بازدید: 463

اُورهال ۵۹ مورد تجهیزات نظامی سنگین و نیمه‌سنگین در ۱۱ ماه/ افزایش توان دفاعی با «بازآماد ادوات جنگی»

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1112956
موشک‌های «عماد»، «سجیل»، «شهاب»، «قیام»، «ذوالفقار» و «خرمشهر»، جنگنده «صاعقه»، ناوشکن‌های «دماوند» و «جماران» و «سپر»، تانک‌های «ذوالفقار ۱ و ۳»، «مبارز»، «سفیر»، «صمصام»، «تیام»، «کرار» و اسلحه‌های تک‌تیرانداز «شاهر»، «باهر» و «حیدر»، تنها گوشه‌ای از تجهیزات و ادوات نظامی مرگباری است که توسط متخصصان داخلی کشورمان طراحی و تولید انبوه شده است.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، نیرو های مسلح جمهوری اسلامی ایران به سبب تحریم هایی که از ابتدای پیروزی انقلاب از سوی دشمنان و  با هدایت آمریکا علیه آن ها اعمال شد، توفیقی اجباری به دست آوردند تا با اتکا به توان داخلی و دل بستن به ظرفیت های موجود، روی پای خود بایستند.  

موشک های «عماد»، «سجیل»، «شهاب»، «قیام»، «ذوالفقار» و «خرمشهر»، جنگنده «صاعقه»، ناوشکن های «دماوند» و «جماران» و «سپر»، تانک های «ذوالفقار ۱ و ۳»، «مبارز»، «سفیر»، «صمصام»، «تیام»، «کرار» و اسلحه های تک تیرانداز «شاهر»، «باهر» و «حیدر»، تنها گوشه ای از تجهیزات و ادوات نظامی مرگباری است که توسط متخصصان داخلی کشورمان طراحی و تولید انبوه شده است؛ اما تمام توان نظامی ایران در نزدیک به ۴۰ سال سپری شده از عمر انقلاب اسلامی، در ساخت تجهیزات نوین جنگی خلاصه نمی شود.

بازآماد یا همان «اورهال» به انجام تعمیرات اساسی بر روی یک قطعه دارای نقص فنی، اطلاق می شود. نیرو های مسلح جمهوری اسلامی ایران طی سالیان اخیر با راه اندازی قرارگاه های جهاد خودکفایی، اقدام به بازسازی، بهینه سازی و بازآماد (اورهال) آن دسته از تجهیزات و ادوات نظامی کردند که یا باید برای انجام تعمیرات به خارج برده می شد یا متخصصان خارجی باید برای انجام تعمیرات آن به درون کشور می آمدند. 

اورهال تجهیزات نظامی سبک، نیمه سنگین و سنگین توسط متخصصان داخلی، مسیری کم هزینه و مطمئن برای ارتقا توان دفاعی نیروهای مسلح است؛ روسی که در دکترین دفاعی جمهوری اسلامی ایران نیز به آن اهمیت فراوانی داده شده است.

در همین زمینه امیر «غلامحسین سلیمانی» فرمانده مرکز تولید و بهینه سازی شهید زرهرن نیروی زمینی ارتش، در گفت وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان با بیان اینکه «ایجاد قابلیت های جدید» و «افزایش مجدد عمر» برای یک ابزار نظامی، دو هدف اصلی بهینه سازی ادوات نظامی هستند، گفت: مهمترین ملاک ما برای اُورهال تجهیزات نظامی، «ارتقا» و «بهینه سازی» محصول مورد نظر است.

در ۱۱ ماه سپری شده از ابتدای سال ۱۳۹۶ تا کنون نیز ۵۹ مورد تجهیزات و ادوات نظامی سنگین و نیمه سنگین بازآماد شده، به یگان های نیرو های مسلح کشور الحاق شدند. تجهیزاتی که بعضا به دلیل نبود تخصص و تکنولوژی لازم برای ساخت آن، گا ها چندین سال خاک می خوردند.  

بازآماد

۱ خرداد

اورهال ۱۲ بالگرد هوانیروز
۱۲ فروند بالگرد هوانیروز پس از سال ها زمین گیری با توانمندی متخصصان داخلی اورهال و عملیاتی شدند.

این بالگرد ها پس از ۵ تا ۷ سال زمین گیر شدن، به دست متخصصان پایگاه هوانیروز اصفهان بازسازی شدند.

بالگرد های اورهال شده، شامل ۳ بالگرد ترابری سنگین شنوک، ۵ فروند بالگرد ۲۱۴، یک فروند بالگرد جت رنجر، یک فروند بالگرد ۲۰۵ و ۲ فروند بالگرد ۲۰۹ بود که به یگان های عملیاتی هوانیروز اصفهان پیوست.

مدت زمان بازسازی این بالگرد ها ۳۷۰ هزار نفر ساعت کار تخصصی بود.

بازآماد

۲۱ شهریور

بازآماد یک فروند ایلوشین در پایگاه شهید دوران شیراز
متخصصان پیشکسوت و جوان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، عملیات اورهال (بازآماد) یک فروند هواپیمای ایلوشین را در پایگاه شهید دوران شیراز به اتمام رساندند.

همه مراحل تعمیر، نگهداری و به روزرسانی قطعات بزرگ، کوچک و بسیار حساس الکترونیکی این هواپیما در پایگاه هوایی شهید دوران انجام شد.

این هواپیما بیش از ۳ سال زمین گیر شده بود و تعمیرات آن بیش از ۴۸ هزار ساعت زمان برد.

این هواپیما در زمینه های حمل تجهیزات نظامی، بار، لجستیک و تجهیزات نیرو و امدادرسانی به مجروحان در زمان های مختلف کاربرد دارد.

بازآماد

۲۱ آذر

بازآماد و بازسازی ۳ فروند بالگرد ۲۱۴ هوانیروز ارتش
در این روز ۲ دستگاه بالگرد ۲۱۴ بازسازی (هنگرکویین) و یک دستگاه دیگر از بالگرد های ۲۱۴ که دچار نقص فنی شده بودند، توسط کارکنان فنی هوانیروز بازآماد (اورهال) شدند.

در گذشته چنانچه بالگردی دچار نقص فنی می شد، باید توسط خودرو های حمل بالگرد از منطقه به مرکز تعمیرات اعزام و نسبت به تعمیر آن اقدام می شد، اما در این روز (۲۱ آذر) با تولید آتلیه تعمیراتی توسط متخصصان هوانیروز، مشکل حمل و نقل بالگرد ها مرتفع شد و این دستگاه ها از آن روز در اختیار پایگاه های هوانیروز مسجد سلیمان، کرمان و کرمانشاه قرار گرفت.

بازآماد

۲۴ دی

اُورهال یک فروند سوخو ۲۴
یک فروند سوخو ۲۴ نیروی هوایی ارتش به همت متخصصان داخلی بازآماد (اورهال) شد.

متخصصان پیشکسوت و جوان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، عملیات اورهال این هواپیمای جنگنده را در پایگاه شهید دوران شیراز به اتمام رساندند.

متخصصان و کارکنان فنی گردان اورهال پایگاه هوایی شهید دوران با صرف بیش از ۳۵ هزار نفر ساعت کار و تلاش مستمر، توانستند جنگنده راهبردی سوخو ۲۴ را پس از سال ها زمین گیری بازآماد کنند.

این هواپیما پس از انجام پرواز های آموزشی، صبح روز ۲۴ دی پس از تست نهایی به ناوگان عملیاتی نیروی هوایی ارتش پیوست.

بازآماد

۱۹ بهمن

بازآماد ۳ جنگنده در پایگاه هوایی شهید بابایی
با اورهال سه فروند هواپیمای اف ۱۴، اف ۷ و پی سی ۷، ظرفیت عملیاتی پایگاه هوایی شهید بابایی افزایش یافت.

هواپیمای پی سی ۷، که سال ۹۵ زمین گیر شده بود در مدت یکسال و صرف پنج هزار نفر ساعت به مرحله عملیاتی شدن بازگشت.

جنگنده اف ۷ نیز سال ۹۲ زمین گیر شد و پس از مراحل اورهال و پس از چهار مرحله پرواز آزمایشی مجددا عملیاتی شد.

مراحل بازآماد جنگنده اف ۱۴ نیز که از بهمن سال گذشته آغاز شد و پس از طی مراحل مختلف در دیماه سال جاری پرواز آزمایشی آن انجام شد و به چرخه عملیاتی نیروی هوایی ارتش بازگشت.

بازآماد

۲۱ بهمن

بازآماد ۳۹ ابزار نظامی توسط مرکز شهید زرهرن نزاجا
در این روز، با حضور امیر «کیومرث حیدری» فرمانده نیروی زمینی ارتش در مرکز تولید و بهینه سازی شهید زرهرن نزاجا، ١٧ دستگاه تریلر ترانزیت، ١ دستگاه تریلر سه محور، ١٠ دستگاه بنز تانکر ٩١١، ٢ دستگاه بنز شاسی ٩١١، ٤ دستگاه اورال کاتیوشا، ٢ دستگاه لودر مهندسی، ١ دستگاه گریدر مهندسی، ١ دستگاه بولدوزر مهندسی و همچنین ١ قبضه توپ شیلیکای بهینه سازی شده و ارتقا یافته، به یگان های عملیاتی نیروی زمینی ارتش تحویل داده شدند.

انتهای پیام/


اُورهال ۵۹ مورد تجهیزات نظامی سنگین و نیمه‌سنگین در ۱۱ ماه/ افزایش توان دفاعی با «بازآماد ادوات جنگی»
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارشی از فرود هواپیمای ۷۰۷ در باند مرگ

گزارشی از فرود هواپیمای ۷۰۷ در باند مرگ

آموزش و پرورش: گزارشی مبنی بر سه نوبته بودن مدارس ابتدایی دریافت نشده

آموزش و پرورش: گزارشی مبنی بر سه نوبته بودن مدارس ابتدایی دریافت نشده

گزارش دیده بان حقوق بشر از نقض حقوق بشر و جنایات جنگی امارات

گزارش دیده بان حقوق بشر از نقض حقوق بشر و جنایات جنگی امارات

گزارش تصویری دیدار تیم‌های لبنان و کره شمالی

گزارش تصویری دیدار تیم‌های لبنان و کره شمالی

ویدیو / گزارش «وال استریت ژورنال» از مراحل آماده شدن ۲۴ نامزد دموکرات علیه ترامپ در ۲۰۲۰ / از «مزه دهان مردم» تا لحظه «من اسپارتاکوس هستم» +زیرنویس فارسی

ویدیو / گزارش «وال استریت ژورنال» از مراحل آماده شدن ۲۴ نامزد دموکرات علیه ترامپ در ۲۰۲۰ / از «مزه دهان مردم» تا لحظه «من اسپارتاکوس هستم» +زیرنویس فارسی

گزارش المانیتور از اعتراف دولت ترامپ به بی ثمری فشار بر ایران

گزارش المانیتور از اعتراف دولت ترامپ به بی ثمری فشار بر ایران

گزارش دولت آمریکا به شکست سیاست فشار به ایران اذعان کرده است

گزارش دولت آمریکا به شکست سیاست فشار به ایران اذعان کرده است