آسیاتل

بازدید: 23

عملکرد وزارت کشور و نیروهای انتظامی در حادثه خیابان پاسداران باید بررسی شود/ اقدام برخی دراویش آشوبگر محکوم است

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1144112

عملکرد وزارت کشور و نیروهای انتظامی در حادثه خیابان پاسداران باید بررسی شود/ اقدام برخی دراویش آشوبگر محکوم استعضو هیئت رئیسه فراکسیون امید ضمن محکوم کردن حادثه خیابان پاسداران گفت: نباید یک پارچگی حاکمیت ملی تحت الشعاع این حوادث قرار بگیرد.

محمدرضا تابش عضو هیئت رئیسه فراکسیون امید در گفت وگو با  خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،  ضمن محکومیت اقدام برخی دراویش آشوبگر در خیابان پاسداران و اقدامات نیروی انتظامی در قبال آنها گفت: بر اساس قانون مقابله با آشوبگران و اخلالگران به وسیله نیروهای نظامی و انتظامی انجام می شود که ما باید در کوران حوادث از آنها حمایت کنیم.

وی ادامه داد: تمامی ایران دوستان، مسئولان، نمایندگان مجلس و ملی گرایان معتقدند که همواره باید از نیروهای مسلح حمایت شود اما فصل الخطاب قانون است و کار نیروهای امنیتی و مسلح باید بر اساس قانون انجام شود.

نماینده مردم اردکان ضمن اظهار تأسف و تسلیت به دلیل شهادت پنج تن از نیروهای انتظامی و بسیجی گفت: بنده به عملکرد مسئولان دست اندرکار در این حادثه هم نقد دارم زیرا شهادت پنج نفر از عزیزمان در یک محدوده کوچک و با جمعیتی محدود، رقم بالایی است که باید بررسی شود آیا وزارت کشور و نیروهای نظامی و انتظامی وظایف خود را به درستی انجام داده اند یا خیر؟

عضو کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: از سوی دیگر وفاق و همبستگی ملی هم برای کشورمان موضوع بسیار مهمی است همان طور که سیاست امام راحل و مقام معظم رهبری در جمهوری اسلامی ایران همیشه بر مدارا، تسامح و تساهل با فرق، اقوام و ادیان مختلف بوده است.

تابش بیان کرد: روسای جمهور در کشورمان همیشه مشاورانی را برای رسیدگی به این موضوع برگزیده اند تا حلقه وصلی میان آنها با اقوام و ادیان مختلف باشند.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون امید اظهار کرد: دراویش نعمت اللهی هم همیشه همزیستی مسالمت آمیز داشته و هیچ گاه ساختار شکن نبوده اند اما باید دید چرا و چگونه این اتفاق افتاده است؟ بنده شنیده ام که حتی دراویش گنابادی هم این حادثه را محکوم کرده اند لذا باید این موضوع ریشه یابی شود و بنده در مقامی نیستم که درباره آن قضاوت کنم.

وی ضمن محکوم کردن حادثه خیابان پاسداران تأکید کرد: ما نباید اصل را گم کنیم، این حادثه مانند یک لکه خونی و کثیف لباس سفید ایران را مکدر کرده که باید آن را شستشو دهیم.

نماینده مردم اردکان گفت: اصل در جمهوری اسلامی ایران بر قانون گرایی، وفاق و یکپارچگی حاکمیت ملی است که در تعامل مثبت با فرق، ادیان، اقوام و نهله های فکری مختلف و احزاب و جناح های گوناگون تعریف می شود و نباید این موضوع تحت الشعاع این حوادث قرار بگیرد.

انتهای پیام/


پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

حواشی مجمع عمومی فدراسیون والیبال/ بی‌توجهی اعضا به گزارش مالی!

حواشی مجمع عمومی فدراسیون والیبال/ بی‌توجهی اعضا به گزارش مالی!

مردم گزارش تخلف در شهرداری را به ۱۳۷ اعلام کنند/اعضای هیئت مدیره بانک شهر در روز‌های آینده معرفی می‌شوند

مردم گزارش تخلف در شهرداری را به ۱۳۷ اعلام کنند/اعضای هیئت مدیره بانک شهر در روز‌های آینده معرفی می‌شوند

گزارشی از

گزارشی از "یک مهمانیِ باشکوه"