بازدید: 39

مماشات دستگاه‌های امنیتی با دراویش آشوبگر جای تأمل دارد

منبع : فردا نیوز کد خبر: 1139664
به دنبال آشوبگری وحمله تفاله‌های داعش درپوشش دراویش،به بهانه آزاد کردن فردی که به اتهام سرقت وبا شاکی خصوصی دستگیر شده است ۵ تن ازنیروهای انتظامی وبسیجی به شهادت رسیده وبیش از ۳۰مامور پلیس مجروح شدند.

به دنبال آشوبگری وحمله تفاله‌های داعش درپوشش دراویش،به بهانه آزاد کردن فردی که به اتهام سرقت وبا شاکی خصوصی دستگیر شده است ۵ تن ازنیروهای انتظامی وبسیجی به شهادت رسیده وبیش از ۳۰مامور پلیس مجروح شدند.

روزنامه کیهان: دوشنبه شب عده ای از اراذل و اوباش با اسم اینکه درویش هستند با مراجعه به یکی از کلانتری های خیابان پاسداران خواستار آزادی یکی از هم مسلکان خود می شوند که با شاکی خصوصی به دلیل سرقت بازداشت شده بود.

این فرد به دلیل سرقت و با شاکی خصوصی بازداشت شده بود و رفقای درویش مسلک او با این بهانه و ادعا که او به دلیل درویش بودن دستگیر شده است به پاسگاه مراجعه و با نهایت پررویی و خباثت به نیروی انتظامی نیم ساعت فرصت می دهند که او را بدون قید و شرط آزاد کند!

طبیعی است که فارغ از انحرافات عقیدتی دراویش اعضای فرقه های گوناگون مدعی درویشی در برخی نقاط کشور که حضور دارند و به زندگی خود مشغول هستند، نظام اسلامی با دراویش به دلیل درویش بودن آنان برخورد نکرده است بلکه افرادی به دلیل داشتن شاکی خصوصی احضار و بعضا بازداشت می شوند و هیچ کس در برابر قانون استثناء نبوده و نمی تواند باشد.

اینکه برخی با لباس و ادعای درویشی همانند داعش به خیابان ها ریخته و مردم بیگناه را مورد ضرب و شتم قرار داده و با اتوبوس از روی فرزندان این ملت رد شده و آنان را به شهادت برسانند در هیچ جای دنیا پذیرفته نیست و با شدیدترین برخورد ها مواجه می شود.

حامیان داعشی های وطنی خداوندان تناقض هستند، زمانی که در آمریکا یا فرانسه فردی با خودرو به مردم حمله کرده و از روی آنان رد و تعدادی را به قتل می رساند به عنوان اینکه داعش مسبب این کار بوده بلافاصله با تروریستی خواندن حادثه آن را محکوم می کنند، ولی در ایران وقتی دراویش داعشی همین کار را انجام می دهند رفتار آنان را با عنوان پرطمطراق و مضحک «مبارزه مدنی» و «مسالمت آمیز» توجیه می کنند!

بی شک نیروی انتظامی بایستی با قدرت و قاطعیت با اراذل و اوباش و در یک کلام پیروان داعش در کشور برخورد کند و طبیعی است که این قدرت در نیرو های انتظامی و فرزندان این ملت وجود دارد که یا حسین گویان دمار از روزگار برهم زنندگان امنیت ملی درآورند و آسایش را به ملت هدیه دهند، ولی برخی مسئولین که بایستی مجوز چنین برخوردی را به نیروی انتظامی بدهند برای اینکه در محافل بین المللی به عنوان بازیگر نقش مثبت ماجرا تلقی شوند خود را به سویی کشیده و سکوت پیشه کرده اند!

افرادی که خود را در برابر قانون استثنا می دانند و به بهانه های مختلف به خیابان ها ریخته و امنیت مردم را سلب می کنند محارب بوده و بایستی با آنان قاطعانه برخورد شود، تسامح در برابر چنین وحوشی که همانند داعش با اتوبوس و خودرو به صف مردم و نیرو های انتظامی حافظ امنیت می زنند و باعث شهادت آنان می شوند نابخشودنی بوده و امنیت جامعه را ملعبه سیاست بازان و معاندان می سازد.

ماجرا از کجا شروع شد؟

دوشنبه شب و در پی آشوب برخی اراذل و اوباش در منطقه پاسداران تهران، که ماجرای آن از درگیری دراویش گنابادی با نیروی انتظامی آغاز شد و دامنه آن تا صبح دیروز نیز به صورت جسته وگریخته ادامه داشت، آشوبگران به تخریب اموال مردم، خودرو ها و منازل منطقه پرداختند.

حوالی ساعت ۶ صبح دیروز نیرو های انتظامی در عملیاتی بعد از پایان ضرب الاجل تعیین شده برای متفرق شدن دراویش آشوبگر در خیابان پاسداران، آتش فتنه را خاموش و همه اغتشاش گران را دستگیر کردند.

گفتنی است در حین این عملیات یک خودروی سمند از دراویش به سمت نیرو های انتظامی و افراد حاضر در محل حمله ور شد.

این خودرو با چندین نفر برخورد کرد که متاسفانه یک بسیجی در این حمله به شهادت رسید و یک نفر دیگر نیز در کما است.

آشوبگران پیش از بازداشت برخی معابر محله را به آتش کشیدند.

پیروان داعش چگونه سه مامور نیروی انتظامی را شهید کردند؟!

دوشنبه شب تحصن و تجمع دراویش گنابادی مقابل کلانتری ۱۰۲ پاسداران در اعتراض به بازداشت «نعمت الله ریاحی» که با شاکی خصوصی به دلیل سرقت بازداشت شده بود به خشونت و درگیری با مأموران انتظامی کشیده شد.

در این تجمع با حملات وحشیانه دراویش سه مأمور نیروی انتظامی به شهادت رسیدند و تعدادی نیز دچار جراحت و برای مداوا به بیمارستان های اطراف منتقل شدند.

در آشوب های ایجادشده، یکی از هواداران این فرقه به نام محمد ثلاث با یک دستگاه اتوبوس به صف ماموران نیروی انتظامی در مقابل کلانتری حمله ور شد و حادثه مرگبار و خونین به وجود آورد.

گروهبان امامی و گروهبان بایرامی از نیرو های کادر یگان امداد در حمله وحشیانه داعشی های وطنی به شهادت رسیدند. دیگر شهید این جنایت، یک سرباز وظیفه بوده است که هرسه توسط اتوبوس جنایت کاران فرقه گنابادی به شهادت رسیدند. سن هر سه شهید دوشنبه شب ناجا زیر ۲۰ سال بوده است و دو نیروی کادر نیروی انتظامی که به شهادت رسیدند سه ماه بود که لباس سبز ناجا را بر تن کرده بودند.

در حالی که راننده اتوبوسی که عامل شهادت سه نفر از نیرو های انتظامی شد در مصاحبه ای به انجام این عمل جنایتکارانه اذعان کرده است، خبرگزاری ایسنا در اقدامی قابل تامل در مصاحبه با یکی از سخنگویان دراویش مدعی شد آنان دست به خشونت نزده اند.

روایت معاون اجتماعی نیروی انتظامی

معاون اجتماعی نیروی انتظامی در مورد آشوبگری دراویش در خیابان پاسداران گفت: از دوشنبه شب افراد وابسته به فرقه دراویش گنابادی در پی ایجاد اغتشاش بودند تا اینکه یکی از آن ها با اتوبوس خود ماموران پلیس را در خیابان پاسداران زیر گرفت که در این حادثه سه مامور نیروی انتظامی از جمله دو نیروی یگان امداد و یک سرباز به شهادت رسیدند. در کسری از ثانیه عامل این حادثه شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش میزان سردار سعید منتظر المهدی ادامه داد: این افراد آشوب طلب درگیری ها را به سمت خیابان گلستان هفتم بردند و نیمه شب دوشنبه با خودرو سمند به سمت ماموران دوباره حمله کردند که در این حادثه یک بسیجی به شهادت رسید. همچنین یک بسیجی دیگر در نیمه های شب با چاقوی اعضای این فرقه ضاله به شهادت رسید.

منتظرالمهدی با بیان اینکه ۳۰ مامور پلیس در جریان آشوب خیابان پاسداران مجروح شدند، گفت: با خویشتنداری ماموران پلیس هیچ یک از اعضای این فرقه ضاله کشته نشدند و تنها تعدادی از آن ها در درگیری مجروح شدند.

سخنگوی نیروی انتظامی از دستگیری بیش از ۳۰۰ نفر در جریان حوادث دوشنبه شب خبر داد و افزود: راننده خودرو سمند که یک بسیجی را به شهادت رسانده بود هم در میان دستگیر شده ها است. در این میان دوشنبه شب اعضای این فرقه سه بار با خودرو قصد حمله به ماموران و زیر گرفتن آن ها را داشتند.

منتظرالمهدی با بیان اینکه پلیس ساعت ۴ بامداد را آخرین اولتیماتوم برای پایان آشوبگری این افراد اعلام کرد، گفت:افراد آشوب طلب و مخل امنیت مردم، از روی پشت بام ها به روی ماموران کوکتل مولوتف پرتاب کردند. همچنین از خانه های مردم برای ایجاد خسارت و درگیری استفاده می کردند. سرانجام پس از پایان اولتیماتوم در ساعت ۴:۳۰ صبح آشوبگری این افراد از سوی پلیس پایان یافت.

به گفته وی، دراویش به چندین خودرو و موتورسیکلت مردم آسیب زده و آن ها را به آتش کشیدند. این افراد به تخریب اموال عمومی و ساختمان ها هم دست زدند.

عوامل شهادت سه مامور دستگیر شدند

سردار سعید منتظرالمهدی همچنین با تأیید شهادت سه نفر از مأموران ناجا در خیابان پاسداران تهران اعلام کرد: در آستانه شهادت بانوی دو عالم عوامل فریب خورده و مخلان نظم و امنیت در ادامه تجمعات اخیر خود در خیابان پاسداران در عملی مذبوحانه و خباثت آمیز با یک دستگاه اتوبوس سه تن از دلاورمردان سبزپوش و حافظان نظم و امنیت نیروی انتظامی را که برای سامان بخشی به امنیت در منطقه حاضر بودند به شهادت رساندند.

سخنگوی ناجا اعلام کرد: قاتلین در کسری از زمان دستگیر شدند و اوضاع هم اکنون تحت کنترل پلیس است.

سردار منتظرالمهدی ضمن تسلیت شهادت این سه مأمور فداکار و متعهد ناجا به محضر حضرت فاطمه زهرا، فرماندهی کل قوا، ملت شهیدپرور و خانواده معزز این سه شهید به برهم زنندگان امنیت قاطعانه هشدار داد که در برابر اقدامات ضدامنیتی و غیرقانونی هر کسی با هر هویتی که باشد برخورد می شود.

باشگاه خبرنگاران نیز در خبری اعلام کرد: «متاسفانه آمار شهیدان نظم و امنیت در حمله دراویش گنابادی به ماموران انتظامی به ٥ تن رسید.»

مماشات دستگاه های امنیتی با دراویش آشوبگر جای تأمل دارد

حجت الاسلام نصرالله پژمان فر، نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی، بااشاره به آشوب های دوشنبه شب تعدادی از دراویش در خیابان پاسداران گفت: امروز وظیفه حاکمیت ایجاد امنیت برای آحاد مختلف مردم است و اساساً تشکیل حاکمیت بر همین پایه و مبناست.
وی افزود: متأسفانه در جامعه ما کسانی هستند که با رویکرد فرار رو به جلو زورگویانه و قلدرمآبانه حقوق مردم را تضییع می کنند و این کار امنیت جامعه را با چالش مواجه می کند.

سخنگوی فراکسیون روحانیت مجلس اظهار داشت: این اتفاق، اتفاق جدیدی نبود و متأسفانه در هفته های گذشته نیز این تجمعات غیرقانونی وجود داشته و امروز مماشاتی که دستگاه های امنیتی و انتظامی در ارتباط با این افراد دارند برای مردم تداعی کننده این است که این مماشات یک مماشات بیش از اندازه و غیرقابل دفاع است.

وی افزود: اینکه دستگاه های امنیتی با این افراد تا آن حد مماشات کنند که این افراد اقدامات خلاف امنیت را در کشور انجام دهند و برخوردی با آن ها صورت نگیرد جای تأمل دارد.

سخنگوی فراکسیون روحانیت مجلس اظهارداشت:

انتظار ما از دستگاه های امنیتی برخورد جدی و از دستگاه های قضایی محاکمه سریع این عوامل و برخورد با آن ها و در نظر گرفتن اشد مجازات در مورد این افراد است تا در جامعه این احساس ایجاد شود که اگر کسانی نکته ای هم داشته باشند باید مسائلشان را از مجاری قانونی پیگیری کنند.

تأکید بر برخورد با عوامل تحریک کننده خارجی و داخلی آشوب دراویش

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی نماینده مشهد و کلات نیز با اشاره به ناآرامی های دوشنبه شب در منطقه پاسداران تهران که توسط دراویش گنابادی صورت گرفت، گفت: دراویش سالیان دراز در این کشور زندگی کردند و ریشه آن ها به چندین قرن قبل باز می گردد و اینکه امروز وارد فاز خشونت شده اند باید ریشه یابی شود و عوامل تحریک کننده آن که از خارج است مورد بررسی قرار گیرد.

قاضی زاده خاطرنشان کرد: این آشوب ها توسط دراویش گنابادی حتماً یک عامل خارجی دارد و باید با این عامل و محرک خارجی برخورد لازم صورت پذیرد و با افرادی که ملعبه این عوامل شده اند نیز باید برخورد لازم صورت گیرد.

واکنش کاربران فضای مجازی به آشوب داعشی های وطنی

انتشار این خبر از همان ابتدا موجب خشم شدید دانشگاهیان شد و دانشگاهیان بسیاری با هشتک های مختلفی همچون «دراویش داعشی»، «گلستان هفتم»، «وحشی گری» و «داعش وطنی» نسبت به چنین اتفاق دردناکی در فضای مجازی واکنش نشان دادند و از مسئولان انتظامی و امنیتی خواستند در مقابل این وحشی گری ها به هیچ وجه کوتاهی نکنند.

کیومرث یزدان پناه، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در پیامی در این رابطه نوشت: متاسفانه در ایران به دلیل صبوری و ظرفیت بالای نظام در مواجهه با برخی ناهنجاری های سیاسی و ایدئولوژیک برخی از این وصله های ناجور و ناصواب را به طرز جنون آمیزی گستاخ کرده است که دراویش منحرف گنابادی در صدر فهرست این گروهک های گستاخ و هنجار شکن قرار دارند.

محمدامین سلیمی دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی نیز نوشت: «دراویش داعشی قبلتر یک فرقه منحرف بودند با منابع اقتصادی و کسی کارشان نداشت امروز فرقه ای هستند هم ردیف ‎منافقین تروریست. نه جای مماشات دارد نه مدارا. امنیت پایتخت و جان مردم کیسه زباله نیست که هر سگ و گربه ای به آن چنگ بزند.»

هاتف الرحمن صالحی مسئول اسبق بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس نیز نوشته است:

«کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا، در شب شهادت ام ابیها؛ حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها، بار دیگر، تاریخ تکرار شد! حرمت شکنان حریم آل الله در عاشورای ۸۸، امروز در کسوت دراویش گنابادی، پاسداران تهران را صحنه صف آرایی خباثت آلود خویش در برابر سپاه اسلام ساختند!»

همچنین رضا رمضان نژاد دبیر اسبق اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا در پیامی نوشت: «از دید منورالفکر های توئیتر، حمله کننده با خودرو به مردم در فرانسه و آلمان و... میشه تروریست! حمله کننده با اتوبوس به پلیس در گلستان هفتم میشه درویش مظلوم! کی شما ها انقدر آشغال شدین؟»

سعید تواناراد دبیر سیاسی اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل نیز می نویسد: «برخورد شدید با وحشی گری های برخی افراد در پاسداران مطالبه جدی جنبش دانشجویی است.»

علی فلاحت کار فعال دانشجویی هم در توئیتی نوشته است:

«‏‎بی عدالتی که آقا فرمودن همینه، ‎گنابادی ها با همراهی چهارتا لات خیابونی شهر رو به آتیش می کشن و نیرو های امنیتی رو به سخره می گیرن، بازهم با ‎نورعلی تابنده مماشات می شه و برخورد قاطعی با این آشوب نمی شه. حفظ امنیت فقط برخوردقاطع با ‎داعش نیست، باید با ‎داعش وطنی هم برخورد قاطع کرد».

یک کاربر دیگر در صفحه شخصی خود نوشته است: خدای تناقض داعشی های وطنی هستند، موقع گفتن مرگ بر آمریکا آنقدر انسان دوست می شوند که بیا و ببین، اما وقتی به هموطن سربازشون می رسد آنقدر وحشی می شوند که روی داعش را هم سفید می کنند.

مماشات دستگاه‌های امنیتی با دراویش آشوبگر جای تأمل دارد
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش لحظه به لحظه/ پرسپولیس صفر - استقلال خوزستان صفر

گزارش لحظه به لحظه/ پرسپولیس صفر - استقلال خوزستان صفر

صنعت نفت آبادان ۰ - ۰ پدیده شهر خودرو / گزارش لحظه به لحظه

صنعت نفت آبادان ۰ - ۰ پدیده شهر خودرو / گزارش لحظه به لحظه

گزارش جالب فیبا درباره تیم ملی بسکتبال ایران

گزارش جالب فیبا درباره تیم ملی بسکتبال ایران

گزارش کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۳۹۸ درباره تغییرات ردیف‌ها منتشر شد+ متن کامل

گزارش کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۳۹۸ درباره تغییرات ردیف‌ها منتشر شد+ متن کامل

گزارش پزشکی ترامپ: رئیس‌جمهور آمریکا وارد مرحله چاقی شده است

گزارش پزشکی ترامپ: رئیس‌جمهور آمریکا وارد مرحله چاقی شده است

پیکان ۰ - ۱ سپاهان اصفهان/ گزارش لحظه به لحظه

پیکان ۰ - ۱ سپاهان اصفهان/ گزارش لحظه به لحظه

گزارشگر صدا و سیم خبرنگار برتر دومین جشنواره ملی جهادگران شد

گزارشگر صدا و سیم خبرنگار برتر دومین جشنواره ملی جهادگران شد