بازدید: 41

رئیس صدا و سیما بودم اما روحانی جواب تلفنم را نمی داد!

منبع : فردا نیوز کد خبر: 1208934
اگر برای رهبری جان می‌دهیم چون این رهبر انقلابی است. یک روز اگر خدای ناکرده رهبر انقلابی نباشد ما آن ولایت فقیه را قبول نداریم.

اگر برای رهبری جان می‌دهیم چون این رهبر انقلابی است. یک روز اگر خدای ناکرده رهبر انقلابی نباشد ما آن ولایت فقیه را قبول نداریم.

سرویس سیاسی فردا: عزت الله ضرغامی گفتگویی با فرهیختگان داشته است که بخش هایی از آن در ادامه خواهد آمد:

- مشکلات امروز کشورمان نشات گرفته از فاصله گرفتن اخلاق ما از سال 57 است. یکی از راه های برون رفت از مشکلات و آسیب هایی که کشور دچار آن شده، بازگشت به همان رفتار است. البته من دارم نسبت به خیلی از دوستان معکوس صحبت می کنم؛ دوستانی که معتقدند اگر به همان رفتار بازگردیم، مشکل ما حل می شود.

- برخی به دلیل مشکلاتی که در کشور وجود دارد، نسبت به اصل انقلاب دچار تردید و مساله دار می شوند. فکر می کنند اگر انقلاب رخ نمی داد، بهتر بود و ای کاش این تحولات صورت نمی گرفت.

- بعد از گذشت 1400 سال به همان دلیلی که اسلام کهنه نمی شود، اصل انقلاب اسلام حق است. البته بعد از انقلاب اسلام توسط برخی ها به انحراف کشیده شد، تا جایی که حکومت یزید انحراف را به نقطه اوج آن رساند. می توان گفت که هیچ راهی نبود جز اینکه امام حسین (ع) و یارانش شهید و اهل بیت پیام رسان کربلا شوند تا اسلام بماند، در غیر این صورت حکومت یزید چیزی از اسلام با مشخصاتی که یزید داشت، باقی نمی گذاشت.

- امروز به دلیل اینکه مشکلات اقتصادی زیاد است، همه فکر می کنند اقتصاد زیربنا است، در صورتی که به دلیل اینکه اقتصاددان نداشتیم، نتوانستیم مشکلات اقتصادی را حل کنیم. از سوی دیگر نتوانستیم طرح های خوب اقتصادی را در کشور پیاده کنیم. اگر در کنار همه دستاوردهای زیادی که در حوزه سازندگی در کشور داشتیم، امروز بخواهم نسبت به مشکلات اقتصادی، معیشت، مشکلات رفاهی مردم و حداقل امکانات و تسهیلاتی که باید در اختیار مردم باشد، آسیب شناسی داشته باشم، باز معتقدم ریشه این مشکلات به مسائل فرهنگی و اخلاقی بازمی گردد.اگر ما اخلاق را درست می کردیم، اگر ما می گفتیم دروغ نگویید، کار را برای خدا بکنید، کار خوب دیگران را زیر سوال نبرید، اگر مدیر قبلی خوب کار کرده، با صدای بلند بیان کنید و کار خوب او را ادامه دهید و کار جدید کنید، اصلا فرهنگ ما عوض می شد.جوان بودیم، در صف نانوایی می ایستادیم و اگر یک نفر ضدانقلاب صحبت می کرد، عصبانی و درگیر می شدیم. اصلا برای ما مهم نبود رئیس جمهور کشور بنی صدر است یا رجایی و وزیر اقتصاد چه کسی است. اصلا اینها را نمی دانستیم و محکم از انقلاب دفاع می کردیم.

- امروز در کشور چه کردیم؟ در کشور عده ای زراندوزی کردند و عده ای به جان بیت المال افتادند و عده ای به این تظاهر هم کردند. این خیلی بد است و مردم را ناراحت و مایوس می کند. رفتار برخی مسئولان و آقایان را دیده ام، سبک زندگی آنها عوض شد. فکر کردند اگر با 20 محافظ و نگهبان به کیش بروند و تفریح کنند، اشکالی ندارد. این عادی شد. محافظ ها و همراه ها می بینند و می گویند همه چیز عوض شد.

- الان چند سالی است که حفاظت شخصیت ها جزء سبک زندگی آنها شده است، در صورتی که حفاظت نیاز نیست و کسی با این آقایان کاری ندارد. اتفاقا اگر تنها به میان مردم بیایند، آن فحشی که مردم در حضور محافظان می دهند هم نمی دهند. این را مجرب عرض می کنم. وقتی مردم مسئولی را می بینند که همانند خودشان در صف است و می آید و می رود، هر تفکری هم داشته باشد، به او اظهار ارادت می کنند.

- شهید سیدعباس موسوی اولین رهبر حزب ا... و سیدحسن نصرا... معاون ایشان بود. قرار بود در مجموعه موشکی سپاه برای بازدید حاضر شوند. یک ساعت دیر آمدند. محل پادگان ما سمت شهریار بود؛ همان جایی که شهید تهرانی مقدم شهید شدند. وقتی آمدند علت دیر کردن را پرسیدیم، معلوم شد شب گذشته که رهبری در مذمت ماشین های مدل بالای مسئولان صحبت کردند، شنیده بودند و وقتی ماشین های وزارت خارجه آمده بود، آقای سیدعباس موسوی گیر داده بود که ما سوار بنز آخرین مدل نمی شویم و ماشین ساده تر بیاورید.

- رفتار آقای خاتمی با آقای روحانی متفاوت است. آقای روحانی زمانی که رئیس صداوسیما بودیم یک تلفن هم جواب نمی داد و یک ملاقات نمی گذاشت. اول گمان کردم آقای روحانی با من چنین رفتاری دارد و بعد متوجه شدم با همه این چنین است. فقط با افراد و تیپ های خاصی ارتباط دارد. برخی مواقع در جلسه دولت وزرا می آیند و در نوبت هستند 90 درصد حواس به وزرایی است که کنار ایشان می نشینند. این را آقای ناطق بیان می کرد.

- به عنوان فرد مستقل در انتخابات 96 از طرف جمنا به من رجوع شد. چه فردی و چه جمعی تعدادی رجوع کردند. هیچ ارتباطی هم به لحاظ سیاسی با جمنا نداشتم. دوستان آمدند و درخواست کردند شما باید نامزد شوید.

- در مورد آقای رئیسی هم سوال کردم و گفتم مگر نه این است که همه ما مقید هستیم که سازوکار جمنا را قبول کنیم؟ آقای رئیسی خودش بیانیه داده و می گوید مستقل هستم، از طرف کسی نیامدم و آقای فتاح هم به سرعت اعلام کرد از ابتدا نبودم، بیانیه داد و مصاحبه کرد.گفتم دو نفر بعدی را وارد رقابت کنید که آیین نامه خود جمنا رعایت شود. آن نامه جدی ترین نامه در حفظ کیان و در حفظ صداقت جمنا و اعتمادسازی نیروهای انقلاب به جمنا است.نامه من را جواب ندادند. اما بعد از مدتی اعضای شورای مرکزی جمنا به نامه من پاسخ مستقیم دادند که حرف شما درست نیست و آقای رئیسی تعهد داده و جزء جمناست.

- اگر برای رهبری جان می دهیم چون این رهبر انقلابی است. یک روز اگر خدای ناکرده رهبر انقلابی نباشد ما آن ولایت فقیه را قبول نداریم.

- احمدی نژاد می تواند و باید از این گردنه عبور کند. نمی خواهم شاهد جشن و پایکوبی منتقدان احمدی نژاد 84 باشم.


رئیس صدا و سیما بودم اما روحانی جواب تلفنم را نمی داد!
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12

گزارش ها

گزارش رسانه صهیونیستی درباره سفر پمپئو به خاورمیانه و اهداف ضد ایرانی آمریکا

گزارش رسانه صهیونیستی درباره سفر پمپئو به خاورمیانه و اهداف ضد ایرانی آمریکا

ماجرای درهم کوبیدن جوادخیابانی توسط یک گزارشگر دربرنامه زنده

ماجرای درهم کوبیدن جوادخیابانی توسط یک گزارشگر دربرنامه زنده

حاجی دلیگانی: هنوز گزارش کمیسیون عمران در خصوص سقوط هواپیما یاسوج در اختیار نمایندگان قرار نگرفته

حاجی دلیگانی: هنوز گزارش کمیسیون عمران در خصوص سقوط هواپیما یاسوج در اختیار نمایندگان قرار نگرفته

اسناد و گزارش‌های انجام شده در خصوص قوه قضاییه را بررسی کردیم

اسناد و گزارش‌های انجام شده در خصوص قوه قضاییه را بررسی کردیم