بازدید: 33

جنگ پنهان قدرت میان پسر بارزانی و برادرزاده اش

منبع : فردا نیوز کد خبر: 1175318
منابع سیاسی در اقلیم کردستان عراق از جنگ پنهان قدرت میان پسر مسعود بارزانی و برادر زاده اش پرده برداشتند.

منابع سیاسی در اقلیم کردستان عراق از جنگ پنهان قدرت میان پسر مسعود بارزانی و برادر زاده اش پرده برداشتند.

خبرگزاری مهر: روزنامه بحرینی «اخبار الخلیج» به نقل از منابع سیاسی در اقلیم کردستان عراق گزارش داد: در حال حاضر اقلیم کردستان عراق شاهد وجود یک جنگ پنهان میان پسر مسعود بارزانی رئیس اقلیم و برادر زاده اش که پست نخست وزیری را در دست دارد می باشد. پسر بارزانی نیز در حال حاضر مشاور امنیتی و مسئول نهاد نیروهای آسایش محسوب می شود.

در ادامه این گزارش آمده است: مسرور بارزانی پسر رئیس مستعفی اقلیم کردستان در حال حاضر بر نهادهای مالی و امنیتی تسلط داشته و مسئول اموال خانواده و حسابهای آنها در بانکهای اروپایی و ترکیه ای به شمار می آید. در مقابل نچیروان ادریس بارزانی برادرزاده رئیس اقلیم نیز صاحب چند روزنامه و نهاد فرهنگی است. میان این دو رقابتی آشکار برای نشان دادن فعالیتهایشان در رسانه های وابسته به آنها وجود دارد.

نچیروان صاحب دانشگاه کردستان در اربیل بوده و مسرور نیز مالک دانشگاه آمریکایی در دهوک به شمار می آید که این دو مهم ترین نهادهای آموزشی در اقلیم محسوب می شود. نچیروان و مسرور، هر دو در کنفرانس امنیتی مونیخ شرکت کردند که این مسأله نشان دهنده وجود دو مسئول امنیتی در اقلیم کردستان است. مسرور، کنترل نهادهای نیروهای آسایش و مبارزه با تروریسم را در دست داشته و نچیروان ید طولایی در میان نیروهای نظامی گردان های پیشمرگه دارد. ادامه یافتن این درگیری میان پسر بارزانی و برادرزاده اش ممکن است به فروپاشی حاکمان اقلیم بینجامد.


جنگ پنهان قدرت میان پسر بارزانی و برادرزاده اش
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها