بازدید: 1309

سازمان بنادر هنوز گزارشی درباره سانچی منتشر نکرده است

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1236547
معاون سازمان بنادر و دریانوردی گفت: تمام گمانه زنی‌ها در مورد حادثه سانچی نظر شخصی افراد است و به هیچ وجه سازمان بنادر و دریانوردی که طبق قانون مجلس مرجع رسیدگی به بررسی علل سوانح است گزارش رسمی در این خصوص منتشر نکرده است.
همه گمانه زنی در مورد حادثه سانچی نظر شخصی افراد است/ هنوز هیچ گزارشی منتشر نشده استهادی حق شناس در گفت و گو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان در خصوص اظهارات یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر مقصر شناخته شدن کاپیتان کشتی سانچی بیان کرد: در خصوص بررسی علل سوانح که قانون آن مصوب مجلس شورای اسلامی است، اساس بررسی علل سوانح مشارکت همه ذی نفعان هست که در این بررسی ۴ کشور ایران، پاناما، چین و هنگ کنگ را شامل می شود.

وی در ادامه افزود: تا ۲۶ فروردین ماه سال جاری دو جلسه با کشور های ذی نفع رسما برگزار شده وجلسه آینده در هفته اول اردیبهشت ماه برگزار خواهد، هر چهار کشور متعهد هستند که گزارش رسمی را همزمان با هم منتشر کنند تا این لحظه هیچ گزارشی از سوی هیچ یک از کشور های ذی نفع منتشر نشده است.

معاون سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه همه گمانه زنی ها در مورد حادثه سانچی نظر شخصی افراد است تصریح کرد:  به هیچ وجه سازمان بنادر و دریانوردی که طبق قانون مجلس مرجع رسیدگی به بررسی علل سوانح است گزارش رسمی در این خصوص منتشر نکرده است.
 
براساس گزارش میزان، حادثهٔ تصادف ۲ کشتی در آب های چین روز شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶ رخ داد. حادثه ای که در آن کشتی سانچی متعلق به شرکت ملی نفت کش ایران که از عسلویه حرکت کرد و قرار بود جهت تحویل میعانات گازی عازم داسان کره جنوبی شود، در راه با یک کشتی فله بر چینی با ۶۴ هزار تن بار غله به نام کریستال در سواحل چین برخورد کرد، محمولهٔ نفتکش سانچی نفت فوق سبک با درجهٔ اشتعال بسیار بالا بود که این موجب آتش سوزی سریع کشتی شد.
 
بر اثر برخورد این نفتکش با یک کشتی باربری در ۳۰۰ کیلومتری بندر شانگ های در سواحل شرقی چین، ۳۰ ایرانی و دو تبعه بنگلادشی ناپدید شده اند که بعد از چند روز جستجو جسد ۳ نفر از ایرانیان مفقود در این حادثه پیدا شد. نفتکش سانچی حامل ۱۳۶ هزار تُن نفت خام و میعانات سبک نفتی بود.

انتهای پیام/

سازمان بنادر هنوز گزارشی درباره سانچی منتشر نکرده است
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها