بازدید: 54

وزیرخارجه فرانسه را به ایران راه ندهید

منبع : فردا نیوز کد خبر: 1173940
با توجه به اظهارات صریح وزیر خارجه فرانسه مبنی بر اینکه به منظور رایزنی در‌باره مکمل برجام رهسپار تهران است، چرا وزارت امورخارجه با این سفر موافقت کرده و اصولا چه نیازی به این سفر از سوی آقای ظریف احساس شده است؟

با توجه به اظهارات صریح وزیر خارجه فرانسه مبنی بر اینکه به منظور رایزنی در‌باره مکمل برجام رهسپار تهران است، چرا وزارت امورخارجه با این سفر موافقت کرده و اصولا چه نیازی به این سفر از سوی آقای ظریف احساس شده است؟

سرویس سیاس فردا: کیهان در بخشی از یادداشت خود درباره تکذیب های مکرر مذاکره موشکی دولت با اروپا نوشت: هرچند دستگاه دیپلماسی هرگونه رایزنی در این زمینه را تکذیب کرده اما شواهد و قرائن خلاف این تکذیبیه ها آن قدر فراوان است که این تکذیبیه ها را به یک طنز تبدیل کرده و فقط دو سؤال ساده مطرح است. اولا اگر دستگاه دیپلماسی کشور در تکذیب هرگونه رایزنی یا مذاکره پشت پرده در باره مسائل منطقه و قدرت دفاعی کشور صادق است، با توجه به اظهارات صریح وزیر خارجه فرانسه مبنی بر اینکه به منظور رایزنی در باره مکمل برجام رهسپار تهران است، چرا وزارت امورخارجه با این سفر موافقت کرده و اصولا چه نیازی به این سفر از سوی آقای ظریف احساس شده است؟

نکته مهم در این خصوص اینکه فرانسه به همراه انگلیس و آمریکا هفته گذشته دشمنی خود را با ملت ایران یک بار دیگر با تلاش برای تصویب قطعنامه ای علیه ایران در شورای امنیت و با ادعای دخالت در منطقه و یمن آشکار کرد و بعداز شکست با وتوی روسیه ، بلافاصله در بیانیه ای مشترک با لندن و واشنگتن برنامه دفاعی ایران را تهدیدآمیز خواند! لذا اگر برنامه ای برای رایزنی در باره مسائل منطقه و قدرت دفاعی کشورمان در دستور کار وزیرخارجه فرانسه در تهران وجود ندارد، آیا این اقدام خصمانه فرانسه کفایت نمی کند تا سفر وزیرخارجه فرانسه به تهران لغو شود؟ برای مردم قابل هضم نیست که دستگاه دیپلماسی چگونه برای چنین دشمنی قرار است فرش قرمز پهن کند؟ ثانیا اگر وزارت خارجه مواضع نظام مبنی بر عدم هرگونه مذاکره مجدد یا جدید درخصوص قدرت دفاعی کشور و مسائل منطقه را به طرفهای غربی ابلاغ کرده و روی مواضع نظام ایستاده است، مقامات غربی با چه امیدواری وزیرخارجه فرانسه را بعد از وزیر خارجه انگلیس راهی ایران کرده اند؟ آیا این امیدواری آنها نشان نمی دهد محتوای پوشه قرمز جانسون رایزنی در باره مسائل منطقه و قدرت دفاعی کشور بوده و اکنون اروپایی ها امیدوارند وزیرخارجه فرانسه آن رایزنی ها را تکمیل کند؟!

آیا ذوق زدگی وزارت امور خارجه بخاطر سفر وزیرخارجه فرانسه به تهران نشان نمی دهد آنگونه که رسانه های غربی فاش کردند، مذاکرات پشت پرده ای درحاشیه اجلاس امنیتی مونیخ بین دیپلمات های اروپایی و ایرانی صورت گرفته و به گفته تیلرسون وزیر خارجه آمریکا «بسیار ثمربخش» بوده است و قرار است نشست بعدی در ایتالیا انجام شود؟!. لذا فقط تکذیبیه کفایت نمی کند. اگر هم تکذیب دستگاه دیپلماسی کشور قابل تکذیب نباشد، حداقل تلاش های اروپایی ها برای همراهی آمریکا علیه قدرت دفاعی کشور چه با برجام و چه بدون برجام قابل انکار و تکذیب نیست. وزارت خارجه باید پاسخ دهد اگر در تکذیب خود صادق است چه تلاش هایی برای مقابله با این توطئه اروپایی – آمریکایی انجام داده است؟!.

انفعال آقایان دیپلمات در این زمینه بسیار نگران کننده است که مبادا آنگونه که خبرهای رسانه های غربی در باره مذاکرات هسته ای و فکت شیت های آمریکا علیرغم تکذیب های تیم هسته ای درست از آب درآمد، اینبارهم تکذیبیه های دستگاه دیپلماسی در باره مذاکره مجدد نادرست از آب درآید!.دراین زمینه قبلا تحت عنوان«بازی خطرناک برجام2» در باره تلاشهای پشت پرده جریان لیبرال نفوذ کرده در ارکان اجرایی کشور برای تحمیل برجامی دیگر بر کشور هشدار داده بودیم که با تکذیبیه دیپلمات ها و رسانه های طرفدار دولت همراه شد، اما هر روز درستی آن هشدار آشکارتر می شود.


وزیرخارجه فرانسه را به ایران راه ندهید
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها