بازدید: 91

فناوری موشکی یکی از پیشرفت‌های ماست/ نیرو‌های مسلح مهمترین سنگر ثبات و امنیت کشور است

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1156890
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: به عنوان یک برادر عرض می‌کنم که وحدت نیرو‌های مسلح را حفظ کنید. از تمایزات و تفاوت‌ها برای وحدت پیشرونده استفاده کنید. وحدت انسجام ملی ما را تقویت می‌کند. نیرو‌های مسلح مهمترین سنگر ثبات و امنیت کشور است.
ما با فکر و ایمان می توانیم برتری دفاعی مان را حفظ کنیم / نیروی زمینی ارتش را پیشروتر از سایر نیرو ها در ایده پردازی می بینم / هر کسی علم را در اختیار داشته باشد، اقتدار داردبه گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، محسن رضایی هفتم اسفندماه در سومین جشنواره ایده پردازی شهید نامجو نزاجا با درود به روح شهدا و امام شهدا و روح سپهبد شهید صیاد شیرازی گفت: تشکر می کنم ازامیر حیدری که توجه جدی به ابتکار و نوآوری در نیروی زمینی کرده است. تا الان نیروی زمینی را پیشروتر از سایر نیرو ها در ایده پردازی می بینم و امیدوارم این پیشگامی را حفظ کنید.

استاد دانشگاه جامع امام حسین (ع) افزود: رهبر معظم انقلاب مدت ها پیش مطرح کردند که هر کسی علم را در اختیار داشته باشد، حاکمیت و اقتدار دارد. ایشان به همه دانشگاه ها ابلاغ کردند که کرسی های نظریه پردازی را برپا کنند. بعد به نیرو های مسلح ابلاغ فرمودند: و کمیته فرا دستگاهی با هدف پیگیری خلاقیت و نوآوری در نیرو های مسلح تشکیل شده است.

وی افزود:اگر برگردیم به چهل سال پیش، انقلابی که در ایران صورت گرفت، یک پدیده نو در جهان بود و انقلاب اسلامی نام گرفت. در محتوای این انقلاب بجای تکیه بر احزاب به مردم اتکا کرد و با محتوای اسلامی پیش رفت و نهاد های نویی را پس از پیروزی شکل داد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مردم سالاری دینی از ابداعات انقلاب بود. نوآوری و خلاقیت در تشکیل جمهوری اسلامی از جایگاه ویژه ای برخوردار است. جمهوری اسلامی را برخی به غلط با سایر جمهوری های جهان مقایسه می کنند. در جمهوری اسلامی بر خلاف جمهوری های معمول جهان دو عاملیت سیاسی دخیل است در جمهوری اسلامی که یک حقیقت واحد است، سه عاملیت مجلس و دولت و امر ولایت بصورت یگانگی جمع شده اند. رهبری را مجلس خبرگان، قانون را مجلس شورای اسلامی و دولت را مردم با انتخابات مستقیم تشکیل می دهند. رکن رهبری بر فراز دو رکن دیگر قرار گرفته است. این یک نظام بر پایه نظریه ای علمی است که از انسجام برخوردار است. یک حقیقت واحد است و سه پاره نیست. برخی افراد با رویا های دیگر، در درون نظام ما اختلاف و چالش ایجاد می کنند و خلاف منطق نظام عمل می کنند. این نظام با ظرفیت اسلام شکل گرفته و مردم در درون اسلام و چارچوب آن، آزادی عمل دارند. مسیحیت با بعد اجتماعی ضعیف، قابلیت های اسلام را برای تشکیل نظام سیاسی ندارد.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت: در همین محل نیروی زمینی بار ها با برادرم صیاد در مورد جنگ جلسه داشتیم. در تنگنای مهمات و قطعات یدکی بودیم. در عملیات طریق القدس مهمات توپخانه ما بسیار کمتر از نیاز بود و با نوآوری و خلاقیت پیش رفتیم. آقای معین وزیری یادشان است که از نظر امکانات، یک نابرابری مطلق در جبهه ها بود.

رضایی با برشمردن عوامل ایجاد اقتدار نیرو های مسلح جمهوری اسلامی گفت: اولین عامل ایجاد اقتدار نیرو های مسلح ایمان الهی است که به ما روحیه شهادت طلبی و انگیزه کار برای خدا و توکل را می دهد. عامل دیگر اقتدارآفرینی، فکر، ایده پردازی و نوآوری است. همین دو عامل در کنار هم معجزه آفرینی می کند. مساله سوم، فناوری و موضوع چهارم، مهارت همه نیرو ها است. مساله فکر که پس از ایمان و قبل از فناوری و مهارت قرار می گیرد، بسیار تعیین کننده است. می توان کمبود لشکر ها را با فکر و طراحی جبران کرد.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت: در عملیات بیت المقدس، ایده ای بود که عملیات نصر را دنبال کنیم و ایده دیگر این بود که از کارون نزدیک خرمشهر وارد شویم. هر دو طرح، محاسن و معایبی داشت. در طرح اول، لجستیک به راحتی تامین می شد، اما در عبور از کارون در لجستیک اشکال پیش می آمد. در ستاد فرماندهی، در مورد نوع پل، پیاده کردن امکانات و پیمودن راه بین کارون تا جاده تصمیم گیری هایی شد.

استاد دانشگاه جامع امام حسین گفت: نوآوردی در طراحی و لجستیک محدودیتی ندارد. در همه ابعاد جنگ راه گشا است. در عملیات خیبر، به درون باتلاق ها رفتیم، چون به این نتیجه رسیده بودیم که در جنوب جبهه ها، امکان عملیات بزرگ وجود ندارد. به دنبال راهی ابتکاری بودیم و به حور و باتلاق ها برخورد کردیم که پس از طی چهل کیلومتر در نیزار ها با دو سه کیلومتر جنگ، می توانیم به جاده بصره برسیم. دشمن در آنسوی حور، پاسگاه هایی ایجاد کرده بود. ما باید با لشکر های خود، عملیات پارتیزانی را اجرا می کردیم. از تجربه این عملیات در والفجر ۸ و کربلای ۵ استفاده کردیم.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت: بدون ایمان و نوآوری نمی توانستیم سرزمین هامان را آزاد کنیم. ارتش انقلابی ما در دو حادثه سر بر آورد. یکی واقعه انقلاب اسلامی بود که نیرو های وفادار پای این سرزمین ماندند. تحول دوم در جنگ روی داد، یادم است برادرم صیاد پس از برخورد بنی صدر، به سپاه آمدند و همراه با برادرم دانایی فر غریبانه می نشستند و طرح عملیات ها را پیشنهاد می کردند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به پیشرفت های صنایع دفاعی ایران و تغییرات فناورانه در نیرو های نظامی گفت: سیر تکنولوژیک در دنیا آنقدر سریع است که ناتو نیروی چهارم خود را در موضوع سایبری تشکیل داده است. ما با فکر و ایمان می توانیم برتری دفاعی مان را حفظ کنیم. یکی از پیشرفت های ما، فناوری موشکی است که از ۱۷۰۰ کیلومتر آنسوتر مقر های داعش را بدون تلفات غیر نظامی هدف قرار می دهیم. آن زمانی که موشک ها را از لیبی گرفتیم، مستشاران قذافی به سفارت خانه رفتند و شهید طهرانی مقدم در ظرف ۲۰ روز موشک ها را به سوی عراق شلیک کرد.

استاد دانشگاه جامع امام حسین (ع) گفت: از همه فرماندهان تقاضا می کنم که به نیرو های جوان اهمیت بدهید. حتی اگر افسر جوانی ایده ای را طرح کرد، به او توجه کنید. بستر لازم را برای پذیرش ایده های نوین فراهم کنید و چنین جشنواره هایی را با تشویق نیرو های مبتکر، ادامه بدهید. جایزه های خوبی را برای فرماندهان و افسرانی که ایده های خوبی را طرح می کنند، در نظر بگیرید.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: به عنوان یک برادر عرض می کنم که وحدت نیرو های مسلح را حفظ کنید. از تمایزات و تفاوت ها برای وحدت پیشرونده استفاده کنید. وحدت انسجام ملی ما را تقویت می کند. نیرو های مسلح مهمترین سنگر ثبات و امنیت کشور است.

استاد دانشگاه جامع امام حسین (ع) گفت: اطمینان دارم که ارتش جمهوری اسلامی، در سال های دیگر پیشرفت های بسیاری خواهد کرد و من وسایر پاسداران در خدمت همه ی شما هستیم.

در ابتدای این برنامه سرلشکر محسن رضایی با امیر حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی، از نمایشگاه دستاورد های یگان ها و گروه های تحقیقاتی ارتش بازدید کردند. همچنین دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اهدای لوح تقدیر و تابلو مزین به نام مبارک حضرت صدیقه طاهره (س) به فرمانده نیروی زمینی ارتش، از زحمات ارتش جمهوری اسلامی در یاری رسانی به زلزله زدگان در استان کرمانشاه تقدیر کرد.
 
انتهای پیام/

فناوری موشکی یکی از پیشرفت‌های ماست/ نیرو‌های مسلح مهمترین سنگر ثبات و امنیت کشور است
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها