بازدید: 88

رشد کشور در حوزه دانش‌بنیان نتیجه خودباوری جوانان است/ نقش دولت در ایجاد زیرساخت برای فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1122462
ستاری گفت: دولت می‌تواند با ارائه تسهیلات کم بهره مسیر را برای حضور سرمایه گذاران در عرصه دانش‌بنیان فراهم کند.

ستاری گفت: دولت می تواند با ارائه تسهیلات کم بهره مسیر را برای حضور سرمایه گذاران در عرصه دانش بنیان فراهم کند.

رشد کشور در حوزه دانش بنیان نتیجه خودباوری جوانان است/ نقش دولت در ایجاد زیرساخت برای فعالیت شرکت های دانش بنیانبه گزارش  حوزه فن آوری های نوین گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در بازدید از رونمایی از فرآورده های دارویی دامی و انسانی تولید شرکت های دانش بنیان مستقر در شتاب دهنده و یكی از مراكز رشد زیست فناوری پزشکی، ورود بخش خصوصی به عرصه حمایت و سرمایه گذاری در حوزه استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان زیست فناوری را مهم ترین لازمه پیشرفت کشور در این حوزه دانست و گفت: حضور بخش خصوصی در حوزه های دانش بنیان همچون زیست فناوری پزشکی زمینه رشد و رونق کسب و کارهای دانش بنیان و استارتاپی را فراهم می کند و دولت نیز زیرساخت لازم برای حضور این بخش را فراهم کند.

ستاری تولید محصولات یا ارائه خدمات کیفی در دسترس و مبتنی بر نیاز جامعه را مهم ترین ویژگی استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان دانست و گفت: دستاورد این کسب و کارها با حمایت بخش خصوصی ایجاد می شود و بر همین اساس، مبتنی بر خواست و نیاز جامعه است.

نقش تسهیل گر دولت در حمایت از اقتصاد دانش بنیان

رئیس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به نقش دولت در حمایت از ایجاد زیرساخت مساعد فعالیت شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها گفت: دولت می تواند با ارائه تسهیلات کم بهره و تسهیل روند صدور مجوزها مسیر را برای حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی در عرصه دانش بنیان فراهم کند.

وی با بیان اینکه 25 هسته فعال در این مرکز رشد در آستانه ارائه محصولات دانش بنیان به بازار هستند، اظهار کرد: در حال حاضر دو نمونه از این محصولات تجاری سازی و رونمایی شد، این در حالی است که سال آینده هفت داروی حوزه زیست فناوری پزشکی که توسط هسته های فناور مستقر در این مرکز رشد تولید شده است، روانه بازار می شود.

فرهنگ ایران باور به حرکت در مسیر توانمندی است

محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی نیز در ادامه این مراسم، رشد کشور در عرصه دانش بنیان را نتیجه خودباوری جوانان و بهره مندی از امکانات و توانمندی های موجود دانست و گفت: ظرفیت های فوق العاده و امکانات وسیع و توانمندی بالایی داریم که اگر خودمان را باور کنیم، می تواند پیشرفت کشور را به همراه داشته باشد.

وی دستاوردهای دانش بنیان واحدهای فناور مستقر در این مرکز رشد در توسعه ابزار،دانش و تولید را ارزشمند ارزیابی کرد و افزود: اگر به چشم خود نمی دیدیم شاید باور کردنی نبود در مدت کوتاهی شاهد تحولات علمی باشیم.

حجتی ادامه داد: آنچه فرهنگ ایران می آموزد باور به توانمندی ها و حرکت در مسیر علمی و فناوری است و ما وارث دستاوردهای پیشینیان هستیم و بار دیگر در زیر سایه انقلاب این ارزش ها و دستاوردها را باز آفرینی می کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی با تأکید بر این که تمامی بخش های فعال کشور نیز باید حامی دستاورد های علمی و پژوهشی باشد ادامه داد: باید ضمن رفع نارسایی ها در بخش های مختلف با کمک تمامی بخش ها، ایران به عنوان پیشتاز منطقه در عرصه تولید محصولات دانش بنیان معرفی شود..

گفتنی است؛ در این مراسم از هشت نوع واکسن دامی و انسانی با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی و محمدعلی نجفی استاندار البرز رونمایی شد.

انتهای پیام/


رشد کشور در حوزه دانش‌بنیان نتیجه خودباوری جوانان است/ نقش دولت در ایجاد زیرساخت برای فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها