بازدید: 48

زنان نقش مهمی در امنیت و صلح افغانستان دارند

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1120702
عبدالله گفت: بانوان مهم‌ترین نقش‌آفرینان در جامعه‌ هستند و آنان هم‌گام با مردان در زمینه‌های آزادی بیان، امور اجتماعی، اقتصاد، تجارت، امنیت، صلح و دستاوردهای دیگر امروزی افغانستان سهم فعال داشته‌اند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه افغانستان در سمیناری با رویکرد زنان شرکت کرد.

عبدالله در این دیدار ضمن تاکید بر نقش و سهم فعال زنان در روند حکومت داری گفت: دولت وحدت ملی افغانستان متعهد به حمایت همه جانبه از برنامه های توانمندسازی زنان می باشد.

وی در افزود: بانوان مهم ترین نقش آفرینان در جامعه هستند. تجربه سال های اخیر نشان داده است که بانوان هم گام با مردان در زمینه های آزادی بیان، امور اجتماعی، اقتصاد، تجارت، امنیت، صلح و دستاوردهای دیگر امروزی افغانستان سهم فعال داشته اند.

عبدالله، از تلاش بانوان به دلیل به دست آوردن حقوق خود در جامعه و سهم گرفتن شان در روند حکومت داری، به نیکویی یاد کرد.

رئیس اجرائیه افغانستان خاطرنشان کرد: دولت وحدت ملی متعهد است تا از بانوان و نقش آنان در ساختن یک جامعه سالم و مرفه حمایت کرده و در راستای توانمندسازی آنان در بخش های مختلف تلاش جدی می کند.

وی برگزاری چنین سمینارهایی را به منظور افزایش آگاهی بانوان و دست یافتن به اهداف بزرگ با اهمیت شمرد.

«کنیت هولاند»، رئیس دانشگاه آمریکایی افغانستان نیز در این سمینار گفت: حمایت دولت وحدت ملی افغانستان از بانوان این کشور و برنامه های آنان، انگیزه فراوان تری به این قشر از جامعه می دهد و مسئولان این دانشگاه نیز تلاش می کنند تا به منظور بالابردن ظرفیت های علمی بانوان و دست یابی به عرصه های مختلف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی اقدامات لازم را انجام دهند.

وی نقش بانوان افغانستان را در جامعه مهم دانست و افزود: سهم بانوان در عرصه های اقتصاد، تجارت، رهبری، توسعه و پیشرفت ضروری و سازنده است.

/انتهای پیام/


زنان نقش مهمی در امنیت و صلح افغانستان دارند
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها