آسیاتل

بازدید: 24

4خطه شدن جاده‌های مرزی منتهی به عراق

منبع : تابناک کد خبر: 1209747

معاون عمرانی وزیر کشور گفت: بخش های باقی مانده از محورهای جاده ای شلمچه، چزابه، مهران و خسروی تا پایان سال 97 چهار خطه می شوند.

به گزارش ایسنا، محمد علی افشانی در جلسه کمیته زیر ساخت اربعین 97 که صبح امروز در وزارت کشور برگزار شد گفت: جلسه کمیته زیر ساخت اربعین سال 97 تشکیل شد تا از امروز برنامه ریزی های لازم صورت گیرد که در ایام اربعین سال 97 مشکلات و کمبودهایی که در سال 96 وجود داشت رفع شود و زائران ابا عبدالله الحسین با مطلبویت بیشتری در سال آینده به زیارت نائل شوند و بازگردند.

وی ادامه داد: مهم ترین موضوع جلسه محورهایی است که به مناطق مرزی شلمچه، چزابه، مهران و خسروی منتهی می شود. درحقیقت شبکه حمل و نقل جاده ای مهم ترین شبکه برای نقل و انتقال زائران است. بخشی از این محورها تا پایان امسال چهار خطه شده و قرار شد تا بخش های باقی مانده با تلاش وزارت راه و شهرسازی و استانداری های خوزستان و ایلام در سال 97 به اتمام برسد.

معاون عمرانی وزیر کشور اضافه کرد: کمتر از 40 کیلومتر در استان ایلام از محور ایلام به مهران و حدود 20کیلومتر در استان خوزستان و از محور سوسنگرد به چزابه باقی مانده است که با تصمیماتی که اتخاذ شد امیدواریم تا قبل از اربعین سال آینده بخش اعظمی از این محورها به اتمام برسد و 4 خطه شوند.

وی با بیان اینکه امیدواریم در نقاطی که نیاز به کارهای فنی تری دارند پیشرفت های خوبی حاصل شود گفت: در محور ایلام به مهران حدود 700 متر تونل است که هنوز احداث آن آغاز نشده و برای چهار خطه شدن باید احداث آن آغاز شود و همچنین در محور سوسنگرد به چزابه هم نیاز به چند پل عظیم است که بایستی آنها نیز احداث شود.

به گفته وی، همچنین به جز این نقاط بسیار مهم که تاثیر گذار هم خواهد بود تلاش می شود تا در سال آینده نیز در سایر بخش ها اقدامات لازم انجام شود و به اتمام برسد.

افشانی در ادامه به پارکینگی اشاره کردو گفت: در خصوص سایر زیرساخت ها از جمله پارکینگ نیز مقرر شد تمام نواقصی که پارکینگ های مرزی دارند تا اربعین سال آینده رفع و به صورت شطرنجی نیز آسفالت شوند تا اگر آن ایام بارندگی وجود داشت برای زائران دراین خصوص مشکل ایجاد نشود.

معاون عمرانی وزیر کشور با اشاره به این که قرار است در خصوص سایر زیرساخت ها مانند، آب و فاضلاب هم اقداماتی انجام شود تا مشکلات رفع شود گفت: سال گذشته در کشور عراق در خصوص ارتباطات مشکلاتی وجود داشت. بنابراین مقرر شد که وزارت ارتباطات پیگیری های لازم را با کمک وزارت خارجه داشته باشند تا این اشکالات رفع شوند.

به گفته وی، یکی ازمهمترین محورهای نقل و انتقال راه آهن است اما بایستی حتما شبکه راه آهن احداث شود. سال ها است که در منطقه شلمچه این موضوع پیگیری می شود و امیدواریم که شلمچه به بصره وصل شود چون باقی خطوط در داخل ایران وعراق وجود دارد.

وی در پایان صحبت هایش گفت: احداث راه آهن اقدامی زمان بر و پرهزینه است و کشور عراق هم باید در داخل خاک خود این کار را انجام دهد که البته این جزو برنامه هایی است که در دراز مدت به آن توجه خواهد شد. همچنین در خصوص حمل ونقل هوایی نیز ترانزیت زائران از طریق هوایی بین 5 تا 10 درصد خواهد بود که برای آن هم برنامه ریزی های لازم انجام خواهد شد.


پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

حواشی مجمع عمومی فدراسیون والیبال/ بی‌توجهی اعضا به گزارش مالی!

حواشی مجمع عمومی فدراسیون والیبال/ بی‌توجهی اعضا به گزارش مالی!

مردم گزارش تخلف در شهرداری را به ۱۳۷ اعلام کنند/اعضای هیئت مدیره بانک شهر در روز‌های آینده معرفی می‌شوند

مردم گزارش تخلف در شهرداری را به ۱۳۷ اعلام کنند/اعضای هیئت مدیره بانک شهر در روز‌های آینده معرفی می‌شوند

گزارشی از

گزارشی از "یک مهمانیِ باشکوه"