بازدید: 36

افسانه‌های به تاریخ پیوسته

منبع : فارس نیوز کد خبر: 1165842
اصولاً حساب تحلیلگران و مفسرین سیاسی از حساب مسئولان تصمیم گیر جداست،زیرا آن‌ها معمولاً بر اساس داده‌ها و دانسته‌ها، نتایجی را استخراج می‌کنند.

روزنامه حمایت در سرمقاله خود به قلم  سیدهادی سید افقهی نوشت:

در پی لفاظی های «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کنفرانس امنیتی مونیخ مبنی بر اینکه «ما درصورتی که لازم باشد، نه فقط علیه نائبان ایران بلکه علیه خود ایران اقدام خواهیم کرد»، «بن کاسبیت»، تحلیلگر کهنه کار اسرائیلی به نقل از منابع سیاسی بلندپایه تل آویو اعلام کرد که کابینه این رژیم، با عملیات نظامی علیه ایران حتی درصورتی که اهداف اسرائیلی مورد اصابت قرار گیرند، موافقت نخواهد کرد. 
وی در تشریح علت اجماع مقامات عالی رتبه صهیونیستی در خصوص بازی نکردن با آتش، به حادثه چندی پیش سقوط اف -16 اسرائیلی در سوریه که موجب تغییر قواعد بازی شده و احتمال کشته و زخمی شدن ده ها هزار نفر براثر پاسخ ایران و حزب الله اشاره کرده و می گوید: «مسئولان ارشد تل آویو اعتراف کرده اند که جبهه داخلی این رژیم آماده مقابله با هزاران موشک نیست.» دراین ارتباط، ذکر چند نکته ضروری به نظر می رسد.
1. اصولاً حساب تحلیلگران و مفسرین سیاسی از حساب مسئولین تصمیم گیر جداست، چراکه آن ها معمولاً بر اساس داده ها و دانسته ها، نتایجی را استخراج می کنند. ازاین رو، اظهارنظر این تحلیلگر باسابقه صهیونیستی را می توان از دو منظر موردنقد و واکاوی قرار داد. 

اولین گزینه این است که «بن کاسبیت»، بااطلاع از توطئه های آینده اسرائیل، در حال ارسال سیگنال غلط و آدرس اشتباه به ایران، رزمندگان مقاومت فلسطین و لبنان و ارتش سوریه است تا خیال جبهه مقاومت را راحت کند که ارتش اسرائیل تا مدت ها قصد حمله نداشته و حتی در برابر تصمیمات جنگ طلبانه بلندپایه ترین مقامات صهیونیستی نیز می ایستد.

احتمال بعدی آنکه، رژیم صهیونیستی طبق بر آورده هایی که از استعدادهای نظامی، تسلیحاتی و ارزیابی های پیرامونی، قوت گیری و سرعت یافتن تحولات منطقه به نفع محور مقاومت داشته است، نه خود دست به حمله علیه ایران خواهد زد و نه قادر خواهد بود که نظر مثبت آمریکا را برای همراهی جلب کند.

موضوع قابل توجه در این میان که می توان آن را با احتمال اول مرتبط دانست، تلاش صهیونیست ها برای ارتقاء توان نظامی خود و جلب حمایت دیگر کشورهاست.

برگزاری مانورهای گسترده، پرهزینه و مکرر رژیم صهیونیستی در منطقه «الجلیل» واقع در شمال فلسطین اشغالی به منظور سنجش آمادگی نیروهای هوایی و زمینی و به بوته آزمون درآوردن سلاح های مدرن، وقوع تحولاتی همچون سرمایه گذاری سنگین آمریکا در بُعد قدرت نظامی اسرائیل، وام های بلاعوض واشنگتن به تل آویو، رایزنی های مکرر نتانیاهو با روس ها که تعداد سفرهای نتانیاهو را در خلال یک سال و نیم گذشته به 7 بار رسانده و تلاش وی برای جلب نظر مساعد مسکو در راستای سیاست های اسرائیل، اظهارات نامتعارف سفیر روسیه در تل آویو در خصوص پشتیبانی از رژیم صهیونیستی در صورت حمله به این رژیم و ... بخشی از این تلاش ها به شمار می آیند. 

این در حالی است که تجاوز ترکیه به مردم مظلوم شهر عفرین در شمال سوریه، حملات مکرر آمریکایی ها به «دیرالزور» و قتل عام مردم در این مناطق، فعال شدن مجدد مثلث مرزی «التنف» در مرزهای عراق، سوریه و اردن، افزایش تحرکات چشمگیر آمریکایی ها و بازتولید داعش در این منطقه و تهاجم تروریست ها از غوطه شرقی به پایتخت سوریه، همه و همه تحولاتی قابل تأمل برای فهم حقیقی اوضاع به شمار می آیند.

گرچه محور مقاومت و ارتش سوریه، پیروزی های شتابانی را به خصوص در ادلب و غوطه شرقی به دست آورده و تروریست ها را نه تنها متوقف کرده، بلکه به پیشروی در این مناطق حساس موفق شده اند، اما باید مراقب بود که گزارش های تحلیلی صهیونیست ها در خصوص عدم موافقت کابینه اسرائیل برای حمله به ایران یا بازوهای مقاومت، حکم «پروژه اغفال» از واقعیت های جاری را نداشته باشد. ازاین رو، شرایطی که در غرب آسیا رخ داده، باید همچون قطعات یک پازل در کنار هم چیده شوند تا شمایی دقیق از تحولات به دست آید.

2. اگر احتمال دوم، یعنی صحت برداشت های تحلیلگر برجسته صهیونیست ها مورد تأیید باشد، باید دید که در یک محاسبه سرانگشتی، شاخصه های تفوق و برتری جمهوری اسلامی به نسبت رژیم جعلی اسرائیل چیست و چرا صهیونیست ها از حمله به ایران اسلامی وحشت دارند. 
عمده ترین محور برتری تهران نسبت به تل آویو که قدرت بازدارندگی بسیار زیادی را ایجاد کرده، موشک های بالستیک نقطهزن و تجهیزات پیشرفته پدافندی قوای مسلح ایران اسلامی است. همچنین، فناوری های فوق مدرن پهپادی ایران که قادر به انجام عملیات های دوربرد پایشی و تهاجمی هستند، به دغدغه اصلی دشمن صهیونیستی تبدیل شده و شاید یکی از دلایلی که نتانیاهو در کنفرانس مونیخ از میان همه تسلیحات قدرتمند ایران، به قدرت پهپادی کشورمان اشاره کرد، همین امر باشد.
این در حالی است که قدرت پوشالی رژیم صهیونیستی منحصراً در دو سلاح استراتژیک خلاصه شده که اولین آن ها، تانک «مرکاوا» است؛ تانکی که عصاره برترین تکنولوژی نظامی زمینی و هدیه کادوپیچ اروپا و آمریکا بود و افسانه هایی از شکست ناپذیری این تانک تا سال 2006 روایت شد اما در خلال جنگ 33 روزه، اسطوره آن فروریخت و تصاویر انهدام آن توسط موشک های حزب الله به همه دنیا مخابره شد.

جنگنده اف-16 که به عنوان نماد قدرت هوایی اسرائیل تبلیغ و گفته می شد که با بهینه سازی هایی مانند رادار گریزی، امکان ساقط کردن آن عملاً غیرممکن است، دومین فاکتور برتری پوشالی صهیونیست ها محسوب می شد که با ساقط شدنش توسط موشک های سوریه، هیمنه آن نیز از بین رفت و افسانه اف – 16 نیز به تاریخ پیوست.  

توانمندی های برجسته ایران اسلامی در حوزه «اراده» و «اداره» جنگ را هم باید به فهرست فاکتورهای برتری ایران نسبت به صهیونیست ها اضافه کنیم.

اراده نبرد، یعنی برخورداری از روحیه جان فشانی، ایثارگری، شهادت طلبی و هجوم بردن به قلب دشمن و قطعاً در هر نبردی، رزمندگان اسلام را در مقابل جان سخت ترین دشمن ها پیروز میدان خواهد کرد.

این روحیه مثال زدنی را مقایسه کنید با روحیه متلاشی شده سربازان رژیم صهیونیستی در مقابل یک گروه چریکی مثل حزب الله لبنان که در جریان جنگ 33 روزه به کلینیک های روانی ارجاع داده می شدند.

در حال حاضر نیز هر زمان که مسئولان کشورمان یا فرماندهان مقاومت فلسطین و لبنان، از پاسخ پشیمان کننده به هر نوع حماقت صهیونیست ها سخن به میان می آورند، شاهدیم که موجی از نگرانی ها در میان مقامات نظامی و غیرنظامی اسرائیل شکل می گیرد و درنهایت نیز به انتشار گزارش ها و تحلیل ها در خصوص ضرورت پرهیز از هرگونه تنش و احصاء نقاط آسیب پذیر سرزمین های اشغالی منجر می شود. 

به این ترتیب، صهیونیست ها در بخش «اداره» جنگ نیز حرفی برای گفتن ندارند و اگر آغازکننده جنگ باشند، به دلیل اینکه ایران اسلامی و محور مقاومت از جغرافیای وسیع و آمادگی نظامی بالایی برخوردار است، قطعاً پایان دهنده آن نخواهند بود و با شکستی خفت بار از میدان نبرد خارج خواهند شد. 
 

انتهای پیام/ب


افسانه‌های به تاریخ پیوسته
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش لحظه به لحظه برنامه نود

گزارش لحظه به لحظه برنامه نود

گزارشی در مورد مرجع تقلیدی که امروز ۱۰۰ ساله شد

گزارشی در مورد مرجع تقلیدی که امروز ۱۰۰ ساله شد

برگزاری پانزدهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور/ تاکید وزیر کشور بر پیشگیری، پاسخگویی فوری و ارائه گزارش از دستاوردهای کلان کشور

برگزاری پانزدهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور/ تاکید وزیر کشور بر پیشگیری، پاسخگویی فوری و ارائه گزارش از دستاوردهای کلان کشور

گزارش نشریه ایتالیایی درباره ایران و پاکستان

گزارش نشریه ایتالیایی درباره ایران و پاکستان

خطری که از بیخ گوش گزارشگر ورزشی رد شد +فیلم

خطری که از بیخ گوش گزارشگر ورزشی رد شد +فیلم

ماجرای حضور بهروز افخمی در یک برنامه ورزشی از زبان گزارشگر مطرح تلویزیون

ماجرای حضور بهروز افخمی در یک برنامه ورزشی از زبان گزارشگر مطرح تلویزیون