بازدید: 69

از رونق كسب و كار و توسعه اقتصادِ فرهنگ در فضای مجازی حمايت می‌كنيم

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1145695
دکتر علی عسکری گفت: رسانه ملی آماده است تا با همکاری دستگاه‌های مسئول از رونق كسب و كار و توسعه اقتصاد فرهنگ در فضای مجازی حمایت كند.

علی عسکریبه گزارش حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ دکتر علی عسکری رئیس رسانه ملی، در جلسه مشترک شورای معاونان سازمان صدا و سیما با دبیر شورای عالی فضای مجازی و مدیران مركز ملی فضای مجازی با اشاره به ضرورت توجه به شبكه اینترنت و الزامات آن گفت: در چند سال اخیر درخصوص شبكه اینترنت و فضای مجازی هوشیاری نسبی به وجود آمده و گام هایی برای ساماندهی آن برداشته شده است؛ اما گام برداشته شده كافی نیست و تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیاد است.

وی افزود: همچنان كه بارها رهبر معظم انقلاب به راه اندازی شبكه ملی اطلاعات و ساماندهی فضای مجازی تأكید ورزیده اند، باید بر این دو موضوع مهم متمركز شویم و با هم افزایی و همكاری مستمر موانع موجود را از میان برداریم.

رئیس سازمان صداوسیما تصمیم گیری در خصوص شبكه اینترنت و راه اندازی شبكه ملی اطلاعات را زیربنای ساماندهی فضای مجازی دانست و تصریح كرد: رسانه ملی آماده است تا با تمام توان در این زمینه با دستگاه های مسئول همكاری و از رونق كسب و كار و توسعه اقتصاد فرهنگ در فضای مجازی حمایت كند.

علی عسكری به بالا بردن كیفیت پیام رسان های داخلی تأكید كرد و افزود: برای حمایت از فضای مجازی و به ویژه شبكه های اجتماعی باید پیام رسان های داخلی را تقویت كرد تا تسهیلات مناسب، با سرعت بالا، بلند مدت و اطمینان آور در اختیار كاربران قرار دهند.

ابوالحسن فیروزآبادی، رئیس مركز ملی فضای مجازی نیز در این دیدار بر فرهنگ سازی و آموزش عمومی برای بهره برداری مفید از فضای مجازی تأكید و تصریح كرد: از مهم ترین برنامه های ما حمایت فنی و مالی از پیام رسان های داخلی است تا آن ها بتوانند نیاز مخاطب داخل را تأمین كنند.

دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان این كه پیام رسان های خارجی باید در چارچوب الزامات و مقررات كشور فعالیت كنند، گفت: برای این كه مردم به سمت پیام رسان های داخلی بیایند و بیش تر از آن ها استفاده كنند؛ هم باید اقناع شوند و هم باید این پیام رسان ها كیفیت خود را بالاتر ببرند.

فیروزآبادی وجود اتفاق نظر میان اركان مختلف حاكمیت را برای ساماندهی فضای مجازی ضروری دانست و افزود: رسانه ملی توانست در زمینه تبیین لزوم ساماندهی پیام رسان ها در فضای مجازی خیلی خوب عمل كند و این جای تشكر و تقدیر دارد.

دبیر شورای عالی فضای مجازی بر حمایت صدا و سیما از كسب و كارهای داخلی در حوزه فضای مجازی تأكید كرد و گفت: امیدواریم با همكاری رسانه ملی و دیگر دستگاه های مسئول بتوانیم كار مؤثری در ساماندهی فضای مجازی انجام دهیم و منافع آن شامل حال كشور شود.

شایان ذکر است؛ در این نشست معاونان و مدیران سازمان صداوسیما و مركز ملی فضای مجازی به بیان دیدگاه های خود پرداختند.

 

انتهای پیام/

جلسه شورای معاونان سازمان صدا و سیما با دبیر شورای عالی فضای مجازی برگزار شد

 


از رونق كسب و كار و توسعه اقتصادِ فرهنگ در فضای مجازی حمايت می‌كنيم
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها