بازدید: 53

زورآزمایی آمریکا و روسیه بر سر سوریه؛ ترامپ به دنبال حمله به سوریه است

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1234272
شبکه الجزیره از افزیش تحرکات جنگنده‌های ائتلاف آمریکا در مرزهای عراق و سوریه خبر داد.

افزایش پرواز های جنگنده های ائتلاف آمریکا در مرزهای عراق و سوریهبه گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، شبکه الجزیره از افزیش تحرکات جنگنده های ائتلاف آمریکا در مرزهای عراق و سوریه خبر داد.

شب گذشته نیز پایگاه لوفیگارو گزارش داد که جنگنده های رافال فرانسه به منظور شرکت در حمله به سوریه، به اردوگاه سنت دیزیر در شرق این کشور آمدند.

سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری روزانه درباره تمایل برخی کشور ها برای حضور در حمله نظامی علیه سوریه به بهانه حملات ادعایی شیمیایی در دوما گفت: با شرکا و متحدان خود درباره گام بعدی در حال رایزنی هستیم.

سندرز همچنین افزود: در این باره با مکرون رئیس جمهور فرانسه و می نخست وزیر انگلیس و شماری دیگر از مقامات کشور های دیگر صحبت می کنیم و برای برداشتن گام بعدی، به رایزنی های خود ادامه می دهیم.

آمریکا و کشورهای غربی دولت سوریه را متهم به انجام حمله شیمیایی در شهر دوما کرده و لفاظی های خود درباره گزینه نظامی علیه سوریه را افزایش داده اند.

در همین حال مسکو درباره هرگونه اقدام نظامی آمریکا علیه سوریه هشدار داد و اعلام کرد که در صورت وقوع چنین امری روسیه اقدام متقابل انجام خواهد داد. 

«ولادیمیر چیژوف» طی مصاحبه با رسانه های اروپایی گفته است: مسکو از طریق کانال های مختلف از جمله نظامی درباره پیامدهای حمله به سوریه به آمریکا هشدار داده است.

چیژوف هشدار داد که اقدام نظامی احتمالی آمریکا در واکنش به حمله شیمیایی دوما پیامدهای سختی در پی خواهد داشت.

 

انتهای پیام/


زورآزمایی آمریکا و روسیه بر سر سوریه؛ ترامپ به دنبال حمله به سوریه است
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها