بازدید: 56

از «پیشنهاد کاهش 20 درصدی تعرفه برای خودروهای هیبریدی» » تا «دلاری که به جای چرخه اقتصاد به خانه‌ها رفته است»

منبع : تابناک کد خبر: 1120888
این پیمانه تیتر‌هایی همچون بورس شانگهای میزبان قرار داد نفت به یوآن، افزایش شدید بدهی آمریکا با ریخت و پاش‌های نظامی ترامپ، بانک‌های روسیه آماده بستن سوئیفت هستند، پیش‌بینی افزایش قیمت مسکن در سال ۹۷، کاهش تقاضای «تسه»ها در بازار اوراق مسکن، ادامه روند صعودی قیمت جهانی طلا تحت تاثیر افول دلار آمریکا، بازار میلگرد چین در تعطیلات و هشدار وزیر صنعت به گران‌فروشان را در بر دارد.

از «پیشنهاد کاهش 20 درصدی تعرفه برای خودروهای هیبریدی» » تا «دلاری که به جای چرخه اقتصاد به خانه ها رفته است»پیمانه اقتصادی، هر روز بسته ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان، همچون تغییرات در بازار آزاد ارز، انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر ها و رویداد های جذاب اقتصادی را گردآوری می کنیم.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر هایی همچون بورس شانگهای میزبان قرار داد نفت به یوآن، افزایش شدید بدهی آمریکا با ریخت و پاش های نظامی ترامپ، بانک های روسیه آماده بستن سوئیفت هستند، پیش بینی افزایش قیمت مسکن در سال ۹۷، کاهش تقاضای «تسه»ها در بازار اوراق مسکن، ادامه روند صعودی قیمت جهانی طلا تحت تاثیر افول دلار آمریکا، بازار میلگرد چین در تعطیلات و هشدار وزیر صنعت به گران فروشان را در بر دارد.

 

پیشنهاد کاهش 20 درصدی تعرفه برای خودروهای هیبریدی

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: وزیر صنعت پس از نامه 104 نماینده به وی برای کاهش تعرفه خودروهای هیبریدی به آقای صالح نیا معاونت صنعت وزارتخانه دستوری داد مبنی بر اینکه آقای صالح نیا ضرورت رسیدگی مجدد به تعرفه خودروهای هیبریدی و اصلاح در حدی که مشوق برای ورودی های هیبریدی باشد ولی رانت هم ایجاد نکند را بدهید. سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه پس از این دستور آقای صالح نیا تشکیل جلسه داده است، افزود: پس از بررسی مجدد معاونت صنعت وزارتخانه درخواست تغییر تعرفه را طبق این نامه به شریعتمداری ارسال کرده و تغییر تعرفه را پیشنهاد داده تا وزیر صنعت درهیئت دولت این تغییر تعرفه را مطرح کند. نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این پیشنهادها برای کاهش تعرفه هیبریدی باید برای تصویب نهایی در هیئت دولت مطرح شود. سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: برای مدل های مختلف خودروهای هیبریدی پیشنهادها متفاوت است، اما وزارت صنعت درخواست حدود 20 درصدی کاهش تعرفه برای خودروهای هیبریدی را مطرح کرده است. /خانه ملت

شاخص کل بورس، 244 واحد دیگر رشد کرد

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز چهارشنبه بیست و پنجم بهمن ماه 96 با افزایش 244 واحدی معادل 0.25 درصد به رقم 98 هزار و 347 واحد رسید. این در حالی است که نماگر اصلی بازار سهام در دو روز گذشته نیز مجموعا رشد 320 واحدی را رقم زده بود. تالار شیشه ای در چهارمین روز کاری از چهارمین هفته بهمن ماه 96، همانند دو روز قبل، شاهد روند صعودی شاخص های منتخب بود. بر این اساس، شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) با افزایش 78 واحدی معادل 0.25 درصد به رقم 31 هزار و 388 واحد رسید. شاخص کل هم وزن، با رشد 38 واحدی معادل 0.22 درصد، عدد 17 هزار و 643 واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش 29 واحدی معادل 0.22 درصد به رقم 13 هزار و 252 واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور با رشد 0.29 درصد همراه شد و 301 واحد افزایش را رقم زد و به سطح 105 هزار و 638 واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با 175 واحد افزایش معادل 0.25 درصد به رقم 69 هزار و 855 واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز با 513 واحد افزایش معادل 0.25 همراه بود و عدد 209 هزار و 451 واحد را به نمایش گذاشت. 

 از «پیشنهاد کاهش 20 درصدی تعرفه برای خودروهای هیبریدی» » تا «دلاری که به جای چرخه اقتصاد به خانه ها رفته است»

بورس شانگهای میزبان قرار داد نفت به یوآن است

قرار است بورس بین المللی شانگهای چین در ماه آینده میلادی و در روز بیست و ششم مارس، انجام قرار داد آتی نفت به یوآن را آغاز کند. همچنین بورس شانگهای مجوز لازم را از شورای دولتی چین دریافت کرده است. ایجاد سلطه یوآن به دلار آمریکا در تجارت و تسویه حساب های نفتی در سطح بین الملل از جمله چالش های چین محسوب می شود. پیش از این در دسامبر سال گذشته میلادی، بورس بین المللی انرژی شانگهای برای مهیا کردن زیرساخت های لازم، یکسری معاملات آزمایشی برای قرار دادهای آتی را به یوآن انجام داد که به گفته مقامات این بورس، یک پنجم آنها موفقیت داشتند و تعداد تقریبا ۱۵۰ نفر از فعالان این بورس تعداد ۶۴۷ هزار و ۹۳۰ معامله به ارزش ۲۶۸.۲ میلیارد یوآن انجام دادند. جزئیات بیشتر

افزایش شدید بدهی آمریکا با ریخت و پاش های نظامی ترامپ

بر اساس آمار و ارقام موجود در بودجه ی پیشنهادی دولت آمریکا، انتظار می رود که تا ۱۰ سال آینده بدهی رو به افزایش آمریکا تا ۱۰ تریلیون دلار دیگر هم افزایش یابد. به نقل از Russia Today، بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط ''اداره ی مدیریت و بودجه ی کاخ سفید''، بدهی آمریکا تا سال ۲۰۲۸ میلادی به ۲۹.۹ تریلیون دلار خواهد رسید. به گفته ی یکی از دیدبان های اقتصادی مستقل در آمریکا، کسری بودجه ی این کشور معادل ۱۰۱ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور خواهد بود. لازم به ذکر است که میزان فعلی بدهی دولت آمریکا با ۲۰.۶ تریلیون دلار در بالاترین حد خود از زمان جنگ جهانی دوم قرار دارد.

بانک های روسیه آماده بستن سوئیفت هستند

معاون نخست وزیر روسیه در پاسخ به تهدیدات غرب علیه بستن سوئیفت روبه بانک های روسی گفت: تمام موسسات مالی و شرکت های روسی آماده خاموش کردن سوئیفت هستند. «آرکادی دورکوویش» گفت: موسسات مالی و شرکت های روسی آماده انجام فعالیت های خود بدون سوئیفت هستند. وی تصریح کرد: بدون شک کنار گذاشتن سوئیفت مشکلاتی را برای بانک ها و شرکت ها بوجود می آورد و فعالیت آنها را کاهش خواهد داد. اما وقتی صبحت از تهدید به میان می آید که سوئیفت را به روی روسیه قطع می کنیم، باید بگویم که شرکت های ما هم به لحاظ فنی و هم فیزیکی آماده بستن سوئیفت هستند. معاون نخست وزیر روسیه گفت: مستقر شدن یک سامانه جدید به جای فناوری های قدیمی بمنظور جابجایی اطلاعات و انتقال پول اجتناب ناپذیر است. این مقام روسی در ادامه گفت: بسته شدن سوئیفت روبه روسیه می تواند تاثیر نامطلوبی بروی شرکت هایی که در آمریکا و اروپا فعالیت می کنند، بگذارد و از طرفی هم یک اقدام احمقانه از سوی شرکای غربی ما تلقی می شود.

پیش بینی افزایش قیمت مسکن در سال ۹۷

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در حاشیه اجلاس سراسری انبوه سازان، در جمع خبرنگاران در خصوص افزایش قیمت مسکن گفت: افزایش قیمت مسکن در حد و اندازه تورم به هیچ عنوان چیز بدی نیست و برای سرمایه گذاری از سوی انبوه سازان و نیز برای مردم، خوب است. حامد مظاهریان ادامه داد: علت مناسب بودن افزایش قیمت مسکن متناسب با تورم این است که اگر قیمت مسکن ثابت بماند دیگر کسی در این بخش سرمایه گذاری نخواهد کرد؛ بنابراین افزایش قیمت مسکن عامل بدی نیست؛ ولی به شرط آنکه حول و حوش نرخ تورم عمومی افزایش یابد؛ بر این اساس پیش بینی ما برای سال آینده نیز، افزایش قیمت مسکن تنها ۲ درصد بیشتر از نرخ تورم است.

کاهش تقاضای «تسه»ها در بازار اوراق مسکن

دیروز اوراق تسهیلات مسکن اسفند94 (تسه9412) با افت 8/ 0 درصدی به قیمت 71 هزار و 367 تومان معامله شدند. با وجود روند کم نوسان «تسه»ها در دی در سطح 73 هزار و 568 تومان، از ابتدای بهمن کاهش تقاضا قیمت اوراق را در میانگین 71 هزار و 885 تومان قرار داد. با این وجود در دی رشد 7/ 16 درصدی قیمت مسکن نسبت به دی سال گذشته رقم خورد. به اعتقاد کارشناسان حبابی شدن قیمت مسکن در ماه های اخیر و پایین بودن قدرت خرید متقاضیان عامل فشار بر تقاضای مصرفی مسکن است. اما با کاهش نوسانات بازار مسکن در دی نسبت به آذر (رشد ۲/ ۵۰ درصدی تعداد معاملات در آذر نسبت به مدت مشابه سال گذشته) می توان به بازگشت نسبی آرامش به بازار مسکن تا حدی خوش بین بود. همچنین نزدیک شدن به پایان سال می تواند رشد تقاضای اوراق را رقم بزند. /دنیای اقتصاد

سکه ۱۳ هزار تومان ارزان شد

در جریان معاملات روز چهارشنبه بازار آزاد تهران، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۱۳ هزار تومان ارزان و یک میلیون و ۵۷۷ هزار و ۵۰۰ تومان شد. همچنین سکه طرح قدیم به یک میلیون و ۵۴۰ هزار تومان، نیم سکه ۷۷۶ هزار تومان و ربع سکه ۴۷۵ هزار تومان فروخته شد. /مهر

ادامه روند صعودی قیمت جهانی طلا تحت تاثیر افول دلار آمریکا

قیمت طلا روز گذشته برای سومین روز متوالی با افزایش روبرو شده و به بالاترین سطح خود در یک هفته اخیر رسید. بر اساس این گزارش کاهش ارزش دلار آمریکا تاثیر زیادی بر افزایش مجدد قیمت جهانی طلا داشته است. سرمایه گذاران بین المللی منتظر اعلام آمارهای تورم آمریکا در ماه ژانویه هستند. این آمارها تا حد زیادی می تواند بر وضعیت نرخ بهره و ارزش دلار تاثیرگذار باشد. قیمت هر اونس طلا روز چهارشنبه با 0.3 درصد افزایش به بیش از 1332 دلار رسید که این بالاترین رقم از 6 فوریه به شمار می رود. شاخص ارزش دلار در برابر ارزهای معتبر بین المللی نیز با کاهش روبرو شده و به 89.72 واحد رسیده است. شاخص ارزش دلار شب گذشته نیز 0.6 درصد کاهش یافته بود. کاهش ارزش دلار کمک زیادی به افزایش قیمت طلا در بازار های جهانی کرده است که هفته گذشته با افت شدیدی روبرو شد و به پایین ترین سطح در یک ماه اخیر رسیده بود. /سایت طلا

بازار میلگرد چین در تعطیلات

از پنجشنبه این هفته تعطیلات رسمی سال نو چینی و فستیوال بهاره آن آغاز می شود که این اتفاق در روزهای گذشته بر بازار میلگرد آن اثر منفی داشت چرا که بسیاری از فعالان بازار این هفته نیز در بازار نبودند و به تعطیلات رفته اند. فستیوال های مشابه ای در هنگ کنگ و سنگاپور نیز برگذار می گردد. سه هفته گذشته میلگرد صادراتی چین در ۵۴۰ تا ۵۵۵ دلار هر تن فوب در ثبات بوده است. تعطیلات رسمی چین ۱۵ تا ۲۱ فوریه خواهد بود.

هشدار وزیر صنعت به گران فروشان

محمد شریعتمداری در حاشیه نشست دیروز هیات وزیران و در جمع خبرنگاران گفت: سازمان های نظارتی تا پایان سال تیم های مختلفی را برای نظارت بر بازار تعیین می کنند و اقدامات آنها تا پایان فروردین ماه ادامه خواهد داشت. وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهارداشت: مردم می توانند هرگونه تخلف را در زمینه قیمت ها به این مراجع منتقل کنند و با تخلفات احتمالی برخورد قاطع می شود.

دلار دست از گرانی برداشت؛ یورو به گرانی ادامه داد!

در پایان معاملات روز گذشته بازار آزاد ارز، بر اساس اطلاعات سامانه نظارت ارز بانک مرکزی، هر دلار آمریکا با کاهش 178 ریال نسبت به روز قبل، به طور میانگین به قیمت 48 هزار و 395 ریال فروخته شد. هر یورو نیز با افزایش قیمت 224 ریال نسبت به پایان معاملات روز سه شنبه، به طور میانگین به قیمت 59 هزار و 930 ریال معامله شد. 

 از «پیشنهاد کاهش 20 درصدی تعرفه برای خودروهای هیبریدی» » تا «دلاری که به جای چرخه اقتصاد به خانه ها رفته است»

دلاری که به جای چرخه اقتصاد به خانه ها رفته است

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران در پاسخ به اینکه چرا مردم به خرید بیشتر دلار و طلا روی آورده اند، گفت: سیاست های اشتباه بانک مرکزی از جمله تزریق اسکناس دلار به صرافی ها با نرخ پایین تر باعث شد که ارز و طلا از چرخه اقتصادی خارج شود و به خانه ها برود. پدرام سلطانی اظهار کرد: اگر ارز و طلا در چرخه اقتصاد کشور باشند می تواند مفید باشد ولی زمانی که به خانه ها و گاو صندوق ها برود معنایش این است که دلارهایمان را دور ریخته ایم و به جایش ارز را در خانه ها نگه می داریم و عملا از این طریق به اقتصاد آمریکا کمک می کنیم؛ چون کاغذهای چاپ شده خزانه داری آمریکا را با ریال سنگینی خریداری کرده ایم و بعد در خانه نگه داشته ایم و این هم یک صادرات کلانی است که اقتصاد آمریکا به کشور ما انجام می دهد و این رفتار غلط اقتصادی در ادوار مختلف بانک مرکزی تکرار می شود. /ایسنا

 


از «پیشنهاد کاهش 20 درصدی تعرفه برای خودروهای هیبریدی» » تا «دلاری که به جای چرخه اقتصاد به خانه‌ها رفته است»
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11

گزارش ها

گزارش تصویری: دومین سالگرد شهدای پلاسکو

گزارش تصویری: دومین سالگرد شهدای پلاسکو

گزارش یک روزنامه انگلیسی درباره بزرگترین دزدی در تاریخ ایران

گزارش یک روزنامه انگلیسی درباره بزرگترین دزدی در تاریخ ایران

گزارش سفیر ایران در انگلیس از دسترسی زاغری به خدمات پزشکی

گزارش سفیر ایران در انگلیس از دسترسی زاغری به خدمات پزشکی

انتشار یک گزارش خبری علیه ترامپ، واکنش او را برانگیخت!

انتشار یک گزارش خبری علیه ترامپ، واکنش او را برانگیخت!

آذر منصوری قائم‌مقام حزب اتحاد ملت ایران: نهادها و ارگان‌های غیرپاسخگو،درباره بودجه به مردم گزارش بدهند

آذر منصوری قائم‌مقام حزب اتحاد ملت ایران: نهادها و ارگان‌های غیرپاسخگو،درباره بودجه به مردم گزارش بدهند

گزارش تصویری بازی تیم‌های اردن و ویتنام

گزارش تصویری بازی تیم‌های اردن و ویتنام

ایران صفر - عمان صفر /گزارش لحظه به لحظه

ایران صفر - عمان صفر /گزارش لحظه به لحظه

گزارش لایحه الحاق ایران به کنوانسیون جرایم سازمان یافته فراملی بررسی شد

گزارش لایحه الحاق ایران به کنوانسیون جرایم سازمان یافته فراملی بررسی شد