آسیاتل

بازدید: 206

داورزنی اگر معمار والیبال ایران بوده چرا ورزش کشور را معماری نکرد؟/ کسانی که ارتباط صمیمی با کاندیدا‌های ریاست فدراسیون داشتند را حذف کردند/ تلاش کردند اقدامات یزدانی خرم دیده نشود

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1236596
پیشکسوت والیبال ایران گفت: اگر داورزنی معمار والیبال ایران بوده چرا در این یکسالی که در وزارت ورزش است هیچ معماری برای ورزش کشور انجام نداده است.

بهنام محمودی در گفت وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، در خصوص تغییر و تحولاتی که توسط ضیایی در فدراسیون والیبال انجام شده، اظهار داشت: هر مدیری که روی کار می آید افراد مورد نظر خودش را هم به مجموعه اضافه می کند. البته من با تغییرات زیاد مخالفم، چون روی فعالیت مجموعه تاثیر منفی خواهد گذاشت.

وی ادامه داد: مدیریت در ورزش با مدیریت در حوزه های دیگر تفاوت دارد. کسانی که غیر ورزشی هستند نمی توانند با مدیریت غیر ورزشی در ورزش موفق باشند. ضمن این که مدیریت قومی و قبیله ای بزرگترین آفتی است که می تواند فدراسیون را دچار مشکل کند. ضیایی هم با توجه به این که سابقه چندانی در مدیریت ورزشی ندارد از توانمندی افراد که در نقاط مختلف کشور هستند استفاده نکرده و بدون شک اگر می توانست از توانمندی این افراد استفاده کند قطعا شائبه هایی که در این خصوص وجود دارد از بین می رفت.

پیشکسوت والیبال ایران در مورد مشکلات لیگ برتر والیبال تصریح کرد: متاسفانه در دوران داورزنی مصلحت اندیشی های زیادی در خصوص لیگ صورت می گرفت. در حالی که به نظر من باید به جای باج دادن به تیم ها باید به قانون توسل کرد. مشکلی که در حال حاضر وجود دارد انحلال و کم شدن تیم ها در حوزه بانوان و مردان است. به نظر من ضیایی به جای این که مدیریت از راه دور داشته باشد باید به شهرستان ها برود و به دنبال حل مشکلات تیم های باشگاهی باشد.

محمودی افزود: بدون شک در ارومیه چهره های مطرح والیبالی زیادی مثل پرتوی، کارگرپیشه، خداپرست و ... حضور دارند و در این مسئله هیچ شکی وجود ندارد که ارومیه قطب والیبال ایران است، اما فقط باید به ارومیه توجه کرد؟ توصیه ای که به ضیایی دارم این است که از فروزان به عنوان مسئول بازاریابی فدراسیون استفاده کند تا یک بودجه هنگفت به فدراسیون تزریق شود. از یاد نبریم که فروزان در زمانی که کاندیدای ریاست فدراسیون والیبال بود گفته بود که می تواند بودجه ۱۰۰ میلیارد تومانی را برای فدراسیون والیبال فراهم کند. با این پول می شود خیلی از مشکلات والیبال ایران و همچنین مشکل والیبال ارومیه که قطب والیبال کشورمان است را حل کرد. منظمی هم می تواند مسئول فناوری فدراسیون شود، چون گفته بود که توپ و چشم عقاب را می تواند بسازد.

وی در خصوص استعفای افشاردوست از دبیری فدراسیون والیبال گفت: رفتن افشاردوست از فدراسیون والیبال به ضرر این فدراسیون خواهد بود. چون کار های خوبی در این چند سال اخیر انجام داده بود. متاسفانه کسانی که ارتباط صمیمی با کاندیدا های ریاست فدراسیون والیبال داشتند را حذف کردند که یکی از آنها هم افشاردوست بود. سعید معروف را از مجمع کنار گذاشتند، چون داورزنی و ضیایی یک هدف مشترک داشتند که به هدف شان هم رسیدند. تنها می توانم امیدوار باشم که پس از پایان دوران ریاست ضیایی، داورزنی نخواهد دوباره رئیس فدراسیون والیبال شود. چون یک رئیس نهایتا می تواند هشت سال در یک فدراسیون تاثیر مثبت داشته باشد.

پیشکسوت والیبال ایران با اشاره به این که دلش برای والیبال ایران می سوزد، اظهار داشت: اگر والیبال نباشد ضیایی و امثال او نمی توانند رئیس شوند و با ارتباطاتی که دارند به کار قبلی خود برمی گردند.

محمودی در مورد مقایسه عملکرد داورزنی با یزدانی خرم در فدراسیون والیبال و این که کدام یک از آن ها معمار والیبال ایران بود، تصریح کرد: نمی توان گفت کدام یک از آن ها معمار والیبال ایران بوده است، اما اگر والیبال ایران را به یک ساختمان تشبیه کنیم یزدانی خرم این ساختمان را تا مرحله نازک کاری پیش برد و نازک کاری و سایر ریزه کاری ها را داورزنی انجام داد. نکته ای که در زمان داورزنی رخ داد و مایه تاسف بود این بود که زمانی که وی رئیس فدراسیون شد تلاش کرد همه اقدامات یزدانی خرم حذف شود و به همین دلیل حتی تصاویر تیم ملی که من هم در آن تیم بودم از فدراسیون خارج شد. این در حالیست که همه زیرساخت های فعلی والیبال ایران در زمان یزدانی خرم ساخته شد. البته داورزنی هم اقدامات مثبتی انجام داد که حضور تیم ملی در لیگ جهانی یکی از آنها است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نکته دیگری که وجود دارد این است که اگر داورزنی معمار والیبال ایران بوده چرا در این یکسالی که در وزارت ورزش است هیچ معماری برای ورزش کشور انجام نداده است. ضمن این که او می تواند ریاست یک فدراسیون دیگر را بر عهده بگیرد و این فدراسیون را هم متحول کند، چون داورزنی که دنبال پست و مقام نیست و مثل یک سرباز به دنبال خدمت به ورزش کشور است.

انتهای پیام/


پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

حواشی مجمع عمومی فدراسیون والیبال/ بی‌توجهی اعضا به گزارش مالی!

حواشی مجمع عمومی فدراسیون والیبال/ بی‌توجهی اعضا به گزارش مالی!

مردم گزارش تخلف در شهرداری را به ۱۳۷ اعلام کنند/اعضای هیئت مدیره بانک شهر در روز‌های آینده معرفی می‌شوند

مردم گزارش تخلف در شهرداری را به ۱۳۷ اعلام کنند/اعضای هیئت مدیره بانک شهر در روز‌های آینده معرفی می‌شوند