بازدید: 75

واکنش هواپیمایی آسمان به گزارش سانحه سقوط هواپیما: خلبان هواپیما برای پرواز مجاز بوده است

منبع : عصر ایران کد خبر: 1204040

هواپیمایی آسمان در واکنش به گزارش مقدماتی بررسی سانحه پرواز یاسوج که از سوی دفتر بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی کشور منتشر شده توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش ایسنا، در این توضیحات که در اختیار ایسنا قرار گرفته آمده است: باطلاع می رساند نظر به ابهام ایجاد شده در گزارش مقدماتی بررسی سانحه پرواز یاسوج از سوی دفتر بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی کشوری توضیح ذیل ضروری است:

براساس گزارش صفحه ۹ سانحه هوایی، از ٢٤ خرداد ماه سال ١٣٨٩ زنده یاد خلبان فولاد پس از عمل قلب، مجاز بوده تا با یک کمک خلبان بدون محدودیت پزشکی و عملیاتی پرواز نماید که این امر توسط شرکت هواپیمایی آسمان کاملاً رعایت شده است.

همچنین زنده یاد خلبان فولاد از اردیبهشت ماه ١٣٩٦ معلم خلبان بوده و از ١٣٩٦/٧/٢ معلم خلبان منتخب سازمان هواپیمایی کشوری بوده است و مشکلی برای پرواز نداشته است. خلبانان منتخب سازمان TRE اساتیدی هستند که مجاز به ارزیابی سایر خلبان ها در حین پرواز هستند.

به گزارش ایسنا، پس از چند هفته بررسی و پیگیری، کمیته بررسی سانحه سازمان هواپیمایی کشوری صبح امروز گزارش مقدماتی خود از حادثه سقوط هواپیمای شرکت آسمان را ارائه کرد.

براساس این گزارش شرکت هواپیمایی آسمان با توجه به رعایت نکردن محدودیت های پزشکی خلبان خود و اجرایی نکردن آرایش فنی لازم به عنوان مقصر اصلی شناخته شده البته در کنار آن خلبان نیز در عملکرد خود با ابهام هایی روبه رو است.

هرچند که این گزارش در پایان اعلام کرده که هنوز نمی توان به طور دقیق و رسمی از علت های اصلی سقوط این هواپیما سخن گفت، اما به نظر می رسد ابهام هایی در عملکرد شرکت هواپیمایی آسمان وجود دارد.


واکنش هواپیمایی آسمان به گزارش سانحه سقوط هواپیما: خلبان هواپیما برای پرواز مجاز بوده است
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها