بازدید: 62

جنگ اقتصادی را نمی‌توان با قوانین صلح اقتصادی اداره کرد/ دولت باید پیشنهادی برای افزایش اختیارات خود به مجلس ارائه دهد

منبع : فارس نیوز کد خبر: 1122094
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با قوانین صلح اقتصادی نمی‌توان جنگ اقتصادی را اداره کرد، اعلام آمادگی در کمیسیون اقتصادی مجلس برای کمک به افزایش اختیارات دولت متناسب با پیشبرد کشور را داریم.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، محمدرضا پورابراهیمی صبح امروز در جلسه شورای اداری استان با حضور عادل آذر رئیس دیوان محاسبات کشور، حضور معنادار مردم در راهپیمایی 22 بهمن را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: با این سنگ تمام مردم در 22 بهمن، بار مسؤولیت مدیران سنگین تر شد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس بیان کرد: اصلی ترین مأموریت دیوان محاسبات، رصد قوانینی است که تصویب شده و باید اجرایی شوند و به عنوان بازوی اجرایی قوه مقننه عمل می کند. 

پورابراهیمی عنوان کرد: برای اینکه این حوزه عملکرد را به نحوی مدنظر داشت که خروجی آن توانمندی دستگاه ها باشد، در وهله نخست مدیران ارشد استان باید با قوانین و مقررات به خوبی آشنا باشند.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم متناسب با شرایط امروز، کشور را اداره کنیم، با قوانینی که در صلح اقتصادی بود، نمی توانیم پیش رفت، دولت باید پیشنهادی را برای افزایش اختیارات خود به مجلس ارائه دهد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس توضیح داد: در حوزه مسائل اجرایی و اقتصادی اگر فکر می کنید نیاز به اصلاحات برای افزایش اختیارات دولت است تا خروجی آن مقابله با جنگ اقتصادی باشد، در مجلس شورای اسلامی حاضر به کمک هستیم، اما تا امروز به ما چیزی ارائه نشده است. 

وی ادامه داد: با قوانین صلح اقتصادی نمی توان جنگ اقتصادی را اداره کرد، اعلام آمادگی در کمیسیون اقتصادی مجلس را برای کمک به افزایش اختیارات دولت متناسب با پیشبرد کشور داریم. 

پورابراهیمی با اشاره به پایلوت بودن استان کرمان در اقتصاد مقاومتی تشریح کرد: هر کاری که می توانیم انجام دهیم که خروجی دولت برای کمک به مردم باشد.

وی همچنین بحث زمین خواری در استان کرمان را مورد اشاره قرار داد و تشریح کرد: کرمان جزء استان هایی است که در این زمینه با بیشترین مشکل مواجه بوده و با وجود اقداماتی که طی سال های گذشته صورت گرفته، اما باید تدابیری برای جلوگیری از آن انجام شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به سفر رئیس جمهور به استان کرمان مطرح کرد: با اینکه در این سفر، بحث تفویض اختیار را مصوب کردند، بعضی از وزرا به دلیلی در افزایش اختیارات به استان ها، انواع بهانه ها را آوردند، به طوری که دیوان محاسبات را بهانه می کنند و بعضی هم در اعتماد به فضای مدیریتی استان از تفویض اختیارات به استان استقبال داشتند.

وی افزود: فرصت خوبی در تعامل با استان است و در مجلس شورای اسلامی این مسئله را به جد پیگیری می کنیم تا سال 97 آغاز تحولات اقتصادی در استان باشد.

انتهای پیام/ذ/2346


جنگ اقتصادی را نمی‌توان با قوانین صلح اقتصادی اداره کرد/ دولت باید پیشنهادی برای افزایش اختیارات خود به مجلس ارائه دهد
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 15

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها