان خواهد شد و اگر هم احیاناً فروشی نداشته باشیم و یا فروش کم باشد آن 30 درصد را باید از جیب مان پرداخت کنیم.


رئیس فدراسیون فوتبال یادآور شد: باید بگویم پیراهن کشورهای دیگر هم در جام جهانی با تغییرات نسبتاً کمی با لباس های قبلی آنها رونمایی شده و البسه تیم ها چندان پیچیده نیست. لباسی هم که ما انتخاب کرده ایم چیزی است که آن را پسندیدیم و طرح خاصی که اکنون بخواهیم درباره آن صحبت کنیم موضوعی نیست که قابل بحث باشد. پیراهن تیم ملی چیزی است که ما آن را پذیرفتیم و نوع یقه آن و طراحی اش مورد قبول بوده است.

تاج با اشاره به حذف یوزپلنگ ایرانی از روی لباس تیم ملی تصریح کرد: راجع به یوز ایرانی که روی پیراهن بوده، اما اکنون نیست باید بگویم ما جایی را برای طراحی یوزپلنگ پیش بینی کرده بودیم که آدیداس حاضر نبود آن را اجرا کند و یک پیشنهاد روی این طرح روی سینه بازیکنان بود که باز هم پذیرفته نشد و ضمن اینکه تکنولوژی لباس با این شرایط از بین می رود. حالا ما یوز را یک دوره روی لباس داشتیم که آن هم با فعالیت خود فدراسیون فوتبال انجام شده بود و حالا اینکه می گویند یوز حذف شد، منقرض شد و... موضوع دیگری است. البته ما این مسئله را از رسانه ها می پذیریم که آنها باید چیزی بنویسند که مخاطب بخواند، ولی من هم با آقای صفی پور (رئیس بنیاد روکی) موافقم که با سرود تیم ملی و سایر مجموعه ها اتقافی تغییر نمی کند و تیم ملی بدون توجه به این مسائل کار خودش را انجام خواهد داد.

وی درباره اینکه آیا قرار است فدراسیون فوتبال از تولید ملی در بحث پوشاک استفاده کند، گفت: بله ما هم از تولید ملی حمایت خواهیم کرد و این کار در فدراسیون در حال انجام است و حتی پیش از این هم بخش نامه آن وجود داشت که از 18 تیم ملی ما 17 تیم از تولید داخلی استفاده می کنند و فقط تیم بزرگسالان است که لباسش تفاوت دارد و آن هم به این دلیل است که ما مقدماتی جام جهانی را با همین پیراهن ها انجام دادیم و قبلاً هم این لوگو را به فیفا معرفی کردیم که حتی فرصت تغییر قرارداد نداشتیم. تیم ملی هم تا پایان جام ملت های آسیا از این لباس ها استفاده خواهد کرد.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره بحث تغییر لوگوی فدراسیون فوتبال و اینکه آیا تغییر این لوگو به جام جهانی می رسد یا نه، گفت: خیر تغییر لوگوی فدراسیون فوتبال به جام جهانی نمی رسد، اما در این خصوص فراخوان خواهیم داد تا صاحب نظران در این خصوص طرح بدهند. این حرف کاملاً درستی است که لوگوی فدراسیون نیاز به تغییر دارد و ما سه چهار ماه است که روی آن کار می کنیم.

انتهای پیام/


تاج: تیم ایران به روسیه اعزام می‌شود نه تیمِ فدراسیون/ پیراهن تیم ملی هنوز رونمایی نشده است
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش میدانی نیروهای مردمی از پاکسازی مدرسه‌ای در مناطق سیل‌زده+ فیلم

گزارش میدانی نیروهای مردمی از پاکسازی مدرسه‌ای در مناطق سیل‌زده+ فیلم

انتشار بخش هایی از گزارش بازرس مولر: ترامپ در زمان انتخابات 2016، با روسیه تبانی نکرده بود / ترامپ: تبرئه شدم / ستون نویس نیویورک تایمز: باید گزارش کامل را ببینیم، نه خلاصه منتشره منصوبان ترامپ / هرکس فکر میکرد، گزارش مولر، ترامپ را پایین می کشد، در دنیای اوهام سیر می کرده

انتشار بخش هایی از گزارش بازرس مولر: ترامپ در زمان انتخابات 2016، با روسیه تبانی نکرده بود / ترامپ: تبرئه شدم / ستون نویس نیویورک تایمز: باید گزارش کامل را ببینیم، نه خلاصه منتشره منصوبان ترامپ / هرکس فکر میکرد، گزارش مولر، ترامپ را پایین می کشد، در دنیای اوهام سیر می کرده

ترامپ: گزارش مولر من را از تمام اتهامات تبرئه کرد

ترامپ: گزارش مولر من را از تمام اتهامات تبرئه کرد

گزارش تصویری از مسابقات لیگ قهرمانان اروپا فصل ۱۹-۲۰۱۸

گزارش تصویری از مسابقات لیگ قهرمانان اروپا فصل ۱۹-۲۰۱۸

تیم ملی فوتبال امید ایران صفر - یمن صفر/ گزارش لحظه به لحظه

تیم ملی فوتبال امید ایران صفر - یمن صفر/ گزارش لحظه به لحظه

کاخ سفید: ترامپ مشکلی با انتشار گزارش مولر ندارد

کاخ سفید: ترامپ مشکلی با انتشار گزارش مولر ندارد

هشدار سناتور دموکرات درباره پنهان کاری دولت ترامپ در ارتباط با گزارش نهایی مولر

هشدار سناتور دموکرات درباره پنهان کاری دولت ترامپ در ارتباط با گزارش نهایی مولر

گزارش رابرت مولر در خصوص تبانی ترامپ با روسیه

گزارش رابرت مولر در خصوص تبانی ترامپ با روسیه