بازدید: 39

محکم پای «طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان» ایستاده‌ایم/مسئولی که مسائل مالی‌اش لنگ نزند از این طرح هراس ندارد

منبع : فارس نیوز کد خبر: 1176808
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مردم این انتظار را دارند که با شفافیت بدانند مسئولانشان از نظر اقتصادی کجا بودند و به کجا رسیدند.

زهرا سعیدی مبارکه نماینده مردم مبارکه و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان به بیت المال اظهار داشت: به عقیده من این طرح بسیار مطلوب و پسندیده است.

وی بابیان اینکه ما که میان خود و مردم پنهانکاری نداریم، با استناد به سخن امیرالمؤمنین(ع) افزود: در سخن حضرت علی(ع) به دارایی هایشان اشاره شده و فرمودند «با این لباسی که بر دوش دارم و این مرکبی که بر آن سوار هستم، داخل شهر شما شدم. پس اگر از شهرتان خارج شدم و به غیر از چیزهایی که با آن وارد شدم، چیز دیگری داشتم، همانا من از خیانتکاران هستم.»

*این حق مردم است که بدانند مسئولان کجا بودند و به کجا رسیدند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین تصریح کرد: موضوع مهمی که در این رابطه وجود دارد این است که مردم این انتظار را دارند که با شفافیت بدانند مسئولانشان از نظر اقتصادی کجا بودند و به کجا رسیدند.

سعیدی بر همین اساس اضافه کرد: هر کس چه نماینده مجلس باشد و چه نماینده دولت، قدرت را مردم به او داده اند؛ چراکه این مردم هستند که رأی دادند. یعنی به صورت مستقیم و غیرمستقیم همه مسئولان با رأی مردم انتخاب می شوند و در اصل به مردم ارتباط دارند و کسی را که مردم انتخاب می کنند و قدرتی را به کسی می دهند، مسلماً باید این مسئول بداند و اعلام کند که از کجا بود و به کجا رسید.

*قدرت را مردم به مسئولان داده اند

وی در ادامه خاطرنشان کرد: نکته دیگری که مهم به نظر می رسد این است که درست نیست که یک مسئول ابتدایی ترین موارد زندگی خود را نداشته باشد اما این جای سؤال است که چگونه شخصی یک خودرو نداشته و یک مرتبه صاحب خودروی آن چنانی و ملک و دارایی می شود. اینها موجب بدبینی در میان مردم شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: بزرگ ترین سرمایه ای که ما داشتیم و داریم، اعتماد مردم است که به نظر من این اعتماد خدشه دار شده است و به هر طریق ممکن باید این اعتماد به مردم بازگردانده شود.

*اموال مسئولی که توان شفاف سازی اموالش را ندارد باید اعاده شود

«درست است که افرادی به صورت معدود خطا می کنند، اما بسیاری هم هستند که برای مردم کار می کنند و همین چرخه ها که می چرخد به دست عده ای است که تلاش می کنند و این امیدواری را به مردم می دهیم که افرادی هم هستند که به مردم خدمت می کنند، اما ما محکم پای این قضیه ایستاده ایم و واقعاً اگر کسی اموال غیرمعقول و منقولی به دست آورده است که نمی تواند گزارش شفافی از آن بدهد، باید حتماً اعاده شود؛ چراکه این حق مردم و بیت المال است و از آنجایی که او قدرت را از مردم گرفته است، پس باید به مردم هم بازگردانده شود.

سعیدی در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد: موارد و اموال نامشروع اعاده شده به بیت المال باید صرف حل بحران های کشور که در حال تبدیل به ابربحران است، شود. معضل و مشکل کنونی ما موضوع اشتغال دهه شصتی ها و دهه هفتادی هاست که متأسفانه این تبدیل به یک معضل شده است و همه مسئولان و به ویژه مسئولان اجرایی باید گزارش دهند که اگر قدمی برداشتند، آن قدم برای اشتغال چه بوده است.

*اشتغال دهه شصتی ها و دهه هفتادی ها ابربحران کنونی کشور

وی بر همین اساسا اضافه کرد: کسی انتظار معجزه از مسئولی ندارد، اما مسلماً انتظار پیشرفت وجود دارد، لذا به نظر من باید طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان به بیت المال هرچه سریع تر و با قوت و قدرت تمام این طرح پیاده و اجرا شود و مسلماً هم محکم پای آن ایستاده ایم.

*اموال نامشروع مسئولان شناسایی و به خزانه دولت بازگردانده شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه بابیان اینکه اگر کسی خطایی ندارد هم نباید در این رابطه هراسی داشته باشد، گفت: در ضرب المثل ها می گویند ندزد و نترس! اگر کسی خطایی ندارد مسلماً باید همه چیز را به صورت شفاف به مردم ارائه کند که این شخص از کجا آمده است و به کجا رسیده است و اگر کسی در مسائل مالی مشکلی نداشته باشد قاعدتا نباید از پیش رفتن طرح مذکور هراس داشته باشد.

وی عنوان کرد: زمانی که ما مطابق حق و عدالت پیش برویم، به این سمت حرکت خواهیم کرد که این قشر را هم به مردم معرفی کنیم که برخی از افراد هم در این مسیر از جیب خود مایه می گذارند. بنابراین انتظار این است که هم روند این موضوع اصلاح شود و همچنین کلیه اموال نامشروع مسئولان شناسایی و به خزانه دولت بازگردانده شود.

انتهای پیام/


محکم پای «طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان» ایستاده‌ایم/مسئولی که مسائل مالی‌اش لنگ نزند از این طرح هراس ندارد
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش جالب فیبا درباره تیم ملی بسکتبال ایران

گزارش جالب فیبا درباره تیم ملی بسکتبال ایران

پیکان ۰ - ۱ سپاهان اصفهان/ گزارش لحظه به لحظه

پیکان ۰ - ۱ سپاهان اصفهان/ گزارش لحظه به لحظه

گزارش پزشکی ترامپ: رئیس‌جمهور آمریکا وارد مرحله چاقی شده است

گزارش پزشکی ترامپ: رئیس‌جمهور آمریکا وارد مرحله چاقی شده است

گزارشگر صدا و سیم خبرنگار برتر دومین جشنواره ملی جهادگران شد

گزارشگر صدا و سیم خبرنگار برتر دومین جشنواره ملی جهادگران شد

جلسه علنی ۲۷ بهمن آغاز شد/ بررسی گزارش کمیسیون تلفیق از بودجه سال ۹۸

جلسه علنی ۲۷ بهمن آغاز شد/ بررسی گزارش کمیسیون تلفیق از بودجه سال ۹۸

قرائت گزارش کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ در صحن علنی

قرائت گزارش کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ در صحن علنی

گزارش روزنامه اطلاعات از نمایش ضد‌ایرانی «ورشو»

گزارش روزنامه اطلاعات از نمایش ضد‌ایرانی «ورشو»