بازدید: 66

داغی که تمدید می‌شود

منبع : فرارو کد خبر: 1133485
همان غم، همان ماتم، همان اشك‌ها، همان ضجه‌ها. صحنه‌هاي تكراري اما دردناك‌تر از هميشه اين‌بار در مقابل مسجد فرودگاه مهرآباد رقم خورد.

در عرض چند ثانيه زندگيشان نابود شده و عزيزترين هایشان در دل كوه هاي يخ زده به سرنوشتي تلخ دچار شده است. جواب مي خواهند. از مسئولان، از ماموران، از هركه به اين حادثه ربطي دارد، جواب مي خواهند.

به گزارش شهروند، همان غم، همان ماتم، همان اشك ها، همان ضجه ها. صحنه هاي تكراري اما دردناك تر از هميشه اين بار در مقابل مسجد فرودگاه مهرآباد رقم خورد.

خانواده هاي عزادار و ماتم زده. ناله هايي كه از سر دلتنگي و غم از دست دادن، سر داده می شود. با فرياد و ضجه، نام عزيزانشان را صدا مي زنند. از زمين و زمان شاكي اند. بعضی ها حتی توان راه رفتن هم ندارند. روی زمین نشسته اند و فریاد می زنند.

در عرض چند ثانيه زندگيشان نابود شده و عزيزترين هایشان در دل كوه هاي يخ زده به سرنوشتي تلخ دچار شده است. جواب مي خواهند. از مسئولان، از ماموران، از هركه به اين حادثه ربطي دارد، جواب مي خواهند. در ميانشان حدود ١٠ زن و مرد جوان هستند كه غمشان خيلي بزرگ است. ٤نفر از همكاران و دوستان صميميشان را از دست داده اند. دوستاني كه از يك شركت كامپيوتري راهي ماموريت شدند.

ماموريتي كه تنها يك ساعت طول كشيد و براي هميشه تمام شد. محمد برزگر، زهرا ايماني، رويا داخته و پريسا سوهاني ٤ دوست و همكار بودند كه در ماموریتی ناتمام برای همیشه دوستان و همکارانشان را تنها گذاشتند. حالا همکاران و دوستان این ٤نفر، در بهت و ناباوری اشک می ریزند و گاهی فریاد می زنند، اما هیچ کدام از اینها نمی تواند آنها را آرام کند، حتی صحبت های مسئولان و نمایندگان شرکت هواپیمایی هم نمی تواند دل آنها را آرام کند. مسئولان و نمایندگان هم اشک در چشمانشان حلقه زده و در مقابل این فریادها و ضجه ها، با صدایی بغض آلود سعی در آرام کردن این بازماندگان دارند.

دوستم یک نخبه بود
یکی از دوستان این ٤نفر، درحالی که سرنماینده شرکت هواپیمایی آسمان فریاد می زند و از او می خواهد دوست صمیمی اش را برگرداند، درباره این ماجرای تلخ به خبرنگار «شهروند» می گوید: «ما در یک شرکت کامپیوتری کار می کنیم. هر ازگاهی از این ماموریت ها می رفتیم. چند هفته پیش خودم با همین هواپیما و همین شرکت به یاسوج می رفتم. وقتی هواپیما بلند شد، اعلام کردند که دچار نقص فنی شده است. آن قدر ترسیده بودیم که مرگ را جلوی چشمانمان دیدیم. تا خلبان این هواپیما را دوباره به فرودگاه برگرداند، مردیم و زنده شدیم.

شانس آوردیم که سالم ماندیم. حالا دوباره همان هواپیما را بلند کرده اند. اصلا در این شرایط جوی هواپیمان نباید بلند می شد. به همین راحتی همکارانمان را از دست دادیم. پریسا سوهانی از دوستان صمیمی من بود. دیگر هیچ کس نمی تواند دوستم را به من برگرداند. پریسا یک نخبه بود. کارش در شرکت از همه بهتر بود. در رشته کامپیوتر درس خوانده بود. از همه قطعات کامپیوتر و برنامه های کامپیوتری سردرمی آورد. همدم و همراز من بود. بهترین دوستم بود. هنوز هم باورم نمی شود.»

دخترم را بوسیدم و او را راهی بهشت کردم
در میان جمعیت زن و مرد میانسالی نیز گوشه ای نشسته اند و اشک می ریزند. زن چادر به سر دارد و گاهی به نقطه ای خیره می شود و گاهی هم بلندبلند گریه می کند. هر ازگاهی هم به سراغ نماینده شرکت هواپیمایی آسمان می رفت و با گریه می گوید دخترم را به من برگردانید، من منتظر پیام او هستم که به من بگوید، مامان من رسیدم. او مادر پریسا سوهانی است.

این زن درباره دخترش به «شهروند» می گوید: «دخترم تنها ٣١ سال داشت. همیشه سرش به کتاب و کارش گرم بود. هوش بسیار بالایی داشت. برای همین از طرف شرکتی که در آن مشغول کار بود، به ماموریت های زیادی می رفت. امروز ساعت ٦ صبح او را راهی کردم. هنگام رفتن، صورت و پیشانی اش را بوسیدم. به او گفتم دخترم مراقب خودت باش، لباس گرم بپوش که سرما نخوری. او هم با خنده مرا بوسید و خداحافظی کرد.

نمی دانستم دارم او را راهی بهشت می کنم. به جز پریسا، یک دختر بزرگتر دیگر هم دارم. از تمام دنیا تنها همین دو دختر را داشتم که یکی شان را خدا از من گرفت. منتظر بودم پریسا تماس بگیرد و بگوید رسیده؛ ساعت ١٠:٣٠ صبح بود که شوهرم از تلویزیون اخبار را شنید. وقتی گفت، شوکه شدم. حتی تصورش را هم نمی کردم که دخترم در آن هواپیما باشد. گفتم حتما اشتباه شده؛ تا این که لیست مسافران منتشر شد. با دیدن نام دخترم از حال رفتم. دخترم مجرد بود و کارش را خیلی دوست داشت. قبلا هم به ماموریت رفته بود. از طرف شرکت هواپیمایی آسمان هم خیلی به سفر رفته بود.

برای همین خیالم راحت بود، اما حالا او دیگر نیست و ما مانده ایم که از چه کسی شاکی باشیم. چه کسی جوابگوست. مسئول مرگ عزیزان ما کیست. به همین راحتی این همه انسان جان خود را از دست دادند. باید به ما بگویند چرا. چرا باید شاهد مرگ عزیزترین افراد زندگیمان باشیم. کسی باید باشد که جواب ما را بدهد.»

آخرین تماس
با همراه دوستان و بستگانشان آمده اند و منتظر و بلاتکلیف ایستاده اند، گریه می کنند و اطرافیانشان آنها را دلداری می دهند، ولی مگر کسی می تواند از درد اینها کم کند. آن قدر ضجه می زنند که اطرافیانشان هم دیگر توان دلداری را از دست می دهند و اشک می ریزند. خانواده علیرضا کلهر، غمگین و ماتم زده، حتی نمی دانند باید به کجا بروند و از چه کسی خبر بگیرند. خواهر علیرضا اما امیدوار است. می گوید ممکن است زنده باشند. درحالی که چشمانش از گریه قرمز است، با این حال سعی می کند ناامیدی به دل راه ندهد.

او می گوید: «برادرم ٣٨ سال سن دارد. او یک دختر ٣ساله و یک دختر ١١ساله دارد. آخرین بار ساعت ٧ صبح با همسرش تماس گرفت و گفت که دارد سوار هواپیما می شود. از همسرش خواسته بود که مراقب خودش باشد. حالا همسرش حتی توان صحبت کردن ندارد. بلافاصله بعد از شنیدن این خبر، دو دخترش را به خانه مادرش فرستاده و آن قدر اشک ریخته که توان راه رفتن هم ندارد.»

او ادامه می دهد: «علیرضا از طرف شرکتشان به ماموریت می رفت. نخستین بار بود که با شرکت هواپیمایی آسمان سفر می کرد، ولی ماموریت زیاد می رفت، حتی فکرش را هم نمی کردیم که دچار چنین حادثه ای شود. تا این که از طریق اخبار متوجه این حادثه شدیم. وقتی پیگیر شدم، فهمیدم که شرایط جوی اصلا مناسب پرواز نبوده است. نباید این هواپیما بلند می شد. با این حال، هنوز امید دارم. تصور می کنم که برادرم زنده است. قلبم می گوید او هنوز دارد نفس می کشد. اصلا نمی خواهم به مرگ فکر کنم.

من عاشق برادرم هستم و آن قدر او را دوست دارم که چیزی درونم می گوید او زنده است. فقط باید سریع تر به سراغشان بروند. کاش همین طور باشد. ای کاش زخمی شده باشند، اما نفس بکشند. ما اینجاییم که بدانیم چرا چنین حادثه ای رخ داده است. دلیل این اتفاق چیست. مسئولان باید به ما پاسخ بدهند. ما همه حال بدی داریم. عزیزانمان دچار چنین حادثه ای شده اند. علیرضا دو روز دیگر تولدش است، حتی نمی خواهم به این فکرکنم که بدون خودش، تولدش را جشن بگیریم. او باید باشد و برایش جشن تولد بگیریم. خودم یک میهمانی مفصل برایش می گیرم.»


داغی که تمدید می‌شود
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10
 • داغی که تمدید می‌شود


  همان غم، همان ماتم، همان اشك‌ها، همان ضجه‌ها. صحنه‌هاي تكراري اما دردناك‌تر از هميشه اين‌بار در مقابل مسجد فرودگاه مهرآباد رقم خورد.
 • پلاسکو؛ داغی که سرد نمی شود


  سلامت نیوز:پیرزن به مقابل زمین گودبرداری شده که رسید روی دو زانویش به زمین افتاد، اشک دور چشمانش حلقه زد و خیلی زود رد گونه هایش را گرفت و در سیاهی روسری که با گیره زیر چونه اش محکم شده بود، گم شد؛ پسرم تو آتیش ۷۰۰ درجه می سوخت و من کاری از دستم ب
 • داغی کف پا در کودکان، علت


  پسری 7 ماهه دارم؛ چرا همیشه انگشت های پا و دستش گرمه.
 • داغی دست و پا، علل و درمان


  دست و پای داغ می تواند با یک حس گرمی و یا سوزن سوزن شدن دردناک در اندام رخ دهد.
 • داغی سر نوزاد، علت


  آیا واقعا داغی سر نوزادم، نشان از کمبود ویتامین است؟
 • داغی دست و پا در بارداری، ناشی از چیه؟


  من ۲۷ هفته بارداری هستم به دلیل زایمان زودرس امروز پرولوتون زدم روزی دوتا شیاف پروژسترون میزنم.
 • داغی شکم در بارداری، علتش چیه؟


  من 29 سالمه هفته 15 بارداری هستم بارداری دومم هست بارداری اولم پوچ بوده در این بارداری ماه دوم به مدت دو هفته لکه بینی داشتم.
 • داغی بدن نشانه بارداری، است؟


  چند روز پیش اقدام داشتم الان دل درد و کمر درد دارم بدنمم داغ میکنه حسابی. آتیشه آتیش بنظرتون احتمالش هست باردار باشم. 14 روز تا پریود شدنم مونده
 • علت داغی سر نوزاد چیست؟


  شیرخوار 4 ماهه دارم که همیشه سرش داغ است وتب هم ندارد؛
 • علت داغی کف دست، فشار خون بارداریه؟


  باردارم و چند روزی هست که کف پاها و دستام به شدت داغ می شوند، چرا؟
 • داغی که تازه می‌ماند...


  4 روز بعد از حادثه، علی ربیعی وزیر کار کشور از سوی حسن روحانی به عنوان مسئول کمیته ویژه رسیدگی به حادثه مذکور تعیین گردید اما کشور چین اجازه نداد که این نماینده ایرانی از کشتی باربری چینی بازدید کند، چرا؟
 • داغی دست و پا در کودکان، تب داره؟


  دست و پاهای کودکم از بقیه بدنش گرمتر است آیا دلیل بر تب داشتن است؟
 • دلیل داغی سر کودک


  من یه بچه دارم که الان 3 سال و 5 ماهشه که خیلی خیلی سرش داغه و احساس میکنم باعث کلافگیش میشه به نظر شما ممکنه مشکل بچم چی باشه؟
 • رصد سیاره‌ داغی که نور را می‌خورد !


  تلسکوپ فضایی هابل موفق به رصد سیاره تیره و داغی در ابعاد مشتری شده است که نور را بازنمی‌تاباند و اصطلاحا می‌خورد.
 • داغی دست و پا در بارداری، دلیل


  تحت نظر پزشک معالج مکمل و مولتی ویتامین و کلسیم مصرف کنید مشکل برطرف می شود

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

اسناد و گزارش‌های انجام شده در خصوص قوه قضاییه را بررسی کردیم

اسناد و گزارش‌های انجام شده در خصوص قوه قضاییه را بررسی کردیم

به خاطر گزارش تخلف شرکت نفت مدیرکل گمرک البرز برکنار شد

به خاطر گزارش تخلف شرکت نفت مدیرکل گمرک البرز برکنار شد

گزارش سازمان ملل درباره افزایش چشمگیر رفتار‌های غیراخلاقی کارکنان این سازمان

گزارش سازمان ملل درباره افزایش چشمگیر رفتار‌های غیراخلاقی کارکنان این سازمان