آسیاتل

بازدید: 94

شکستن تست محبوب من یک ربات نیستم توسط ربات‌های فوق هوشمند

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1199645
یک نوع ربات جدید ساخته‌شده که می‌تواند راه نفوذ به بسیاری از وب سایت‌ها را به‌طور مؤثر شناسایی کند.

شکستن تست محبوب به گزارش خبرنگار حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛  یک نوع ربات جدید ساخته شده که می تواند راه نفوذ به بسیاری از وب سایت ها را به طور مؤثر شناسایی کند.

انسان ها، ثابت کرده اند به آن اندازه که خودشان فکر می کنند باهوش نیستند. یک مدل کامپیوتری (ربات) جدید می تواند به طور مؤثر متون انحرافی "من یک روبات نیستم" در معماهای تصویری که جهت شناسایی کاربر در سایت ها به کار می رود و CAPTCHAs نام دارند را شناسایی کند. برخی از روبات ها اکنون می توانند "من یک روبات نیستم" را کشف کنند.

"آزمون تورینگ عمومی کاملاً خودکار" اولین اختراع در اواخر دهه 1990 بود که بین انسان و کامپیوترها صورت گرفت و رایانه به صورت خودکار به سؤالات انسانی جواب داد. CAPTCHA ها (همان تست های من یک روبات نیستم) از وب سایت ها در مقابل برنامه های نرم افزاری خودکار که سعی در ثبت نام در حساب های جدید، رأی گیری آنلاین؛ scrape آدرس های ایمیل و بوردهای پیام اسپم رادارند محافظت می کند.

CAPTCHA ها متنی که مبتنی بر متن هستند، دسترسی ربات ها را از طریق شکستن و پیچاندن (چرخش) حروف خنثی می کنند. این CAPTCHA ها از طریق یک سوپ الفبایی کج شده یا نقاشی شده ایجاد می کنند که باید توسط انسان تشخیص و رمزگشایی شوند که رایانه ها معمولاً این قابلیت و توانایی را ندارند.

اما اکنون تیمی از محققان Vicarious، که یک شرکت هوش مصنوعی مستقر در سانفرانسیسکو آمریکا می باشد، یک روش کارآمد برای ارائه ربات هایی با دقت در حد انسان جهت شناسایی این جورچین های مبتنی بر متن ساخته است.

مدل جدید ابداع شده با الهام بخشیدن از کورتکس بینایی (لایه بیرونی قرنیه چشم) پستانداران، انواع مختلفی از CAPTCHA های مبتنی بر متن را با دقت بیش از 50 درصد حل می کند. به عنوان مثال، یک سیستم متعلق به گوگل به نام reCAPTCHAs با سرعت دقت 66.6 درصد توسط این مدل حل شد. دقت این مدل هوشمند در مقایسه با انسان 87.4 درصد است.

در مقایسه با دیگر ربات های هوشمند که قابلیت یادگیری دارند، سیستم جدید نیاز به مقدار قابل توجهی از داده های آموزشی برای شکستن CAPTCHA ها دارد و زمانی که با تغییرات کوچک در فاصله گذاری کاراکترها مواجه شد، قدرت تشخیص آن بیشتر می شود.

در این گزارش آمده است که " سایت رسمی CAPTCHA " puzzles را " موقعیت برد - برد " اعلام می کند و می گوید: "اگر یک CAPTCHA شکسته شود ، یک مشکل AI حل می شود.

اگر مدل جدید منجر به سیلی از حملات ربات به سایت ها شود ، این سایت های اینترنتی ممکن است کم تر به موارد امنیتی خود امیدوار باشند. محققان شرکت vicarious یک راه حل ساده ارائه می کنند:
"وب سایت باید به مکانیسم های قوی تری برای بلوکه کردن ربات ها و جلوگیری از نفوذ آن ها نقل مکان کنند"

این شرکت در مقاله علمی منتشره خود نوشته،" . انسان ها به عبارت دیگر شما باید هوشمندتر شوید"

انتهای پیام/

 


پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا