بازدید: 103

استعفای وزیر کشور اسلوواکی در پی قتل یک خبرنگار و همسرش

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1204367
معاون نخست‌وزیر و وزیر کشور اسلوواکی روز دوشنبه از سمت خود کناره‌گیری کرد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از پولیتیکو، روز دوشنبه، «رابرت کالیناک»، وزیر کشور اسلوواکی، استعفای خود را اعلام کرد. استعفای وی در حالی اعلام شده که در پی قتل یک خبرنگار تحقیقی، بحران سیاسی در این کشور بالا گرفته است.

کالیناک که یکی از متحدان نزدیک «رابرت فیکو»، نخست وزیر اسلوواکی است، در بیانیه ای گفت: «حفظ ثبات مهم است؛ به همین دلیل تصمیم گرفته ام از سمت خود به عنوان معاون نخست وزیر و وزیر کشور کناره گیری کنم.»

وی افزود: «پس از استعفا، به گزارشگران کمک بسیار بیشتری خواهم کرد تا در آرامش به فعالیت خود ادامه دهند. مقام من هرگز برایم اهمیتی نداشته است. مسئله مهم این است که بتوانیم قاتلان را به دادگاه بکشیم.»

مرگ یک گزارشگر تحقیقی در ماه گذشته به بحرانی سیاسی در اسلوواکی دامن زد. این بحران به جایی رسید که اعضای حزب حاکم این کشور خواستار برکناری کالیناک شدند.

در هفته گذشته، هزاران نفر در براتیسلاوا، پایتخت اسلوواکی، دست به اعتراض زدند و خواستار استعفای اعضای کلیدی دولت فیکو شدند.

در پی قتل این خبرنگار و همسرش، 3 مقام دیگر این کشور نیز از سمت خود کناره گیری کرده اند. این خبرنگار در حال تحقیق درباره ارتباط یک گروه مافیای ایتالیایی و چند تاجر اسلوواک بود. گزارش ناتمام وی، پس از مرگش منتشر شد.

انتهای پیام/


استعفای وزیر کشور اسلوواکی در پی قتل یک خبرنگار و همسرش
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها