بازدید: 59

خیانت یک شبه اتفاق نمی افتد

منبع : سلامت نیوز کد خبر: 1236735
سلامت نیوز-*سمانه آروین:‍ اگربا افرادی که بی وفایی دیده اند یا با خیانت همسر خود روبرو شده باشید، چیزی که در اغلب آنها دیده می شود شوک و ناآگاهی از اثرات آسیب به رابطه است. به گزارش سلامت نیوز، در اکثر مواقع شما با جملاتی نظیر - هیچ چیز برا

سلامت نیوز-*سمانه آروین:‍ اگربا افرادی که بی وفایی دیده اند یا با خیانت همسر خود روبرو شده باشید، چیزی که در اغلب آنها دیده می شود شوک و ناآگاهی از اثرات آسیب به رابطه است.


به گزارش سلامت نیوز، در اکثر مواقع شما با جملاتی نظیر - هیچ چیز براش کم نگذاشته بودم! - نمی دونم چرا جذب اون(خانم، آقا) شدم! مواجه میشوید و در خیلی از موارد هم آگاهانه و به علت مشکلات حل نشده در رابطه افراد اولین و ساده ترین راهکار یعنی (فرار) را انتخاب می کنند.

-من رو نمی دید.

- به من اهمیتی نمی داد.

و در تمام این چارچوب شکنی ها فردی که بی مهری دیده بسیار آسیب می بیند و هیجاناتی نظیر خشم، نفرت، کینه، غم، اندوه، افسوس، حسادت دست از سرش بر نمی دارد.


تنها یکی از عوامل خیانت مشکلات انباشته شده، گفته نشده، حل نشده در طول زندگی مشترک است.

خیانت یک شبه اتفاق نمی افتد و پشت آن مقدار زیادی هیجانات منفی حل نشده است که پشت ذهن به جا مانده است.

گاهی وقت ها حتی پتانسیل خیانت کردن قبل از زندگی مشترک در افراد وجود دارد و با اندکی ناملایمات همانند کبریت در انبار باروت زندگی مشترک آنها را می سوزاند.

افرادی که مشکلاتی در خانواده و با افراد مهم خود یعنی پدر و مادر داشته اند و هیچ گاه تصمیم برای حل کردن آن نداشته اند و یا بلد نبودند تا برایش کاری بکنند.

داشتن والدینی سخت گیر و یا برعکس سهل گیر و بی تفاوت، آرمانگرا، سردمهر و یا بیش از اندازه حمایتگر می تواند از افراد فردی را بسازد که در محیطی که اندکی ناملایمات دارد دست به خطا بزنند.

بنابراین در مواردی الگوهای ناکارآمد ارتباطی و رفتاری شکل گرفته در افراد باعث و بانی خیانت و بی وفایی آنهاست.

حساس و زود رنج بودن، شکاک بودن، سرد و بی مهری، صمیمیت گریزی، خشم فروخورده، فرار از شرایط خانواده، ساده لوح بودن، عدم توانایی نه گفتن، تکبر و خودمحوری دست به دست شرایط ناسالم زندگی افراد می دهد و از آنها فردی را می سازد که با دست خود تیشه به ریشه ی زندگی خود و همراه خود می زند.
قبل از ازدواج مشکلات حل نشده با خود و یا والدینتان را بازنگری و رفع نمایید .
*روانشناس


خیانت یک شبه اتفاق نمی افتد
:
امتیاز : 5.0 تعداد رای : 1

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها