بازدید: 113

آغاز بارش برف در محل سقوط هواپیمای پرواز تهران - یاسوج / اجساد نفر به نفر به یاسوج منتقل می شود

منبع : سایت خبری نامه نیوز کد خبر: 1140171
رئیس اداره پایش هواشناسی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت:هم اکنون در محل سقوط هواپیمای مسافربری تهران- یاسوج در سی سخت و ارتفاعات کوه دنا بارش برف، کولاک و باد شدید شروع شده است.
ولی بهره مند در گفت و گو با خبرنگار ایسنا در خصوص وضعیت هوای منطقه در روز پنجشنبه، سوم اسفند اظهارکرد: پیش بینی می‌شود بارش باران را در محل سقوط هواپیما داشته باشیم. 

به گزارش نامه نیوز رئیس اداره پایش هواشناسی استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در رابطه با وضعیت هوای روز جمعه، چهارم اسفند بیان کرد: در این روز احتمال بارش وجود دارد. در مجموع براساس نقشه های هواشناسی از امروز تا سه شنبه هفته آینده به تناوب بارش برف و باران خواهیم داشت.

معاون امداد و نجات هلال احمر استان اصفهان‌: اجساد نفر به نفر به یاسوج منتقل می شود

همچنین معاون امداد و نجات هلال احمر استان اصفهان‌ گفت: اگر امکان داشته باشد نیروها کارگاهی را ایجاد کنند و اجساد به بالای قله انتقال داده شوند. تیم هایی که از استان های اصفهان، چهارمحال و بختیاری، فارس، لرستان و کهگیلویه و بویر احمد حضور دارند از منطقه سی سخت یاسوج اقدام به صعود کنند و اجساد را به صورت نفر به نفر به پایین و به یاسوج انتقال دهند.

داریوش کریمی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا_منطقه اصفهان، درباره ادامه عملیات امداد رسانی در چهارمین روز جستجو و انتقال پیکر مسافرین سانحه هوایی تهران- یاسوج اظهار کرد: روز گذشته تیم ها موفق شدند به محل سقوط هواپیما صعود کنند. محل سقوط برای عملیات جستجو بسیار صعب العبور است .

وی ادامه داد: با برنامه ریزی هایی که شد عملیات هلی بورن انجام شد. تعداد 20 نفر از کوهنوردان حرفه ایی و تیم های امداد و نجات کوهستان هلال احمر در منطقه حضور دارند و شب گذشت موفق شدند تعدادی از پیکرهای هموطنانمان را جمع آوری کنند و در کمپ نگهداری کنند.

معاون امداد و نجات هلال احمر استان اصفهان‌ تصریح کرد: متاسفانه پیش بینی این است که در منطقه بارندگی داشته باشیم و قله در حال حاضر پوشیده از ابر است و در قسمت غربی کوه بارندگی شروع شده است.

کریمی با اشاره به شرایط سخت قله افزود: قرار شد از جبهه شمالی از سمت سمیرم و از جبهه جنوبی از سم سی سخت عملیات ادامه داشته باشد. در تلاش هستیم نیروهای که در منطقه سقوط هستند اجساد را از زیر برف بیرون بیاورند. البته امکان انتقال آنها از جبهه شمالی بسیار سخت است و این احتمال وجود دارد که نتوانیم از این جبهه خارج کنیم. شرایط هوا اصلا مناسب نیست و بارندگی و برف را در منطقه شاهد هستیم.

وی اظهار کرد: اگر امکان داشته باشد نیروها کارگاهی را ایجاد کنند و اجساد به بالای قله انتقال داده شوند و تیم هایی که از استان های اصفهان، چهارمحال و بختیاری، فارس، لرستان و کهگیلویه و بویر احمد حضور دارند از منطقه سی سخت یاسوج اقدام به صعود کنند و اجساد را به صورت نفر به نفر به پایین و به یاسوج انتقال دهند.

معاون امداد و نجات هلال احمر استان اصفهان‌ اضافه کرد: اگر آب و هوا اجازه دهد و شرایط سخت نشود امیدواریم عملیات را با موفقیت به جلو ببریم. البته در نظر داریم تیم های بیشتری را برای جایگزینی و تقویت تیم های روز گذشته به قله بفرستیم زیرا این تیم ها مجبور شدند شب گذشته در قله اسکان پیدا کنند.


آغاز بارش برف در محل سقوط هواپیمای پرواز تهران - یاسوج / اجساد نفر به نفر به یاسوج منتقل می شود
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها