بازدید: 80

آمادگی سازمان پدافند غیرعامل کشور برای آموزش تخصصی کارشناسان دستگاه ها در حوزه پدافند غیرعامل

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1197660
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در جلسه شورای پدافند غیرعامل گفت : طرح مطالعات پدافند غیرعامل درون شهری با همکاری شهرداری ها و شناسایی مراکز پرخطر و ایجاد بوستان آموزشی مفاهیم پدافند غیرعامل نیز در دستور کار است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، جلسه شورای پدافند غیرعامل استان تهران به ریاست محمدحسین مقیمی استاندار و با حضور سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور،محسن همدانی معاون امور امنیتی و انتظامی استانداری تهران، علی صادقی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری تهران،فرمانداران شهرستان های استان تهران و مدیران عضو شورا برگزار شد.
سردار جلالی،رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در این جلسه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه پدافند غیرعامل گفت: مقام معظم رهبری در موضوع پدافند غیرعامل بر مصون سازی تأکید دارند به نحوی که اگر تهدید دشمن عملی شد ، باید آمادگی بی اثر کردن تهدیدات وجود داشته باشد.
وی افزود : در موضوع پدافند غیرعامل مصون سازی به معنای کاهش آسیب پذیری و حرکت به سمتی است که اثر تهدید بر دارایی ها را به حداقل و صفر برساند.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اینکه مصون سازی در سه سطح مدیریت، زیرساخت ها و دستگاه های اجرایی و مردم انجام می شود ، تصریح کرد: اهمیت فرآیند مصون سازی در پدافند غیرعامل تا جایی است که به شکل فنی و تخصصی در دانشگاه ها تا سطح دکتری آموزش داده می شوند.
سردار جلالی با تأکید بر اینکه تهدید و اثر تهدیدات و آسیب پذیری ها در مصون سازی باید شناسایی شود ، گفت : در دهه اخیر فناوری های سایبری در حوزه پدافند غیرعامل مثل هوشمند سازی بخش های مختلف درمانی، تأسیسات و حمل و نقل پیش بینی شده است.
وی با اشاره به آمادگی سازمان پدافند غیرعامل در آموزش کارشناسان دستگاه ها در حوزه پدافند غیرعامل افزود : طرح مطالعات پدافند غیرعامل درون شهری با همکاری شهرداری ها و شناسایی مراکز پرخطر و ایجاد بوستان آموزشی مفاهیم پدافند غیرعامل نیز در دستور کار است.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در این جلسه همچنین با تقدیر از زحمات خسروجردی، مدیرکل سابق پدافند غیرعامل استانداری تهران، برای صادقی مدیرکل جدید آرزوی موفقیت کرد.
در ابتدای این جلسه مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری تهران گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه پدافند غیرعامل استان در سال ۹۶ در بخش های مشارکت دستگاه ها،آموزش و فرهنگ سازی،مانور و رزمایش و رویکرد و برنامه های پیش روی پدافند غیرعامل استان تهران در سال ۹۷ ارائه داد.
 

آمادگی سازمان پدافند غیرعامل کشور برای آموزش تخصصی کارشناسان دستگاه ها در حوزه پدافند غیرعامل
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها