بازدید: 41

ارتقا منزلت اجتماعی پلیس در نوروز/ پیشگیری اجتماعی باید در اولویت کارهای پلیس باشد

منبع : فارس نیوز کد خبر: 1219285
رئیس پلیس پیشگیری ناجا گفت: خدمت به مردم در ایام نوروز، ارتقا منزلت پلیس را در پی داشته است.

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار شرفی ضمن تبریک سال نو و ولادت امام جواد(ع) و تقدیر از فعالیت های مجموعه انتظامی استان در سال گذشته، اظهار داشت: گستردگی و تنوع ماموریت های نیروی انتظامی موجب می شود پلیس در ایامی نظیر تعطیلات نوروز، تعطیلات تابستان، انتخابات، محرم و صفر، اربعین، بازگشایی مدارس و سایر مناسبت های مهم سال، به صورت آماده باش مشغول خدمت رسانی به شهروندان باشد.

این مقام انتظامی مسئولیت پلیس برای حفظ نظم و امنیت را نیازمند فعالیت پیوسته و مستمر دانست و اضافه کرد: حضور موثر نیروی انتظامی برای یاری رساندن به مردم در ایام نوروز، ارتقا منزلت پلیس را در پی داشته است.

وی مدیریت ترافیک و کاهش تعداد تصادفات فوتی، جرحی و خسارتی و ارائه خدمات مطلوب به مردم و همچنین بحث امنیت و پیشگیری از جرایم را موضوعات راهبردی از منظر فرمانده محترم نیروی انتظامی برشمرد و افزود: حضور فعالانه پلیس های تخصصی در صحنه، شرایطی را فراهم آورده تا امروز بهترین امنیت را در سطح منطقه داشته باشیم.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به اینکه علیرغم تحرکات دشمن در خارج و داخل کشور، مشکل خاصی در بحث نظم و امنیت کشور وجود ندارد، تصریح کرد: تدابیر فرمانده ناجا، نقش مسئولان استانی و شورای تامین، حضور بسیج در صحنه و همکاری هوشمندانه مردم، وضعیت امنیتی مطلوب را در کشور برقرار کرده است.

سردار شرفی با تاکید بر اینکه در بسیاری از بخش ها روند افزایشی جرایم کنترل شده اند، خاطرنشان کرد: افزایش چشمگیر تعداد خودرو در کشور، افزایش آمار تصادفات را در پی داشته است.

این مقام انتظامی ساماندهی نیروی انسانی، استفاده و ساماندهی گشت های خودرویی و موتوری و پیاده ، استفاده از کانکس و چادر در مناطق موردنیاز و استفاده از ظرفیت بسیج و نگهبانان محله را برای کنترل بیشتر بر جرایم و تخلفات رانندگی موثر توصیف کرد و بیان داشت: باید از تمامی ظرفیت ها برای مقابله با تصادفات رانندگی استفاده کنیم.

وی با تصریح بر اینکه پیشگیری اجتماعی باید در اولویت کارهای پلیس باشد، اظهار داشت: استفاده از ظرفیت رسانه های جمعی، مردم، سخنرانی مسئولان، توزیع بروشورها، ایجاد جنبش های مردمی و مسئول سازی مردم، راهکارهای اصلی پیشگیری اجتماعی است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا تحلیل روزانه جرایم را در زمینه ارائه راهکارهای لازم برای برطرف کردن نواقص مفید عنوان کرد و افزود: تغییر روش، استفاده از رویکردهای جدید، ابلاغ تدابیر فرمانده محترم ناجا و تغییر تاکتیک، می توانند مسائل و مشکلات را به حداقل برسانند.

وی با اشاره به اینکه برای نظارت بر کارکنان انتظامی 5 درگاه مختلف وجود دارد، خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی از طریق تماس های مردمی با 110 یا سامانه 197 ، نظارت های میدانی، مرکز نظارت هوشمند پلیس های تخصصی و همچنین نظارت های پلیس پیشگیری، در زمینه نظارت بر رفتار و عملکرد کارکنان نظارت و ارزیابی های لازم را به عمل می اورد.

این مقام انتظامی با تاکید بر اینکه 88 درصد از مراجعه کنندگان به ناجا از عملکرد پلیس رضایت دارند، اظهار داشت: باید با شناسایی دقیق مصادیق نارضایتی، به خواسته های آن 12 درصد نیز رسیدگی شود.

سردار شرفی حساسیت، مسئولیت پذیری، سختکوشی و رویکرد حرفه ای را برای پلیس ضروری دانست و بیان داشت: امروز مردم پلیس را از خودشان می دانند.

انتهای پیام/


ارتقا منزلت اجتماعی پلیس در نوروز/ پیشگیری اجتماعی باید در اولویت کارهای پلیس باشد
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها