بازدید: 16

کفاشیان:شیخ سلمان قول داده بود خسارت تیم‌های ایرانی را جبران کند

منبع : تابناک کد خبر: 1172820

نایب رئیس فدراسیون فوتبال گویا از رفیق عرب بحرینی خود رودست خورده است چرا که بار دیگر کار به وعده های شفاهی کشیده شد و حالا این مقام مسوول در فدراسیون ایران می گوید: شیخ سلمان به تاج قول داده بود که اگر دادگاه CAS موافقت کند خسارت باشگاه های ایرانی را جبران خواهد کرد.

به گزارش تابناک ورزشی، علی کفاشیان نایب رییس اول فدراسیون فوتبال گفت: شیخ سلمان برای این که دعوت نشده بود به همراه اینتفانتینو به ایران نیامد. سیاست اینفانتینو باز است. او به هر کشوری که می رود یکی از فوتبالیست های معروف را به همراه خودش می برد. سبک مدیریت او با بلاتر کاملا متفاوت است. او در مورد مطرح شدن بحث حضور بانوان در ورزشگاه ها در جلسات اینفانتینو با مسئولان ایران اظهار کرد: من در هیچ کدام از جلسات اینتفانینو حضور نداشتم و از این موضوع اطلاع ندارم.

کفاشیان درخصوص نامه ای که دادگاه عالی حکمیت ورزش به AFC ارسال کرده تا به باشگاه های ایرانی غرامت پرداخت شود، گفت: در ابتدا شیخ سلمان به تاج قول داده بود که اگر دادگاه CAS موافقت کند خسارت باشگاه های ایرانی را جبران خواهد کرد. فدراسیون جلساتی با چهار باشگاه برگزار کرد و از آن ها مستنداتی خواست که تمام هزینه های آن ها در کشورهای ثالث مشخص شود. این مستندات به AFC ارسال شد و قرار بر این بود که در کمیته مالی AFC مطرح شود. در آخرین جلسه کمیته مالی درخشان شرکت کرد.

او ادامه داد: در جلسه آخر کمیته مالی دو مورد مطرح شده بود. مورد اول درباره گرفتن این خسارت ها بود که گفتیم به دلیل این که عربستان با آمدن به ایران مشکل دارد، این خسارت ها را یا این کشور متقبل شود یا AFC آن را پرداخت کند. از ما که نظر خواستند نظر من این بود که این پول باید به نمایندگان ایران داده شود زیرا حرفی است که به باشگاه ها زده شده و ناخواسته بوده است و این میزبانی در کشور ثالث به ایران تحمیل شده که احتمالا این نظر در آن جا رای نیاورده و آن ها از پرداخت این خسارت سر باز زده اند.

کفاشیان درباره چرایی قبول نشدن پرداخت خسارت به نمایندگان ایران گفت: به هر حال اعضای کمیته مالی AFC منافع این کنفدراسیون را می بینند و احتمالا گفته اند AFC چنین بودجه ای را به خود ندیده که بخواهد خسارت نمایندگان ایران را بدهد. احتمالا AFC اعضای این کمیته را این گونه توجیه کرده و برای آن ها نیز مهم بوده که این کنفدراسیون چه می گوید ما هم در آنجا یک رای داریم که احتمالا رای ما تاثیرگذار نبوده است.

او اضافه کرد: جلسه ای که در تایلند برگزار شد و حضوری بود صحبت های زیادی مطرح شد که ما فکر می کردیم مساله ما نیز به آن پرداخته شود اما این گونه نشد. درباره حضور عربستان و قطر و همچنین ربط دادن مسائل سیاسی اعضا تصمیم گرفتند که پیشنهاد عربستان را قبول نکنند و این کشور را مجبور کنند تا در زمین حریفانش به میدان برود. اتفاقا در آن جلسه جیانی اینفانتینو و شیخ سلمان نیز حضور داشتند. بعد از جلسه بود که ما دیدیم در دستور جلسه و صورتجلسه ای که تنظیم شده نام ایران وجود ندارد. بحث ایران سیاسی نیست بلکه امنیتی است. عربستان ادعا می کند که ایران برای افرادی که تابعیت عربستانی دارند امن نیست و به ایران نمی توانند بیایند.

کفاشیان که با رادیو ایران گفت وگو می کرد، ادامه داد: ما در پاسخ به این ادعای آن ها گفتیم که ایران کشور امنی است. پس از آن قرار شد گروهی بی طرف را به ایران بفرستند و کشور ما را بررسی کنند. آن ها یک شرکت هلندی را که نماینده اش از امارات بود به ایران فرستادند که یکی دو روز نیز در کشور ما اقامت داشت. او ایران را مورد بررسی قرار داد و گزارشی ارائه داد که ما هنوز از محتوای آن گزارش اطلاعی نداریم. از آن فرد که جویا شدیم، به ما گفت که گزارش مثبتی نسبت به ایران دارم. البته AFC هنوز آن گزارش را منتشر نکرده و ما نیز دو نامه پشت سر هم به AFC نوشتیم که قرار شد یکی از آن ها را دیروز ارسال کنیم. موضوع نامه این بود که ما از AFCخواستیم جلسه ای که کمیته اجرایی می خواهند تشکیل دهد در دستور جلسه ۲۹ اسفند AFC قرار بگیرد که البته تا به حال این کار را نکرده است.

نایب رییس فدراسیون فوتبال درباره این که AFC زیرمجموعه فیفا نیست گفت: نه این دو سازمان ارتباطی با هم ندارند و از لحاظ قاره ای فیفا کار خاصی انجام نمی دهد. این که ما از اینفانتینو خواسته ایم تا درباره حل مشکل ایران و عربستان چاره ای بیندیشد به او ربطی ندارد. حتی حضور اینتفانتینو در جلسه قبلی کمیته مالی نیز نمادین بود و صحبت خاصی نیز انجام نداد. شخصی شیخ سلمان نیز برای این که شائبه عرب بودن و پارتی بازی پیش نیاید مسئولیت کشورهای عربی را به شخص دیگری در کمیته مالی واگذار کرده است. در آن جلسه حتی عربستان، امارات و قطر نیز بیرون رفتند تا در تصمیم گیری تاثیرگذار نباشند و ما آن تصمیم یعنی بازی عربستان در سایر کشورهای عربی را گرفتیم.


کفاشیان:شیخ سلمان قول داده بود خسارت تیم‌های ایرانی را جبران کند
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش لحظه به لحظه برنامه نود

گزارش لحظه به لحظه برنامه نود

گزارش جالب گاردین از اردوگاه زنان خارجی داعش

گزارش جالب گاردین از اردوگاه زنان خارجی داعش

گزارشی در مورد مرجع تقلیدی که امروز ۱۰۰ ساله شد

گزارشی در مورد مرجع تقلیدی که امروز ۱۰۰ ساله شد

برگزاری پانزدهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور/ تاکید وزیر کشور بر پیشگیری، پاسخگویی فوری و ارائه گزارش از دستاوردهای کلان کشور

برگزاری پانزدهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور/ تاکید وزیر کشور بر پیشگیری، پاسخگویی فوری و ارائه گزارش از دستاوردهای کلان کشور

گزارش نشریه ایتالیایی درباره ایران و پاکستان

گزارش نشریه ایتالیایی درباره ایران و پاکستان

خطری که از بیخ گوش گزارشگر ورزشی رد شد +فیلم

خطری که از بیخ گوش گزارشگر ورزشی رد شد +فیلم