بازدید: 74

عراق هزینه بازسازی این کشور پس از جنگ با داعش را ۸۸ میلیارد دلار اعلام کرد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1111467
مقامات عراقی روز دوشنبه در کنفرانس کویت از نیاز به بودجه ۸۸ میلیارد دلاری برای بازسازی این کشور خبر دادند.

عراق هزینه باسازی این کشور را 88 میلیارد دلار اعلام کردبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان  به نقل از رویترز، مقامات عراق روز دوشنبه در کنفرانس بین المللی خیرین در کویت اعلام کردند بازسازی این کشور پس از سه سال مقابله با گروه تروریستی داعش به 88.2 میلیارد دلار هزینه نیاز دارد.

خیرین و سرمایه گذاران در هفته جاری برای گفتگو درباره بازسازی اقتصاد و زیرساخت های عراق که اخیراً از جنگ ویرانگر با گروه تروریستی داعش فارغ شده است، در کویت گردهم آمدند. این گروه افراطی تقریباً یک سوم عراق را تحت کنترل خود درآورده بود. عراق در ماه دسامبر آزاد شدن تمام خاک این کشور را که در سال های 2014 و 2015 به دست داعش افتاده بود، اعلام کرد. مدیرکل وزارت برنامه ریزی عراق در کنفرانس فوق اعلام کرد برای بازسازی عراق در کوتاه مدت 22 میلیارد دلار و در میان مدت 66 میلیارد دلار لازم خواهد بود. او زمان دقیقی برای دریافت این بودجه را اعلام نکرد.

«سلمان الجمیلی»، وزیر برنامه ریزی عراق نیز گفت: «بازسازی عراق ثبات این کشور را تامین می کند و در نتیجه منطقه و جهان نیز به ثبات می رسد.

عراق فهرستی از 157 طرح را برای جذب سرمایه گذار در این کنفرانس منتشر کرد. 1900 هیئت از سوی دولت های مختلف، شرکت های خصوصی و سازمان های مردم نهاد برای شرکت در این کنفرانس ثبت نام کرده بودند. این طرح ها شامل بازسازی تاسیساتی مانند فرودگاه موصل و جذب سرمایه های جدید برای تنوع دادن به اقتصاد عراق و کم کردن وابستگی آن به نفت می شوند.

بازسازی مسکن، بیمارستان، مدرسه، جاده، تجارت و ارتباطات مخابراتی باعث ایجاد شغل برای جوانان و پایان یافتن به آوارگی صدها هزار نفر می شود. این شرایط چندین دهه خشونت قومی و سیاسی را پایان می دهد.

به گفته مقامات عراقی تقریباً 138 هزار واحد مسکونی آسیب دیده اند و نیمی از آنها به طور کامل ویران شده اند. حدود 2.5 میلیون نفر در پی درگیری های این کشور آواره شده اند. با اینکه کشورهای دیگر می توانند به عراق کمک کنند؛ آمریکا که ائتلافی را هدایت می کرد و حملات هوایی در این کشور انجام می داد قصد کمک مالی ندارد.

انتهای پیام/

 

نیاز مالی 88 میلیارد دلاری عراق برای بازسازی این کشور

عراق هزینه بازسازی این کشور پس از جنگ با داعش را ۸۸ میلیارد دلار اعلام کرد
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها