بازدید: 92

گفت وگو با زن جوانی که همسرش را در آخرین سه شنبه سال از دست داد

منبع : سلامت نیوز کد خبر: 1209720
سلامت نیوز:امسال هم کیان کوچولو و مادرش باید تنها کنار سفره هفت سین باشند. این چهارمین نوروز آنها بدون باباست. سه سال پیش در چنین روزی مجتبی در یک حادثه جانش را از دست داد . به گزارش سلامت نیوز، شهروند نوشت: حادثه ای تلخ به خاطر چند دقیقه خوشگذرا

سلامت نیوز:امسال هم کیان کوچولو و مادرش باید تنها کنار سفره هفت سین باشند. این چهارمین نوروز آنها بدون باباست. سه سال پیش در چنین روزی مجتبی در یک حادثه جانش را از دست داد .

به گزارش سلامت نیوز، شهروند نوشت: حادثه ای تلخ به خاطر چند دقیقه خوشگذرانی دو جوان در مشهد. امیرحسین و کسری به خیال خودشان می خواستند آخرین سه شنبه سالشان را با صداهای مهیب انفجار جشن بگیرند. آنها دنبال خوشگذراني با نارنجك هاي ريز و درشتشان بودند؛ اما مجتبی ٣٢ ساله هیچ ربطی به آنها نداشت، نه دنبال ترقه بازی بود و نه برای تفریح و خوشگذرانی چهارشنبه سوری در خیابان ها پرسه می زد؛ او فقط می خواست که این صداهای وحشتناک تمام شود تا اهالی محل و خودش آسایش داشته باشند. مجتبي چند بار به آن دو جوان تذکر داد، از آنها خواست تا نارنجک هایشان را جایی دیگری منفجر کنند؛ جایی دورتر از مغازه او اما گوش آنها به اين حرف ها بدهکار نبود. با هم گلاویز شدند، چند مشت و لگد به هم حواله دادند که ناگهان صدای انفجار مهیبی بلند شد، دود همه جا را فرا گرفت. شدت انفجار باعث خونريزي شديد مجتبي شد. او در همان خيابان جان باخت و شدت انفجار انگشتان دست كسري را هم قطع كرد.

سه سال از این حادثه می گذرد؛ حادثه ای که کودکی را یتیم کرد، زن جوانی را بیوه و کسری۲۳ ساله را به اتهام قتل روانه زندان كرد. اما شومي هاي اين حادثه ناگوار به همين جا ختم نشد. مژگان در نبود همسرش همه بارِ زندگی را یک تنه به دوش می کشد. کیان ٦ سالش شده اما هنوز هم درست نمی داند که چه اتفاقی برای پدرش افتاده است. مژگان مي گويد هنوز براي كيان زود است تا درباره مرگ پدرش بداند. همين هم شده تا اين زن جوان همه عکس های شوهرش را در خانه جمع كند تا کیان بیشتر از این آسیب نبیند. هنوز هم نمی داند که کی و کجا می خواهد داستان تلخ پدر را برای او تعریف کند. این زن جوان برای دقایقی با «شهروند» همکلام شد که در ادامه می خوانید.


آن حادثه چطور اتفاق افتاد؟


چهارشنبه سوری سال ٩٣ بود. مجتبی در مغازه بود. حوالی ساعت ٧ بعد از ظهر. دو جوان به نام های امیرحسین و کسری چند نارنجک در نزدیکی مغازه همسرم منفجر می کنند. او به آرامی با آنها صحبت می کند و از آن دو می خواهد که آن جا را ترک کنند. مثل این که آنها می روند، اما بعد از چند دقیقه آن دو نفر دوباره بازمی گردند. چند نارنجک دیگر به دیوار نزدیک مغازه او می کوبند. مجتبی دوباره به طرف آنها می رود و می گوید این جا محل زندگی است، زن و بچه مردم از این صدا ها می ترسند، اما این دفعه آن دو جوان با مجتبی درگیر می شوند؛ یعنی امیرحسین با همسرم درگیر شد بعد هم کسری با مجتبی درگیر می شود. چند تا مشت به صورت او می زند، که انفجار رخ می دهد. دلیل این انفجار نارنجک های دست سازی بود که کسری در مشتش داشته؛ فشار و ضربه باعث انفجار می شود.


بعدش چه شد؟


مجتبی که در جا فوت می کند؛ یعنی قبل از رسیدن آمبولانس به دلیل خونریزی مغزی کشته می شود و کسری هم انگشتان دستش قطع شد. نیروهای امدادی وقتی به محل حادثه رسیدند، کسری همانجا بی هوش روی زمین افتاده و امیرحسین هم از ترسش فرار كرده بود؛ البته بعدا دستگیر شد. همه این اتفاقات رو به روی مغازه همسرم رخ داد.


اين حادثه كي اتفاق افتاد؟


دقيقا چهارشنبه سوري سال ٩٣ حوالي ساعت ٧ بعد ازظهر.


آن زمان شما کجا بودی؟


من همراه با خانواده ام برای زیارت به مکه رفته بودیم. اصلا ایران نبودم. تا وقتی هم که به مشهد نرسیدم، از ماجرا اطلاع نداشتم. من دو روز بعد از این حادثه به مشهد رسیدم.


يعني كسي به شما اين حادثه و مرگ همسرتان را اطلاع نداد؟


وقتی این اتفاق رخ داد، خانواده همسرم مطلع شدند. آنها با یکی از برادران من تماس گرفتند و ماجرا را برای او تعریف کردند. او هم با پدرم تماس گرفت. البته پدرم به من نگفت که مجتبی کشته شده، فقط گفت که در بیمارستان است. به سختی دو تا بلیت هواپیما گرفتیم. من وقتی به مشهد رسیدم تازه فهمیدم که چه اتفاقی افتاده. شوکه شده بودم، حال خودم را نمی فهمیدم. باورم نمی شد که مجتبی به همین راحتی از ما جدا شده است. آن روزها فقط به كيان و آينده او فكر مي كردم به اينكه چطور اين بچه يتيم را بزرگ كنم. به خاطر یک نارنجک، یک هیجان زودگذر و بی ارزش زندگي ما متلاشي شد اما دیگر کار از کار گذشته بود. پزشکان به ما گفتند که مجتبی به دلیل شدت انفجار خونریزی مغزی کرده و در دم جان باخته است.


وقتي مجتبی فوت كرد، كيان چند سال داشت؟


کیان حدود ٣سال داشت. مجتبی ٣٢سالش بود. حدود ٦ سال از ازدواج ما گذشته بود. مجتبی خیلی جوان بود، حقش نبود که به این زودی بمیرد. با این همه، او رفت. الان کیان ٦ سالش است. همه تلاشم را می کنم تا او درد یتیمی را نچشد. برای این که بهانه پدرش را نگیرد یا از نظر روحی اذیت نشود، همه عکس های مجتبی را در خانه جمع کردم.


کار همسر شما چه بود؟


سوپرگوشت داشت، در بلوار صیاد در وکیل آباد مشهد. خانه خودمان هم دو کوچه بالاتر از مغازه مجتبی است. هنوز هم همان جا زندگی می کنیم. مجتبي مرد آرامي بود. اصالتا اهل زنجان بود اما سال ها پيش همراه خانواده اش به مشهد آمده بود.


آن دو جوان هم ساکن همین محل هستند؟


نه، همین محل، اما نزدیک است. البته من از آنها خبر زیادی ندارم.


یعنی پیگیر پرونده نیستید؟


از طریق وکیل در جریان مراحل قضائی هستم. قرار است نخستین جلسه دادگاه در اردیبهشت ماه سال آینده برگزار شود.


چرا رسيدگي به اين پرونده اين قدر طولاني شد؟


والله خودم هم نمي دانم. اما تا جايي كه از وكيلم پرسيدم رسيدگي به پرونده هاي قتل طولاني و زمانبر است. شايد يكي از دلايلش سرد شدن خانواه مقتول باشد شايد بتوانند از آنها رضايت بگيرند.


حالا شما رضايت مي دهيد؟


اين جوان به خاطر هيچ همسر من را كشت. پسرم خيلي زود بي پدر شد. چطور مي توانم رضايت بدهم. منتظر برگزاري دادگاه هستم. قانون هر چه بگويد همان را انجام مي دهم.


به هر حال اتهام كسري قتل است. خانواده او در این مدت برای گرفتن رضایت به شما مراجعه کرده اند؟


من نمی دانم دادگاه برای او چه حکمی صادر می کند، اما او همسر و پدر بچه مرا کشته است. من نیاز مالی ندارم. خدا را شکر همسرم بیمه بود و مستمری از تأمین اجتماعی می گیرم. مقداری پول هم در بانک برای من و پسرم گذاشته. خانه هم از خودمان است. مشکل مالی ندارم. دنبال دیه و این داستان ها نیستم. او پسرم را یتیم کرد. قانون باید او را مجازات کند. شاید درس عبرتی شود، برای بقیه جوان ها.


اما او هم خودش در این حادثه صدمه دیده است.


خودش باعث همه این بدبختی ها شد. می دانم جوان است. انگشتان دستش هم قطع شده، اما او مسبب مرگ مجتبی است، باید مجازات شود. کسری وقتی این کار را کرد ٢٣ سالش بود. اگر با مشت به صورت مجتبی نکوبیده بود، هیچ کدام از این اتفاقات نمی افتاد. این جوان به خاطر هیچ و پوچ دو خانواده را عزادار کرد. زندگی من و کیان که از بین رفت؛ خانواده همسرم هم از آن روز به بعد حال و روز خوبی ندارند. مجتبی پسر اول خانواده بود. همه او را دوست داشتند.
پس با این حساب چهارشنبه سوری هر سال یاد و خاطره تلخ مرگ مجتبی را برای شما زنده می کند؟
شاید باورتان نشود، از آن روز به بعد وقتی به آخر سال نزدیک می شویم، من تپش قلب می گیرم. افسردگی و اضطراب همه وجودم را فرا می گیرد. مادر همسرم هم همین حال را دارد. وقتی صدای ترقه و انفجار می شنوم، دنیا روی سرم خراب می شود. این چه جشن و استقبالی از بهار است که با این صداهای مهیب و این همه مجروح و کشته هر سال تکرار می شود.

ترقه بازی که قاتل شد

اما این حادثه دیگر یک تخلف یا شیطنت های چهارشنبه سوری نبود. همان روز و با مرگ مجتبی در بلوارصیادشیرازی درمحله وکیل آباد مشهد، گزارش این قتل به بازپرس کشیک اعلام شد. کسری ٢٣ ساله متهم اصلی این قتل خودش هم به شدت مصدوم شده بود، در بیمارستان تحت مراقبت قرار گرفت. امیرحسین ١٨ساله هم چند روز بعد از سوی پلیس دستگیر شد. در بررسی های تیم جنایی مشخص شد که چند نارنجک درحین درگیری در دست کسری منفجر شده و دلیل مرگ مجتبی هم همین انفجار بوده. درواقع کسری با مشت به صورت مجتبی کوبیده، غافل از این که چند نارنجک را بین انگشتانش نگه داشته است. انفجار چهار انگشت و بخشی از کف دست او را هم با خود برد. پرونده برای رسیدگی در اختیار علی اکبر احمدی نژاد بازپرس ویژه قتل مشهد قرار گرفت. اما مراحل رسیدگی به این پرونده به دلیل مصدومیت شدید متهم اصلی، طولانی شد.

درنهایت مراحل بازپرسی این پرونده به پایان رسید و پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال شد. پرونده ای که به گفته قاضی علی اکبر احمدی نژاد دلیل اصلی آن غفلت و بی توجهی به هشدارها درخصوص حوادث چهارشنبه سوری است. او به «شهروند» می گوید: «این پرونده سه سال پیش به جریان افتاد. متاسفانه درآن حادثه پدر یک خانواده به دلیل یک لحظه غفلت و بی توجهی جانش را از دست داد و یک جوان ٢٣ ساله هم به اتهام قتل بازداشت شد.» بازپرس ویژه قتل مشهد درباره جزییات این حادثه هم توضیح می دهد: «روزحادثه، یعنی آخرین سه شنبه سال ٩٣،کسری متهم اصلی پرونده همراه امیرحسین در یکی از خیابان های فرعی بلوار صیادشیرازی مشهد. چند نارنجک دست ساز را منفجر می کنند. این کار آنها باعث ناراحتی و اعتراض یکی از کسبه محل می شود که در آن خیابان سوپر گوشت داشت. آن مرد از آنها می خواهد که آن جا ترک کنند. اما بعد از مدتی حوالی ساعت ٧ بعدازظهر آن دوجوان دوباره به محل حادثه برمی گردند و ترقه و نارنجک منفجر می کنند. دوباره همان مغازه دار، به آنها اعتراض می کند. اما این بار بین آنها درگیری رخ می دهد و در حین زد و خورد، کسری با مشت به صورت مقتول ضربه ای وارد می کند، که انفجار رخ می دهد. کسری بوکسور بوده و می خواسته از مقتول زهره چشم بگیرد. اما نارنجک هایی که در دستش داشته در اثر فشار و ضربه منفجر شده و این حادثه تلخ رخ داده است. به هرحال رسیدگی به این پرونده مدتی زمان برد. اما درنهایت با تکمیل تحقیقات و تشریفات قانونی کیفرخواست صادر شد.اما تشخیص عمد یا شبه عمد بودن این قتل برعهده قاضی و دادگاه است.»


گفت وگو با زن جوانی که همسرش را در آخرین سه شنبه سال از دست داد
:
امتیاز : 5.0 تعداد رای : 1

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش میدانی نیروهای مردمی از پاکسازی مدرسه‌ای در مناطق سیل‌زده+ فیلم

گزارش میدانی نیروهای مردمی از پاکسازی مدرسه‌ای در مناطق سیل‌زده+ فیلم

انتشار بخش هایی از گزارش بازرس مولر: ترامپ در زمان انتخابات 2016، با روسیه تبانی نکرده بود / ترامپ: تبرئه شدم / ستون نویس نیویورک تایمز: باید گزارش کامل را ببینیم، نه خلاصه منتشره منصوبان ترامپ / هرکس فکر میکرد، گزارش مولر، ترامپ را پایین می کشد، در دنیای اوهام سیر می کرده

انتشار بخش هایی از گزارش بازرس مولر: ترامپ در زمان انتخابات 2016، با روسیه تبانی نکرده بود / ترامپ: تبرئه شدم / ستون نویس نیویورک تایمز: باید گزارش کامل را ببینیم، نه خلاصه منتشره منصوبان ترامپ / هرکس فکر میکرد، گزارش مولر، ترامپ را پایین می کشد، در دنیای اوهام سیر می کرده

ترامپ: گزارش مولر من را از تمام اتهامات تبرئه کرد

ترامپ: گزارش مولر من را از تمام اتهامات تبرئه کرد

گزارش تصویری از مسابقات لیگ قهرمانان اروپا فصل ۱۹-۲۰۱۸

گزارش تصویری از مسابقات لیگ قهرمانان اروپا فصل ۱۹-۲۰۱۸

تیم ملی فوتبال امید ایران صفر - یمن صفر/ گزارش لحظه به لحظه

تیم ملی فوتبال امید ایران صفر - یمن صفر/ گزارش لحظه به لحظه

کاخ سفید: ترامپ مشکلی با انتشار گزارش مولر ندارد

کاخ سفید: ترامپ مشکلی با انتشار گزارش مولر ندارد

گزارش مولر؛ دونالد ترامپ با روسیه تبانی نکرده بود

گزارش مولر؛ دونالد ترامپ با روسیه تبانی نکرده بود