بازدید: 789

20 دستور تهیه غذا با کوفته‌ قلقلی (2)

منبع : برترین ها کد خبر: 1227995
در اینجا 20 دستور غذا با کوفته ریزه پیشنهاد داده ایم. حالا مهم نیست این کوفته، گوسفندی یا گاوی است یا مرغ یا شترمرغ؛ مهم این است که یک غذای خوشمزه و متفاوت با همان کوفته ها خواهید خورد.
مجله آشپزی مثبت: مجله آشپزی مثبت: بعضی موقع ها تنها چیزی که در یخچال یا فریزر خانه مان پیدا می شود کوفته قلقلی هایی است که برای  آلبالوپلو با کوفته ریزه یا کله گنجشکی درست کرده اید و به فکرمان نمی رسد با این کوفته های اضافی چه کار می شود کرد. ما کارتان را راحت کرده ایم  در اینجا 20 دستور غذا با کوفته ریزه پیشنهاد داده ایم. حالا مهم نیست این کوفته، گوسفندی یا گاوی است یا مرغ یا شترمرغ؛ مهم این است که یک غذای خوشمزه و متفاوت با  همان کوفته ها خواهید خورد.

11.  کباب چوبی قلقلی با سبزیجات

20 دستور تهیه غذا با کوفته قلقلی (1)

سیخ های چوبی را مدتی در آب بخیسانید. یکی دو عدد فلفل دلمه ای رنگی را به مربع های دو سانتی برش بزنید. دو عدد کدوسبز قلمی را درشت حلقه کنید. کوفته قلقلی ها را سرسیخ بزنید. لابه لای آنها کدو، فلفل دلمه ای و قارچ بگذارید. همه کوفته ها و سبزیجات را سر سیخ بزنید. آنها را در سینی فر که فویل پیچیده اید و آن را کمی چرب کرده اید بگذارید. با قلم موی آشپزخانه روی کباب ها را چرب کنید. سینی را در فر از پیش گرم شده با حرارت 175 درجه سانتی گراد به مدت نیم ساعت تا سه ربع حرارت دهید تا روی آنها برشته شود. کباب ها را در ظرف موردنظر برای سرو بگذارید و روی آنها را با  جعفری یا گشنیز تزیین کنید.


12. خوراک چینی با کوفته قلقلی

چند برگ کلم قرمز و چند برگ کلم سفید را به صورت خلال نازک برش بزنید. 1 عدد پیاز، 1 عدد فلفل دلمه ای و 1 عدد هویج را به همراه 2 ساقه کرفس خلالی برش بزنید. در تابه ای گود کمی روغن کنجد یا زیتون بریزید. سبزیجات را به ترتیب سختی (هویج، کرفس، کلم ها، پیاز و فلفل) در تابه بریزید و هرکدام را سه چهار دقیقه با حرارت متوسط تفت دهید تا نرم شوند.

به سبزیجات نمک و فلفل سیاه تازه آسیاب شده اضافه کنید. کوفته قلقلی ها را در ظرفی مناسب مایکروفر که کمی آن را چرب کرده اید، با فاصله از هم بگذارید. آنها را به مدت 7 دقیقه حرارت دهید بعد از این مدت  پشت و رویشان کنید و دوباره به مدت 5 دقیقه حرارت دهید. کوفته ها را به سبزیجات نرم شده منتقل کنید. 2-3 قاشق سویا سس به تابه اضافه کنید و خوب هم بزنید تا همه مواد مزه دار شوند. غذا آماده سرو است.


13. ماکارونی و پنیر با کوفته قلقلی

پاستای فرمی دلخواه را در آب جوش و نمک بریزید و بجوشانید تا به روش معمول بپزد. کوفته قلقلی ها را در تابه ای با کمی روغن زیتون یا کره تفت دهید تا سرخ شوند. بعد آنها را بیرون بیاورید و روی دستمال حوله ای آشپزخانه بگذارید. پاستای پخته را آبکش کنید و از روی آن آب سرد رد کنید. در همان تابه پاستا را با کمی کره و یک قاشق سس گوجه فرنگی یا رب تفت دهید تا رنگ بگیرد. در همین حین کمی پودر یا برگ آویشن روی آنها بپاشید.

20 دستور تهیه غذا با کوفته قلقلی (1)

ظرفی مثل پیرکس را کمی چرب کنید. پاستا و کوفته را به صورت لایه لایه در ظرف بریزید. بین لایه ها کمی پنیر موتزارلای رنده شده بریزید. این ظرف را در فر از پیش گرم شده با دمای 180 درجه سانتی گراد به مدت بیست دقیقه تا نیم ساعت حرارت دهید. لازم نیست روی غذا برشته شود. همین که پنیر آب شود غذا آماده سرو است.


14. کاسرول کوفته و سبزیجات

2 پیمانه بروکلی، 2 پیمانه گل کلم ویک پیمانه هویج را بخارپز کنید. این سبزیجات را در ظرف گود مناسب فر که چرب کرده اید، بریزید و لابه لای آن سس سفید که با کمی سس خردل مخلوط شده و کوفته های نیم پز بریزید. روی همه مواد را با پنیر پیتزای رنده شده بپوشانید. این ظرف را در فر از پیش گرم شده با دمای 180 درجه سانتی گراد به مدت 35 تا 40 دقیقه حرارت دهید. اگر می خواستید روی غذا برشته تر شود چنددقیقه ای ظرف را با دمای بالای فر (گریل) حرارت دهید.


15.  کلم پلو شیرازی با کوفته قلقلی

20 دستور تهیه غذا با کوفته قلقلی (1)

300 کلم قمری را پوست بگیرید و به شکل خلال های نیم سانتی برش بزنید. در تابه ای روغن بریزید و روی حرارت قرار دهید. برش های کلم را در آن تفت دهید تا نرم و طلایی شوند. 300 گرم ریحان تازه، کمی ترخون و مرزه و تره را خرد کنید و کناری بگذارید. برنج را که مدتی خیسانده بودید در آب جوش و کمی زردچوبه بجوشانید و سپس آبکش کنید. در قابلمه کمی روغن بریزید و ته دیگ دلخواه  را بگذارید. برنج، سبزی ها و کلم را لایه لایه در قابلمه بریزید.

کمی آنها را با کفگیر مخلوط کنید. روی برنج را کمی روغن بریزید و کوفته ها را روی برنج بچینید. دم کنی بگذارید و غذا را به مدت 45 دقیقه دم کنید. موقع کشیدن ،نیمی از کوفته ها را کناری بگذارید. بقیه را موقع کشیدن در ظرف با برنج و سبزیجات مخلوط کنید. کوفته ها را در کنار دیس پلو بگذارید و سرو کنید.


16.  املت کوفته دار

20 دستور تهیه غذا با کوفته قلقلی (1)

کوفته ها را در ظرف مخصوص مایکروفر چرب شده بگذارید به مدت ده دقیقه حرارت دهید. در تابه ای گود کمی روغن زیتون بریزید و روی حرارت بگذارید. کوفته ها را در روغن تفت دهید تا برشته شوند. روی آنها دو، سه پیمانه پوره گوجه فرنگی مخلوط شده با کمی پیازچه و جعفری ریز شده بریزید. سه تا چهار عدد تخم مرغ لابه لای کوفته ها بشکنید و روی همه غذا را با پنیر رنده شده پیتزا بپوشانید. حرارت را کم کنید و در تابه را بگذارید تا همزمان با بخار شدن آب گوجه فرنگی تخم مرغ ها هم بپزند و پنیرهم  آب شود. در صورت تمایل می توانید پنیر فتا (صبحانه) را جایگزین پنیر پیتزا کنید.


17.  سالاد سزار با کوفته قلقلی

فر را با دمای 175 درجه سانتی گراد روشن کنید تا گرم شود. چند برش نان تست را مربعی برش بزنید. در سینی فر کاغذ روغنی پهن کنید. برش های نان را روی کاغذ بگذارید و با روغن زیتون چربشان کنید. کمی هم پودر سیر و سبزی معطر روی آنها بپاشید. سینی را در فر بگذارید و 8 دقیقه ای صبر کنید تا نان ها برشته شوند. کوفته ها را در ظرفی چرب شده بریزید و در فر با همان دما به مدت بیست دقیقه بپزید.

20 دستور تهیه غذا با کوفته قلقلی (1)

در کاسه ای یک سوم پیمانه مایونز را با یک سوم پیمانه پنیر فتای رنده شده، 1 قاشق آب، نصف قاشق سس ورسس شایر، کمی آب لیموی تازه، 1 حبه سیر له شده، نمک و فلفل تازه آسیاب شده بریزید و خوب هم بزنید.حالا در کاسه ای کاهوی درشت خرد شده بریزید. کوفته های پخته و خنک شده را با نان های برشته به آن اضافه کنید و سس را روی سالاد بریزید.


18. سوپ مینسترونه با کوفته قلقلی

20 دستور تهیه غذا با کوفته قلقلی (1)

1 پیمانه لوبیا قرمز پخته، 1 پیمانه لوبیا سبز یک سانتی خرد شده، 2 حبه سیر له شده، 2 پیمانه آب مرغ یک و نیم پیمانه هویج حلقه ای خرد شده، 2 پیمانه آب گوجه فرنگی و یک و نیم پیمانه قارچ ورقه شده را به همراه یک قاشق سوپخوری روغن زیتون بودار در قابلمه ای بریزید. 1 عدد پیاز رنده شده، نمک، فلفل، 1 پیمانه پاستای صدفی و کوفته ها را به آن اضافه کنید. برای مزه دار کردن یک سوم پیمانه ریحان ریز شده و کمی آویشن اضافه کنید. بعد از پخت همه مواد سوپ آماده است آن را در ظرف دلخواه   سروکنید


19. بیف استروگانف سریع با پاستا

کوفته ها را در تابه ای گود که یکی، دو قاشق روغن در آن ریخته اید روی حرارت ملایم قرار دهید و در تابه را بگذارید. در قابلمه ای کوچک با تفت دادن 2 قاشق آرد در کمی کره و افزودن یک و نیم پیمانه شیر، نمک و فلفل سس سفید درست کنید. قبل از غلیظ شدن سس آن را به تابه کوفته ها اضافه کنید و بگذارید تا کوفته ها در این سس مزه دار و پخته شوند.

یکی دو پیمانه قارچ ورقه شده را باز در کمی روغن یا کره تفت دهید و آن را هم به مواد داخل تابه بیفزایید. پاستای فرمی دلخواه را به روش معمول بپزید و آبکش کنید. آن را هم به تابه بیفزایید و با دیگر مواد مخلوط کنید. غذا با غلیظ شدن سس و افزودن دو قاشق جعفری خرد شده آماده است. البته می توانید به جای پاستا این خوراک را در کنار پلوی سفید هم سرو کنید.


20. ساندویچ کوفته قلقلی تنوری

کوفته ها را با سسی شامل پوره گوجه فرنگی، نمک، فلفل، کمی آب لیمو و ادویه دلخواه بپزید؛ طوری که سس به خورد آنها برود و غلیظ شود. نان ساندویچی های کوچک را باز کنید. داخل آنها لایه ای سس مایونز بمالید. در هر نان سه یا چهار عدد کوفته همراه با سس خودشان بگذارید. رویشان را با پنیر پیتزای رنده شده بپوشانید و با دست نان را کمی فشرده کنید. دور ساندویچ ها را فویل آلومینیوم بپیچید.

20 دستور تهیه غذا با کوفته قلقلی (1)

همه کوفته ها را به این صورت ساندویچ و فویل پیچ کنید. آنها را روی سینی فر گذاشته و در فر گرم شده با دمای 170 درجه سانتی گراد و به مدت یک ربع تا 30 دقیقه حرارت دهید. بعدازاین مدت ساندویچ ها را بیرون بیاورید و فویل ها را باز کنید. ساندویچ آماده سرو است. اگر دوست دارید نان ساندویچ برشته شود آنها را دوباره روی سینی فر بچینید و این بار با حرارت بالای فر (گریل) پنج دقیقه حرارت دهید تا نان ها برشته شوند.

20 دستور تهیه غذا با کوفته‌ قلقلی (2)
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11
 • 20 دستور تهیه غذا با کوفته‌ قلقلی (2)


  در اینجا 20 دستور غذا با کوفته ریزه پیشنهاد داده ایم. حالا مهم نیست این کوفته، گوسفندی یا گاوی است یا مرغ یا شترمرغ؛ مهم این است که یک غذای خوشمزه و متفاوت با همان کوفته ها خواهید خورد.
 • 20 دستور تهیه غذا با کوفته‌ قلقلی (1)


  در اینجا 20 دستور غذا با کوفته ریزه پیشنهاد داده ایم. حالا مهم نیست این کوفته، گوسفندی یا گاوی است یا مرغ یا شترمرغ؛ مهم این است که یک غذای خوشمزه و متفاوت با همان کوفته ها خواهید خورد.
 • اموزش تهیه کوفته قلقلی پنیری


  در عصر مدرن که که بچه ها بیشتر به سمت فست فود گرایش پیدا کرده اند و کمتر غذاهای سنتی می خورند، مجبوریم به هر نحوی شده آنها را برای خوردن مرغ و گوشت ترغیب کنیم.
 • دستور پخت آش خوشمزه با کوفته قلقلی


  آش پای ثابت سفره‌های ما ایرانیا هست و کمتر کسی پیدا میشه که طرفدارش نباشه، مخصوصا آش‌هایی که داخلشون کشک و رشته داشته باشه. در این مطلب طرز تهیه آش خوشمزه با کوفته قلقلی رو آموزش میدیم.
 • کوفته قلقلی های کوچک


  این کوفته‌ قلقلی ها را تا ۳ ماه می توانید در فریزر نگه دارید و آن ها را مستقیم از فریزر خارج کنید و بدون نیاز به باز شدن یخ آن ها را فوری بپزید و استفاده کنید. از آن ها می توانید در کنار ماکارونی و یا غذاهای دیگر استفاده کنید!
 • لازانیا با گوشت‌های کوفته قلقلی


  لازانیا با گوشت های کوفته قلقلی یکی دیگر از انواع لازانیاست که طرز تهیه آن را برایتان آورده ایم.
 • حلقه کوفته قلقلی‌های پنیری درست کنید


  این حلقه بزرگ کوفته قلقلی ظاهری شبیه به کیک دارد، ولی کیک نیست! یک غذای جدید و متفاوت است که هم طعم خوبی دارد و هم با ظاهر جالب خود همه را جذب می‌کند. پس برای میهمانی‌ها بپزید و لذت ببرید.
 • مافین کوفته قلقلی؛ مافینی مخصوص مهمانی ها


  مافین کوفته قلقلی، از جمله مافین های خوشمزه است که می توانید برای جشن ها و مهمانی ها به تعداد زیاد درست کنید و روی میز قرار دهید. مطمئن باشید که همه مهمان ها از آن استقبال می کنند.
 • «کوفته قلقلی» به سبک چینی/غذای ایرانی اما محبوب چینی ها


  در دنیای امروز که همبرگر وپیتزا دنیا را اشباع کرده و مردم غذاهای ناسالم می خورند هنوز در برخی فرهنگ ها از جمله چین مصرف غذاهای باستانی اهمیت بسیاری دارد.
 • طرز تهیه گوجه پلو با گوشت قلقلی


  گوجه پلو چیست؟ چیزی که اینجا به اسم گوجه پلو داریم شباهت زیادی به استانبولی پلو دارد. گوجه پلو اما کمی شیک تر و مجلسی تر است مخصوصاً اگر همراه با سیب زمینی سرخ کرده و گوشت قلقلی سرو شود.
 • طرز تهیه پیراشکی با گوشت قلقلی


  این پیراشکی های لقمه ای بسیار خوشمزه هستند و بدون شک برای مهمانی ها و دورهمی های دوستانه یکی از بهترین گزینه ها به شمار می روند. پیشنهاد می کنیم، حتما آن ها را امتحان کرده و از طعم عالی شان لذت ببرید.
 • طرز تهیه پیراشکی با گوشت قلقلی


  این پیراشکی های لقمه ای بسیار خوشمزه هستند و بدون شک برای مهمانی ها و دورهمی های دوستانه یکی از بهترین گزینه ها به شمار می روند. پیشنهاد می کنیم، حتما آن ها را امتحان کرده و از طعم عالی شان لذت ببرید.
 • طرز تهیه پیراشکی با گوشت قلقلی


  این پیراشکی های لقمه ای بسیار خوشمزه هستند و بدون شک برای مهمانی ها و دورهمی های دوستانه یکی از بهترین گزینه ها به شمار می روند. پیشنهاد می کنیم، حتما آن ها را امتحان کرده و از طعم عالی شان لذت ببرید.
 • طرز تهیه پیراشکی با گوشت قلقلی


  این پیراشکی های لقمه ای بسیار خوشمزه هستند و بدون شک برای مهمانی ها و دورهمی های دوستانه یکی از بهترین گزینه ها به شمار می روند. پیشنهاد می کنیم، حتما آن ها را امتحان کرده و از طعم عالی شان لذت ببرید.
 • طرز تهیه پیراشکی با گوشت قلقلی


  این پیراشکی های لقمه ای بسیار خوشمزه هستند و بدون شک برای مهمانی ها و دورهمی های دوستانه یکی از بهترین گزینه ها به شمار می روند. پیشنهاد می کنیم، حتما آن ها را امتحان کرده و از طعم عالی شان لذت ببرید.

گزارش ها

از شایعه قتل خاوری در کانادا تا گزارش خواندنی آسوشیتدپرس از روز فرار شاه از ایران + تصاویر

از شایعه قتل خاوری در کانادا تا گزارش خواندنی آسوشیتدپرس از روز فرار شاه از ایران + تصاویر

گزارش دولت آمریکا به شکست سیاست فشار به ایران اذعان کرده است

گزارش دولت آمریکا به شکست سیاست فشار به ایران اذعان کرده است

گزارش المانیتور از اعتراف دولت ترامپ به بی ثمری فشار بر ایران

گزارش المانیتور از اعتراف دولت ترامپ به بی ثمری فشار بر ایران

گزارشی از جنایات هولناک و خیانت‌های رضاخان

گزارشی از جنایات هولناک و خیانت‌های رضاخان

متن کامل گزارش کمیسیون امنیت‌ ملی مجلس درباره اصرار بر مصوبه

متن کامل گزارش کمیسیون امنیت‌ ملی مجلس درباره اصرار بر مصوبه "CFT"

تأثیر بودجه 98 بر بورس/ گزارش‌های 9ماهه نمک گزارش‌های سالانه را برد

تأثیر بودجه 98 بر بورس/ گزارش‌های 9ماهه نمک گزارش‌های سالانه را برد

گزارش تصویری از سخنرانی حجت الاسلام پناهیان در فاطمیه اول

گزارش تصویری از سخنرانی حجت الاسلام پناهیان در فاطمیه اول

گزارش مرکز بحرینی از بازداشت 5 هزار زندانی آزادی بیان

گزارش مرکز بحرینی از بازداشت 5 هزار زندانی آزادی بیان