بازدید: 64

سرطان حنجره شایع‌ترین سرطان در خراسان است

منبع : فارس نیوز کد خبر: 1153956
دبیر علمی کنگره جراحی سرطان با بیان اینکه سرطان حنجره شایع‌ترین سرطان در خراسان است، گفت: از لحاظ آماری، سرطان معده شایع‌ترین سرطان در کشور است.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، لیلا مستعان ظهر امروز در نشست خبری کنگره جراحی سرطان که در شهرک دانش و سلامت برگزار شد، اظهار داشت: این کنگره امسال با محوریت سرطان برگزار می شود، چراکه سرطان دومین علت مرگ و میر در افراد بوده که نشان دهنده اهمیت موضوع است، این بیماری مشکلاتی در افراد از جهات مختلف و همچنین بار مالی که بر روی خانواده ها برای درمان بیماری دارد، ایجاد می کند، به خصوص در کشور ما که در حال توسعه است و منابع مالی محدودی دارد.

وی افزود: صرف نظر از مسائل علمی روز در این کنگره، سعی داریم که به قسمت های دیگر این بیماری که کمتر توجه می شود، بپردازیم. 

دبیر علمی کنگره جراحی سرطان اضافه کرد: مقالات در این کنگره بیشتر به صورت پوستر دریافت شده، به این دلیل که می خواستیم، به صورت اطلاع رسانی باشد و گروه ها، آخرین تحقیقات و آخرین اطلاعات در زمینه رشته های مختلف را به صورت پنل ها و سخنرانی ها ارائه دهند و به صورت کاملا فعال اگر تنها برنامه های علمی را در نظر بگیریم، حدود 24 ساعت برنامه علمی فعال وجود دارد که در قالب سخنرانی و پنل برگزار می شود. 

وی تصریح کرد: تمام صاحب نظرهای رشته که توسط گروه های خود به کنگره دعوت شده اند، آخرین دستاوردهای را به صورت سخنرانی ارائه می کند که حدود 100 مقاله است، همچنین برنامه در کنگره با موضوع اقتصاد در برنامه سرطان برگزار می شود و در آن از نمایندگان مجلس و نمایندگانی از بیمه سلامت دعوت شده تا بتوانیم به جمع بندی برسیم که بیمار در درمان سرطان چه می خواهد و پزشک و وزارت خانه به عنوان متولی سلامت مردم چه خدماتی را باید ارائه دهد، همچنین، انتظارات بیمه چیست، زیرا بسیاری از مواقع هدایت بیماران توسط سیستم های فعلی صورت می گیرد و زمانی که با بیمار کم توان مواجه هستیم، باید طوری برنامه ریزی کرد که هیچ کس ضرر نکند. 

مستعان تأکید کرد: نسبت به سال های گذشته در کشورهای غربی مصرف سیگار که ریزفاکتور خیلی از سرطان ها محسوب می شود، کاهش یافته، اما مشاهده می شود که در جامعه ما رو به افزایش است، بنابراین برنامه ریزی عام تری را می خواهد، همچنین ارتباط آلودگی هوا با سرطان اثبات قطعی ندارد. 

وی بیان کرد: افزایش اطلاع از میزان سرطان و رجوع به موقع افراد به بیمارستان ها برای درمان سریع به این دلیل است که آگاهی مردم بیشتر می شود، همچنین، با وجود اینکه اجرای طرح تحول سلامت، نارضایتی هایی که به وجود آورده است، اما هزینه های درمان را کاهش داده و افراد بیشتری برای درمان بیماری های خود مراجعه می کنند

مستعان اشاره ای به شایع ترین سرطان ها در ایران کرد و افزود: از لحاظ آمار، سرطان معده، شایع ترین سرطان کشور است و در بانوان نیز میزان شیوع سرطان پستان بیشتر است، بر طبق مراجعه بیماران سن شیوع سرطان پستان در خانم ها بسیار پایین آمده که نیاز است، مطالعات جامع برای ریشه یابی آن انجام شود، همچنین، سرطان سر و گردن جزو 10 سرطان شایع است.

وی گفت: 10 سرطان شایع شامل معده، مری، پستان، سرطان های پوست، دستگاه گوارش و روده بزرگ است که در مناطق مختلف فرق می کند و در خراسان نیز سرطان حنجره شایع ترین سرطان است.

انتهای پیام/ذ


سرطان حنجره شایع‌ترین سرطان در خراسان است
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها