بازدید: 54

دستگیری کلاهبردار اینترنتی در زنجان/ زندان عاقبت کلاهبرداری با فیشینگ

منبع : فارس نیوز کد خبر: 1122391
رئیس پلیس فتای استان زنجان از دستگیری کلاهبردار اینترنتی که با استفاده از فیشینگ حساب مردم را خالی می‌کرد خبر داد.

محمدعلی آدینه لو امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: یکی از جرائمی که این روزها شاهد رخداد آن هستیم، کلاهبرداری های اینترنتی است.

وی با اشاره به اینکه یکی از شیوه های کلاهبرداری اینترنتی به این شکل است که شخص با طراحی یک صفحه پرداخت جعلی از بانک های مختلف نسبت به برداشت از حساب کاربران اقدام می کند، گفت: در این نوع کلاهبرداری زمانی که کاربران را برای خریدهای اینترنتی اقدام و اطلاعات را اعلام می کند، هکر نسبت به برداشت آن اطلاعات اقدام می کند.

رئیس پلیس فتای استان زنجان با تأکید بر رعایت نکات ایمنی از سوی شهروندان در خریدهای اینترنتی بیان کرد: شهروندان حتما در خرید توجه کنند که درگاه های اصلی بانک ها در کشور با https آغاز و عدد تصادفی که در پایین صفحه اعلام می شود با کلیک دوباره تغییر می کند اما در صفحات جعلی اینگونه نیست.

وی با بیان اینکه در این نوع کلاهبرداری، افراد با طراحی درگاه جعلی نسبت به اخذ اطلاعات افراد از جمله کلمه کاربری، رمز عبور، شماره 16 رقمی عابر بانک، رمز دوم و CVV2 اقدام به سرقت و خالی کردن حساب آنها می کنند، اضافه کرد: اخیرا نیز یک کلاهبرداری این چنینی در زنجان رخ داد.

آدینه لو با اشاره به دستگیری یک جوان 20 ساله که اخیرا حساب یک شهروند را خالی کرده است، گفت: میزان برداشت از حساب این شهروند بیش از 50 میلیون ریال بوده است.

انتهای پیام/ی/2346


دستگیری کلاهبردار اینترنتی در زنجان/ زندان عاقبت کلاهبرداری با فیشینگ
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها