بازدید: 67

۶ تصور نادرست درباره پیری

منبع : صراط نیوز کد خبر: 1168346
آیا گمان می‌کنید که شما خلاقیت خودتان را با پیری از دست می‌دهید؟ متخصصان می‌گویند که لزوما این‌طور نیست. درواقع، خلاقیت همچنان به زندگی بهتر سالمندان کمک می‌کند.

صراط: آیا گمان می کنید که شما خلاقیت خودتان را با پیری از دست می دهید؟ متخصصان می گویند که لزوما این طور نیست. درواقع، خلاقیت همچنان به زندگی بهتر سالمندان کمک می کند. درواقع، سالمندانی که عضو گروه های موسیقی یا هم سرایی می شوند، سلامت عمومی بهتری دارند، کمتر به مصرف دارو نیاز پیدا می کنند و کمتر با مشکلات رایج در پیری مواجه می شوند. این فواید حتی برای سالمندانی که تنها زندگی می کنند نیز وجود دارند.


به گزارش بهداشت نیوز، آیا گمان می کنید که شما خلاقیت خودتان را با پیری از دست می دهید؟ متخصصان می گویند که لزوما این طور نیست. درواقع، خلاقیت همچنان به زندگی بهتر سالمندان کمک می کند. درواقع، سالمندانی که عضو گروه های موسیقی یا هم سرایی می شوند، سلامت عمومی بهتری دارند، کمتر به مصرف دارو نیاز پیدا می کنند و کمتر با مشکلات رایج در پیری مواجه می شوند. این فواید حتی برای سالمندانی که تنها زندگی می کنند نیز وجود دارند.
۱. تصور اشتباه: استخوان ها شکننده می شوند و بدن حالت خمیده می گیرد

به یاد داشته باشید که تنها مساله قطعی و حتمی که با پیر شدن انسان اتفاق می افتد، مرگ است. پوکی استخوان اساسا در سالمندان رایج تر است، اما همچنان تا حد زیادی قابل پیشگیری محسوب می شود. یک مطالعه گسترده درباره زنان بالای ۱۰۰ سال نشان می دهد که فقط ۵۶ درصد از آنان به پوکی استخوان مبتلا هستند، درحالی که متوسط سن افراد مورد بررسی حدود ۸۷ سال بوده است. بنابراین، رژیم غذایی مناسب و ورزش منظم، دو عاملی هستند که باید از همان دوران نوجوانی جدی گرفته شوند و برای داشتن وضعیت استخوانی مطلوب تا پایان عمر ادامه پیدا کنند.

۲. تصور اشتباه: پیری، میل جنسی را نابود می کند

ناتوانی جنسی و کاهش میل جنسی، دو مورد از مشکلات قابل پیشگیری در دوران پیری هستند که شانس پیشگیری از ابتلا به آن ها به اندازه بیماری دیگر مانند فشار خون بالا، بیماری های قلبی، بیماری دیابت و افسردگی است. راه حل اصلی برای جلوگیری از کاهش میل جنسی یا مبتلا شدن به ناتوانی جنسی در دوران سالمندی، حفظ طراوت و شادابی بدن است. کارهای ساده و مشخصی مانند وزنه زدن به طور منظم در طول هفته، می توانند کیفیت بهتری به زندگی جنسی شما بدهند. پس توجه داشته باشید که میل جنسی می تواند با افزایش سن ضعیف شود، اما می توان از این اتفاق تا ۷۵ سالگی جلوگیری کرد.

۳. تصور اشتباه: ژن ها، مهم ترین نقش را در وضعیت پیری ایفا می کنند

این تصور نادرست است. حتی اگر شما با داشتن مجموعه ای از بهترین ژن ها متولد شوید، نوع زندگی پس از تولد است که وضعیت پیری شما را تعیین می کند. درواقع، ژن ها می توانند از طریق مواد غذایی مصرفی، میزان فعالیت های بدنی و حتی میزان تماس با ترکیبات شیمیایی تغییر کنند.

۴. تصور اشتباه: خلاقیت خودتان را با پیری از دست می دهید

متخصصان می گویند که لزوما این طور نیست. درواقع، خلاقیت همچنان به زندگی بهتر سالمندان کمک می کند. محققان دانشگاه جورج واشنگتن در مطالعات اخیرشان متوجه شده اند که سالمندانی که عضو گروه های موسیقی یا هم سرایی می شوند، سلامت عمومی بهتری دارند، کمتر به مصرف دارو نیاز پیدا می کنند و کمتر با مشکلات رایج در پیری مواجه می شوند. این فواید حتی برای سالمندانی که تنها زندگی می کنند نیز وجود دارند.

۵. تصور اشتباه: تکامل مغز پس از ۳ سالگی متوقف می شود

این تصور نادرست درباره تکامل مغز در اولین سال های دهه ۱۹۹۰ میلادی برانداخته شد و از آن زمان به بعد، محققان با دیدگاه تازه ای به مغز سالمندان نگاه می کنند. مطالعات جدیدتر نشان می دهند که اگر شما در دوران پیری همچنان مغزتان را به چالش بکشید و آن را فعال نگه دارید، مغز نیز ارتباطات جدیدی را در خودش شکل می دهد و خودش را تقویت می کند. بنابراین، به جای فرورفتن بیش از حد در زندگی روزمره، از توانایی های مغزتان برای کارهای خلاقانه و چالشی کمک بگیرید.

۶. تصور اشتباه: مغز در دوران پیری کوچک تر می شود

این تصور اشتباه از مطالعات سال ۲۰۰۲ شروع شد که نشان می دادند هیپوکامپ مغز، همان بخش از مغز که حافظه را کنترل می کند، به طور قابل توجهی در افراد سالمند کوچک تر می شود. با این حال، محققان متوجه شده اند که استرس مزن باعث کوچک تر شدن هیپوکامپ مغز می شود، نه افزایش سن و پیری. بنابراین، به جای غرق شدن در این باور اشتباه، سعی کنید که استرس را از زندگی خودتان دور نگه دارید.


۶ تصور نادرست درباره پیری
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 15

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها