بازدید: 28

125 ساعت صرفه‌جویی در سال با زندگی در شهرهای هوشمند

منبع : سایت خبری پول نیوز کد خبر: 1207079
125 ساعت صرفه‌جویی در سال با زندگی در شهرهای هوشمندپول‌نیوز - طبق تحقیقات، شهروندان با زندگی در شهرهای هوشمند سالانه ۱۲۵ ساعت در وقتشان صرفه جویی می‌شود.

اینترنت اشیاء و شهر هوشمند دو واژه‌ای است که این روزها بیش‌تر به گوش می‌خورد چراکه امروزه شرکت‌های فعال در زمینه علم و تکنولوژی با همکاری اپراتورهای مخابراتی با همکاری‌های خود می‌خواهند رویای شهر هوشمندی را که تمامی اشیاء و وسایل آن به اینترنت مجهزند و کارها با سرعت بسیاری  قابل انجام خواهد بود، محقق کنند.

تازه‌ترین تحقیقات صورت گرفته حاکی است که زندگی در شهرهای هوشمند  ۱۲۵ ساعت وقت شهروندان را در سال صرفه‌جویی خواهد کرد. این بدان معناست که شهروندانی که در شهرهای هوشمند زندگی می کنند، به دلیل آنکه نیازی به انجام کارهای اداری و بانکی حضوری و ماندن در صفوف طولانی انتشار ندارند، سالانه حجم زیادی از زمان خود را بهتر و بهینه‌تر استفاده می‌کنند.

اینترنت اشیاء (IoT) به معنی یک شبکه جهانی از اشیاء مرتبط و متصل است که هر یک دارای آدرس مختص به خود بوده و بر اساس قراردادهای استانداردشده‌ای با یکدیگر در ارتباط هستند.

به همین دلیل است که غول‌های تکنولوژی و اپراتورهای بزرگ همچون نوکیا، هواوی، ورایزن و سیسکو مدیریت و راهبری شهرهای هوشمند را هدف اصلی خود قرار داده‌ و رقابت تنگاتنگی را با یکدیگر آغاز کرده‌اند، به گونه‌ای که موسسه IDC برآورد کرده است این پیشگامان تا سال ۲۰۲۱ میلادی حدود ۱۳۵ میلیارد دلار در زمینه ساخت شهرهای هوشمند در جهان هزینه خواهند کرد.

سمیر شارما - مدیر گروه تحقیقات جهانی اینترنت اشیاء و شهرهای هوشمند در شرکت اینتل - در این باره می گوید: سال ۲۰۱۸ نقطه عطف و سال متفاوتی برای بسیاری از شهرها و شهروندان جهان خواهد بود چراکه بسیاری از دولتمردان و شهرداران شهرهای بزرگ در جهان تصمیم گرفته‌اند که به سوی توسعه زیرساخت‌های لازم برای ایجاد شهر هوشمند و برقراری اینترنت اشیاء پیش بروند.

این تحقیقات که برروی ۲۰ شهر بزرگ و مشهور در جهان صورت گرفته است، برروی چهار محور اصلی تمرکز داشته است: امنیت عمومی، خدمات بهداشت و سلامت، حمل و نقل و ارتباطات و تولیدات شهری.

محققان و پژوهشگران با در نظر گرفتن این چهار محور اصلی، زمان صرف شده برای انجام هر کدام از این کارها را به صورت تقریبی تخمین زده‌اند و به نتایج مذکور دست یافته و عنوان کرده‌اند که هر شهروندی که در این شهرهای هوشمند زندگی می‌کند، به طور متوسط ۱۲۵ ساعت از وقت خود را در سال بهینه‌سازی و صرفه‌جویی خواهد کرد.

اینترنت اشیاء و شهرهای هوشمند دو واژه بهم وابسته‌ای است که این روزها زیاد به گوشمان می‌خورد چراکه امروزه شرکت‌های فعال در زمینه علم و تکنولوژی با همکاری اپراتورهای مخابراتی با همکاری‌های خود می‌خواهند، رویای شهر هوشمندی را که تمامی اشیاء و وسایل آن به اینترنت مجهزند و کارها با سرعت بسیاری  قابل انجام خواهد بود، محقق کنند.

موسسه Smart Cities Index به تازگی در جدیدترین گزارش خود به بررسی فهرست شهرهای هوشمند در جهان و شاخص‌هایی که برای انتخاب این شهرها در نظر گرفته شده، پرداخته است که از این شاخص‌ها می‌توان به ساختمان هوشمند، جمع‌آوری هوشمند زباله، حفظ محیط زیست، دیجیتالی شدن تمامی امور دولت و کارهای اداری، دسترسی کامل، راحت و همگانی به اینترنت ۴G LTE، فراوانی دسترسی به هات اسپات اینترنت وای فای، استفاده همه‌گیر از گوشی‌های هوشمند و دستگاه‌های الکترونیکی، استانداردهای زندگی، چگونگی توسعه فرآیند هوشمند شدن شهرها، سرویس به اشتراک‌گذاری خودرو و تاکسی آنلاین، هوشمند کردن سیستم ترافیک، برنامه‌ریزی شهری، آموزش، مشارکت شهروندان، اکوسیستم اقتصادی، پارکینگ هوشمند، انرژی پاک، توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی برقی و الکتریکی، سرعت بالای اینترنت و حمل و نقل عمومی هوشمند اشاره کرد.

125 ساعت صرفه‌جویی در سال با زندگی در شهرهای هوشمند
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12
 • 125 ساعت صرفه‌جویی در سال با زندگی در شهرهای هوشمند


 • ۱۲۵ ساعت صرفه‌جویی در سال با زندگی در شهر‌های هوشمند


  اینترنت اشیاء و شهر هوشمند دو واژه‌ای است که این روزها بیش‌تر به گوش می‌خورد چراکه امروزه شرکت‌های فعال در زمینه علم و تکنولوژی با همکاری اپراتورهای مخابراتی با همکاری‌های خود می‌خواهند رویای شهر هوشمندی را که تمامی اشیاء و وسایل آن به اینترنت مجهزند
 • با این ۵ روش در مصرف باتری ساعت هوشمند خود صرفه‌جویی کنید!


  اگر یک ساعت هوشمند با سیستم عامل اندروید ور دارید حتما می‌دانید که باتری این ساعت‌ها به ندرت یک روز کامل را دوام می‌آورد. این موضوع یکی از مشکلات و موانع مهم برای استفاده دایمی از این ابزارها به شمار می‌رود. در ادامه مطلب ما را همراهی کنید تا ۵ راهکا
 • صرفه جویی،نشانه بارزسبک زندگی اسلامی


  عضو هیئت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، صرفه جویی در مصرف را یکی از نشانه های بارز رعایت سبک زندگی اسلامی برشمرد.
 • نصب ۱۲۰۰ سامانه هوشمند ثبت تخلف سرعت در جاده‌ها/با تولید در داخل ۱۰۰ میلیون دلار صرفه‌جویی شد


  مدیرعامل شرکت مجری قرارداد تجهیز جاده‌های کشور به سامانه هوشمند ثبت تخلفات رانندگی از نصب ۱۲۰۰ دوربین هوشمند در جاده‌ها خبر داد و گفت: در کل پروژه حدود ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی با داخلی‌سازی فراهم شد.
 • از آغاز جلوکشیدن ساعت برای صرفه جویی در برق تا آزادی عمل جیمی کارتر به بانک های آمریکایی


 • همکاری ۵۰۰۰ واحد صنعتی برای کاهش بار شبکه برق/ مردم در ساعت‌های گرم صرفه‌جویی کنند


  معاون راهبردی مدیریت شبکه برق ایران با تاکید بر اینکه اگر مردم در ساعت‌های پرباری مصرف با صنعت برق همکاری کنند بدون هیچگونه مشکلی از پیک تابستان جاری عبور خواهیم کرد،گفت: حدود 5000 واحد صنعتی برای همکاری با صنعت برق جهت انتقال دوره‌های تعمیرات و استر
 • زندگی آینده در خانه‌ها و شهرهای هوشمند


  اینترنت اشیا قرار است زندگی شخصی و کاری ما را متحول کند، اما در حال حاضر اغلب ما به تغییراتی که این فناوری در زندگی روزمره مان ایجاد می‌کند علاقه‌مند هستیم.
 • ساعت Gear S3، همراهی هوشمند برای زندگی(فیلم)


  ساعت هوشمند Gear S3 تنها وسیله ای برای نمایش زمان نیست، بلکه همراهی هوشمند است که می تواند همه جا همراه ما باشد. این ساعت می تواند یک دستیار ورزشی هوشمند باشد، نقش یک گوشی موبایل مچی را داشته باشد و حتی برای شما موسیقی پخش کند
 • هزینه‌های حج ۹۸ صرفه‌جویی شود


  گروه جامعه ــ نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت بر رعایت صرفه‌جویی در حج آینده تاکید کرد و گفت: کاهش کیفیت حج پذیرفتنی نیست.
 • هفت روش صرفه جویی در مهمانی ها


  سلامت نیوز: وضعیت اقتصادی فعلی با کسی شوخی ندارد. زمانی که تغییری اتفاق می افتد، می توان دو روش در پیش گرفت؛ اولین روش انکار تغییر و چسبیدن به سبک زندگی قدیم است؛ روش دوم اما پذیرفتن و تغییر سبک زندگی است. یکی از زیرمجموعه های سبک زندگی هم برگزار ک
 • صرفه جویی در اتاق عمل


  سلامت نیوز: فراوری مجدد ایمن وسایل پزشکی ؛ این عنوان بخش نامه ای پرحاشیه درباره استفاده مجدد از برخی وسایل اتاق عمل بود که هفته گذشته به دانشگاه های علوم پزشکی و بیمارستان ها ابلاغ شد و واکنش های زیادی در پی داشت؛ بخش نامه ای که در بخشی از آن آ
 • پیک صرفه‌جویی در پیک مصرف


  کاهش ذخایر آبی نه‌تن‌ها باعث کمبود منابع آب شرب شده، بلکه تولید برق از نیروگاه‌های برق‌آبی را هم دچار مشکل ساخته است. همین مسئله ضرورت صرفه‌جویی در آب و برق را برای مشترکان خانگی و غیر‌خانگی دوچندان کرده است. وضعیت به شکلی است که به عنوان نمونه سد زا
 • ۱۰ روش صرفه جویی در مصرف آب


  امروزه، مردم جهان با کمبود آب نوشیدنی تمیز و سالم مواجه هستند و تقریبا یک بیلیون نفر از مردم کشور‌های در حال توسعه به آب سالم دسترسی ندارند.
 • صرفه‌جویی به سبک استقلال


  مبلغ قرارداد سرمربی آلمانی استقلال پایین‌تر از سرمربی قبلی است.

گزارش ها

گزارش تصویری تقابل تیم‌های ویتنام و یمن

گزارش تصویری تقابل تیم‌های ویتنام و یمن

ایران ۰ - ۰ عراق / گزارش لحظه به لحظه

ایران ۰ - ۰ عراق / گزارش لحظه به لحظه

گزارش خواندنی آسوشیتدپرس از روز فرار شاه از ایران

گزارش خواندنی آسوشیتدپرس از روز فرار شاه از ایران

گزارش عملکرد نه ماهه نخست سال 1397 شرکت بیمه ما

گزارش عملکرد نه ماهه نخست سال 1397 شرکت بیمه ما

فردوسی‌پور فردا گزارش می‌کند

فردوسی‌پور فردا گزارش می‌کند

گزارش تصویری بازی ایران و عراق

گزارش تصویری بازی ایران و عراق

آموزش و پرورش: گزارشی مبنی بر سه نوبته بودن مدارس ابتدایی دریافت نشده

آموزش و پرورش: گزارشی مبنی بر سه نوبته بودن مدارس ابتدایی دریافت نشده

گزارش دیده بان حقوق بشر از نقض حقوق بشر و جنایات جنگی امارات

گزارش دیده بان حقوق بشر از نقض حقوق بشر و جنایات جنگی امارات