بازدید: 34

تکاوران نوهد به نزدیکی محل سقوط هواپیما رسیده‌اند/ تلاش برای یافتن مسیرهای زمینی انتقال پیکرها

منبع : فارس نیوز کد خبر: 1138178
فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به اقدامات این نهاد برای کشف پیکرهای مسافران پرواز تهران- یاسوج، گفت: . به دنبال آن هستیم که از مسیرهای زمینی نفوذ کرده و تا دو ساعت دیگر به محل اجساد برسیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، امیر سرتیپ کیومرث حیدری در خصوص اقدامات نیروی زمینی ارتش برای کشف پیکرهای جانباختگان حادثه هواپیمای ATR، اظهار داشت: نیروی زمینی ارتش بنا به دستور فرمانده کل حضور میدانی قوی در منطقه داشته است.

وی افزود: در این جستجو فرایند حرفه‌ای را طی کردیم تا بتوانیم مختصات منطقه را با سیستم‌های GIS و با استفاده از عکسبرداری‌های هوایی شناسایی و بعد از آن به وسیله هواپیمای مخصوص کاوش هوانیروز بتوانیم نقطه سقوط را هم کشف کنیم. 

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه اطلاعات جامعی در اختیار ما قرار گرفته است، گفت: اجرای این عملیات بر عهده تکاوران تیپ 65 نوهد قرار دارد و آنها توانسته‌اند خود را به نزدیکی محل اجساد برسانند. به دنبال آن هستیم که از مسیرهای زمینی نفوذ کرده و تا دو ساعت دیگر به محل پیکرها برسیم.

وی ادامه داد: نیروهای ارتش مجهز به وسایل انتقال پیکرها روی برف هستند و اگر ضرورت داشته باشد از راه هوایی هم این نفوذ را انجام می‌دهیم اما به دلیل شرایط آب و هوایی امکان فرود بالگرد در منطقه وجود ندارد مگر اینکه از هلی‌بورد استفاده کنیم.

امیر حیدری تصریح کرد: امیدواریم به سرعت به محل پیکر جانباختگان برسیم و در صورت کشف پیکرها بدون توقف کار را برای انتقال ادامه خواهیم داد.

انتهای پیام/


تکاوران نوهد به نزدیکی محل سقوط هواپیما رسیده‌اند/ تلاش برای یافتن مسیرهای زمینی انتقال پیکرها
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها