بازدید: 43

آیا عبور از نجفی کلید خورده است؟!

منبع : فرارو کد خبر: 1123994
سازندگی درادامه از دلخوری نجفی از حزب کارگزان خبرداده و نوشته است: "نجفی که برای کارگزاران سازندگی گزینه‌ای تحمیلی بود، دلخوریش از این حزب را با انتصاب‌هایش نشان داد و بیشتر مدیران و مشاوران خود را از میان احزاب «اتحاد ملت» و «مشارکت» انتخاب کرد."
فرارو- محمد علی نجفی در هفته جاری در توئیتی نسبت به انتقاد ها از خود واکنش نشان داد. این توئیت پس از انتشار یک گزارش انتقادی در روزنامه سازندگی وابسته به حزب کارگزان منتشر شده است. در همین حال خبرگزاری تسنیم نیز در گزارش مدعی شد که "عبور از نجفی کلید خورده است."

به گزارش فرارو، شهردار تهران در توئیتی نوشت: «تلاش های من و همکارانم در مدیریت شهری برای سامان دادن به وضعیت شهر تهران و وقتی که می گذاریم، بسیار متفاوت از آن چیزی است که برخی در بولتن های خاص می نویسند و بر آن اصرار می کنند!»

به نظر می رسد این توئیت واکنشی به گزارش های برخی رسانه ها درباره عملکرد شهرداری است.

شهردار تهران همچنین در سخنانی به دفاع از عملکرد شهرداری پرداخت و گفت: «ما باید هوشیار باشیم. بی ارزش نشان دادن خدمات، دلسرد کردن مردم نسبت به مسئولان و دامن زدن به مشکلات و تهمت ها از سوی عده ای صورت می گیرد. طبیعی است کشوری با این پهنا و استعداد ها مشکلاتی به وجود می آید، اما بعضی برای دلسرد کردن مردم به نظام به موضوعات و مشکلات دامن می زنند.»

روزنامه سازندگی وابسته به حزب کارگزاران به سردبیری محمد قوچانی اخباری از پشت پرده انتخاب نجفی به عنوان شهردار، منتشر کرده است.

براساس گزارش این روزنامه "محمدعلی نجفی گزینه حزب کارگزاران برای تصدی شهرداری تهران نبود، بلکه با توصیه محمد خاتمی و اسحاق جهانگیری به ساختمان بهشت رفت."


این روزنامه در ادامه آورده است: «گزینه اصلی حزب کارگزاران برای شهرداری محسن هاشمی بود، اما اگر او از شورای شهر خارج می شد رقیب اصولگرایی، چون مهدی چمران جایگزینش می شد. کارگزارانی ها هم ترجیح دادند که یکدستی شورای شهر را حفظ کنند و با فشار دولتی ها از گزینه دوم، خود یعنی حسین مرعشی، صرف نظر کردند.»

سازندگی درادامه از دلخوری نجفی از حزب کارگزان خبرداده و نوشته است: "نجفی که برای کارگزاران سازندگی گزینه ای تحمیلی بود، دلخوریش از این حزب را با انتصاب هایش نشان داد و بیشتر مدیران و مشاوران خود را از میان احزاب «اتحاد ملت» و «مشارکت» انتخاب کرد."

به ادعای این روزنامه انتصابات نجفی باعث تیره و تار شدن روابط رییس شورای شهر با شهردار تهران شده است.

سازندگی همچنین با اشاره به استعفای شهردار تهران از عضویت در حزب کارگزاران نوشته است: «نجفی که به بهانه کار اجرایی از حزب کارگزاران جدا شد، حالا به احزاب دیگری تمایل نشان می دهد.»
 
حسین مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران هفته گذشته از استعفای «محمدعلی نجفی» خبر داد و گفته بود: «معمولا در ایران افرادی که مسئولیت می پذیرند، از احزاب جدا می شوند»
 
نجفی درباره این استعفا گفت: «حدود ۱۰ سال قبل از شورای مرکزی حزب کارگزاران استعفا دادم اما چند روز پیش به طور رسمی استعفایم را تقدیم کردم.»

عضو مستعفی حزب کارگزاران سازندگی تصریح کرد: «از دوستانم در حزب کارگزاران خواستم با استعفایم موافقت کنند؛ البته ارتباطم را با کارگزاران و همچنین دیگر احزاب قطع نخواهم کرد.»

پس از انتخابات شورا های شهر و روستا در اردیبهشت گذشته، شورای جدید شهر تهران در نخستین جلسه خود محمدعلی نجفی را به عنوان شهردار جدید انتخاب و او را به وزیر کشور معرفی کرد. وزیر کشور روز پنجم شهریور ماه پس از کش و قوس های فراوان به صورت رسمی حکم شهرداری نجفی را ابلاغ کرد. نجفی جانشین محمد باقر قالیباف شد که دوازده سال شهردار تهران بود.

در چند ماه شهرداری نجفی انتقادات شدیدی نسبت به عملکرد او وارد شده است. از جمله در هفته های گذشته روزنامه نگاران به خصوص روزنامه نگاران اصلاح طلب از روش تازه شهرداری تهران برای ارائه طرح ترافیک به شدت انتقاد کردند. به گونه ای که جدال سنگینی میان روزنامه نگاران و شهرداری وحتی شورای شهر در گرفت، اما طرح مذکور در شورای شهر تهران به تصویب رسید.

همچنین بارش سنگین برف در تهران در روز هشتم بهمن ماه و ایجاد مشکلات اساسی در پایتخت باعث شد شهردار تهران از سوی رسانه ها و مردم مورد انتقاد شدید قرار گیرد. به عقیده عده ای شهرداری در پیش بینی بحران احتمالی ناشی از بارش برف موفق عمل نکرده و پس از وقوع بحران نیز برای کنترل آن بسیار ناکارآمد ظاهر شده بود.

در زمین لرزه تهران نیز عده ای منتقد عملکرد نجفی بودند و می گفتند او در تهران نبوده و در سفر تفریحی کیش به سر می برده است، خبری که مورد تائید قرار نگرفت.

اما مهمترین بخش از انتقادات به عملکرد شهردار تهران نسبت به انتصابات او بوده است. منتقدان اصلاح طلب می گویند نجفی تغییرات اساسی در شهرداری تهران ایجاد نکرده و بسیاری از مدیران میانی شهرداری از مدیران دوران شهرداری قالیباف هستند.

همچنین اصلاح طلبان می گویند نجفی از نیرو های جوان و زنان برای پست های مختلف شهرداری تهران استفاده نکرده است.
 
در حالیکه روزنامه سازندگی از عدم استفاده از نیرو های حزب کارگزان در شهرداری خبر داده و به نوعی از چرخش نجفی به سمت دیگر احزاب سخن گفته، اما در مقابل بسیاری از فعالان اصلاح طلب از انتخاب مدیران نزدیک به کارگزاران در شهرداری سخن می گویند.
خبرگزاری تسنیم می گوید برخی اعضای شورای شهر به دنبال جایگزینی هاشمی به جای نجفی هستند
 
عبور از نجفی؟!
در این گیرودار امروز خبرگزاری اصولگرای تسنیم در گزارشی از کلید خوردن "پروسه عبور از نجفی" توسط برخی اعضای شورای شهر خبر داده است. تسنیم هیچ نامی از اعضای شورای شهر که به دنبال عبور از نجفی هستند نبرده است.

تسنیم نوشته است: «تنش های ایجادشده میان اعضای شورای شهر و شهردار تهران و رسانه ای شدن برخی از چالش ها را حاصل درگیری های درون حزبی میان جریان اصلاحات و کارگزاران باید دانست، اگرچه اکثریت اعضای شورای شهر را اصلاح طلبان و منتسبین به حزب اتحاد ملت ایران تشکیل داده، ولی بدنه مدیریت شهری تهران تحت فرماندهی محمدعلی نجفی در دست حزب کارگزاران قرار گرفته است و در عزل و نصب ها نیز پایین ترین مطالبات یعنی به کارگیری اصلاح طلبان در نظر گرفته نشده است.»

یعنی ادعای خبرگزاری تسنیم دقیقا خلاف ادعای روزنامه سازندگی را نشان می دهد.
 
تسنیم در ادامه مدعی شده است: «محمدعلی نجفی از ابتدا گزینه چهارساله ای برای حضور در شهرداری تهران نبوده و در حال حاضر نیز طبق شنیده ها گزینه هایی برای جایگزینی وی در دست بررسی قرار گرفته اند. از همان ابتدای معرفی نجفی، هیچ کدام از بزرگان جریان اصلاحات وی را به عنوان گزینه ای چهارساله نمی دانستند چرا که سابقه ای اجرایی نداشته و موفقیت چشمگیری هم به عنوان کارنامه قابل دفاع از خود به یادگار نگذاشته است، ولی به هرحال با لابی گری هایی که در آن برهه زمانی صورت گرفته بود همه گروه ها و احزاب به انتخاب وی تن داده بودند.»

این خبرگزاری همچنین از عملکرد نجفی انتقاد کرده و تصریح کرده است که شهردار تهران در گزارش ۱۰۰ روزه با هجمه به باقر قالیباف شهردار پیشین سعی در پوشش عملکرد ضعیف خود داشته است.

تسنیم در ادامه مدعی شده است که دو گزینه برای جانشینی نجفی مطرح شده است؛ اسحاق جهانگیری و محسن هاشمی. این در حالی است که محسن هاشمی ریاست شورای شهر تهران را بر عهده دارد.

این خبرگزاری نوشته است: «اگرچه با معرفی محسن هاشمی رفسنجانی به عنوان شهردار تهران، مهدی چمران وارد شورای شهر می شود، ولی به نظر می رسد جریان اصلاحات حتی حاضر شده برای نمایشی از کارآمدی مدیریت شهری این استراتژی را در پیش بگیرند. محسن هاشمی رفسنجانی هم تجربه کافی به عنوان مدیر شهری را در گذشته داشته و هم مقبولیت نسبی را میان اکثر احزاب و شخصیت های سیاسی دارد.»

آیا عبور از نجفی کلید خورده است؟!
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14
 • آیا "عبور از نجفی" کلید خورده است؟!


  سازندگی درادامه از دلخوری نجفی از حزب کارگزان خبرداده و نوشته است: "نجفی که برای کارگزاران سازندگی گزینه‌ای تحمیلی بود، دلخوریش از این حزب را با انتصاب‌هایش نشان داد و بیشتر مدیران و مشاوران خود را از میان احزاب «اتحاد ملت» و «مشارکت» انتخاب کرد."
 • عبور از نجفی کلید خورد


  پروسه عبور از نجفی از سوی برخی از اعضای شورای شهر تهران مطرح است، در ماه‌های سپری‌شده از حضور محمدعلی نجفی در رأس هرم مدیریت شهری، مردم هیچ‌گونه عملکرد موفقی از وی ندیده‌اند و در واقع هیچ‌یک از توقعات و انتظارات شهروندان تهرانی برآورده نشده است.
 • عبور از نجفی کلید خورد


  پروسه عبور از نجفی از سوی برخی از اعضای شورای شهر تهران مطرح است، در ماه‌های سپری شده از حضور محمدعلی نجفی در رأس هرم مدیریت شهری، مردم هیچ گونه عملکرد موفقی از وی ندیده‌اند و در واقع هیچ یک از توقعات و انتظارات شهروندان تهرانی برآورده نشده است.
 • عبور از نجفی کلید خورد


  پروسه عبور از نجفی از سوی برخی از اعضای شورای شهر تهران مطرح است، در ماه‌های سپری شده از حضور محمدعلی نجفی در رأس هرم مدیریت شهری، مردم هیچ گونه عملکرد موفقی از وی ندیده‌اند و در واقع هیچ یک از توقعات و انتظارات شهروندان تهرانی برآورده نشده است.
 • «عبور از اصلاح طلبان» کلید خورد؟ /رسولی: فاصله میان اصلاح طلبان و بدنه رأی شان جدی نیست /جریان اصلاحات هیچوقت مدعی اینکه اکثریت مطلق است نبوده /عبور از اصلاح طلبی یعنی عبور از نظام /به عنوان یک اصلاح طلب، براندازی نظام را امری خطرناک می دانم


  اصولگریان مشغول فعالیت های انتخاباتی زودهنگام خود هستند اما جریان اصلاحات از یک سو با خطر ریزش بدنه اجتماعی خود مواجه است و از سوی دیگر می داند که «عبور از اصلاح طلبی» مخاطرات جدی برای نظام جمهوری اسلامی دارد. از همین رو اصلاح طلبان می کوشند که پیش ا
 • چرا برند محمد علی نجفی شکست خورده است؟


  ماجرای استعفای شهردار تهران و تمامی حواشی و تحلیل‌های اطراف آن حکایت از یک واقعیت اساسی دارد و آن هم اینست که از منظر دانش برندینگ محمد علی نجفی اینک به یک برند سوخته تبدیل شده است.
 • نامه نجفی به روحانی برای لايحه‌ای خاک‌خورده


  محمدعلي نجفي، شهردار تهران، در نامه‌اي به رئيس‌جمهور، پيشنهادهای اصلاحي خود را درباره لايحه درآمدهاي پايدار شهرداري‌ها ارائه کرد؛ در‌حالي‌که اين لايحه بيش از سه دهه معطل‌ماندن، هنوز به مرز اجرا نرسيده است. از زماني که اولين‌بار صحبت از اين لايحه به م
 • «لاتاری» در دوبی کلید خورده است


  فیلمبرداری فیلم «لاتاری» ساخته جدید محمدحسین مهدویان که ۱۰ روز پیش کلید خورده است، در تهران دنبال می شود.
 • انقلاب تابستانی نراتزوری کلید خورده است


  همچنین جذب یک دفاع چپ در دستور کار مدیران اینتر قرار گرفته که آساموا، مدافع 28 ساله یوونتوس جدی ترین گزینه اینتر محسوب می شود اما آنچه مسلم است، مدیران نراتزوری از همین حالا برای حضوری قدرتمندانه در فصل آتی برنامه ریزی کرده اند.
 • مهاجرت معکوس از پایتخت کلید خورده است


  نتایج سرشماری‌های جدید حاکی از این است که شاهد شکل گیری الگوی دیگری از مهاجرت، به خصوص از تهران به سمت سایر شهرها تحت عنوان «مهاجرت معکوس» هستیم.
 • طالقانی: تغییرات در بخش دبیرکلی از مدت‌ها قبل کلید خورده بود


  عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: موضوع تغییرات در بخش دبیر کلی از مدت‌ها قبل کلید خورده بود.
 • مداخله خارجی در انتخابات روسیه از سال ۲۰۱۶ کلید خورده است


  رئیس کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه به بیان اینکه مداخله خارجی در انتخابات روسیه از سال ۲۰۱۶ کلید خورد، عمده این مداخلات را در بخش شایعه پراکنی و دروغ پردازی دانست.
 • تغییرات در شهرداری تهران با کلید نجفی!


  حضور نجفی در شهرداری تهران، بستری را فراهم کرده تا لابی گران و گروه های فشار اصلاح طلب و حامی دولت نزاع بر سر پست های شهرداری تهران را شروع کنند.
 • کلید عبور از مشکلات صنعت خودروسازی


 • کنگره امریکا عبور از برجام را کلید زد


  همزمان با هشدار مجدد روس‌ها درباره احتمال فروپاشی برجام‌، طرحی از سوی دو قانونگذار جمهوریخواه در مجلس نمایندگان امریکا ارائه شده است که مفاد برجام را برای ایران سخت‌تر می‌کند.

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

پیکان ۰ - ۱ سپاهان اصفهان/ گزارش لحظه به لحظه

پیکان ۰ - ۱ سپاهان اصفهان/ گزارش لحظه به لحظه

گزارش پزشکی ترامپ: رئیس‌جمهور آمریکا وارد مرحله چاقی شده است

گزارش پزشکی ترامپ: رئیس‌جمهور آمریکا وارد مرحله چاقی شده است

گزارشگر صدا و سیم خبرنگار برتر دومین جشنواره ملی جهادگران شد

گزارشگر صدا و سیم خبرنگار برتر دومین جشنواره ملی جهادگران شد

قرائت گزارش کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ در صحن علنی

قرائت گزارش کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ در صحن علنی

گزارش روزنامه اطلاعات از نمایش ضد‌ایرانی «ورشو»

گزارش روزنامه اطلاعات از نمایش ضد‌ایرانی «ورشو»

جلسه علنی ۲۷ بهمن آغاز شد/ بررسی گزارش کمیسیون تلفیق از بودجه سال ۹۸

جلسه علنی ۲۷ بهمن آغاز شد/ بررسی گزارش کمیسیون تلفیق از بودجه سال ۹۸