بازدید: 59

پایش رفتاری و روانی 500 هزار دانش‌آموز دوره متوسطه/ فعالیت 18 مرکز مشاوره ویژه دانش‌آموزان در تهران

منبع : فارس نیوز کد خبر: 1109877
رئیس اداره مشاوره آموزش و پرورش شهر تهران گفت: یکی از اقداماتی که در حوزه مشاوره در شهر تهران صورت گرفته است، پایش سلامت روان نیم‌ میلیون دانش‌آموز مقطع متوسطه است که در 42 مؤلفه روانی، رفتاری و اجتماعی انجام شد.

ابوالفضل رحمانی رئیس اداره مشاوره آموزش و پرورش شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در خصوص اقدامات حوزه متبوعش در دهه فجر، اظهار داشت: 5 مرکز مشاوره ویژه دانش آموزان در چهار منطقه تهران که پیش از این فاقد چنین مراکزی بودند در دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، افتتاح شد.

وی افزود: این مراکز در مناطق 4، 10 و 15 و دو مرکز در منطقه 9 تهران افتتاح شدند و بخشی از اعتبار تأسیس و تجهیز آنها از طریق ادارات مناطق و بخش دیگر با حمایت اداره کل آموزش و پروش تهران تأمین شده است.

رحمانی اضافه کرد: اگر دانش آموزان در مدرسه با مشکلی مواجه شوند در یک فرم محرمانه این مشکل به کارشناسی مشاوره منطقه ارسال می شود و سپس از آنجا دانش آموزان به مراکز مشاوره مناطق معرفی می شوند.

 رئیس اداره مشاوره آموزش و پرورش شهر تهران ادامه داد: بخش عمده ویزیت در مراکز مشاوره آموزش و پرورش رایگان است و میزان کمی توسط مراجعه کننده پرداخت می شود.

وی با بیان اینکه اکنون 18 مرکز مشاوره وابسته به آموزش و پرورش در شهر تهران فعال هستند، گفت: مرکز فوق تخصصی توحید در کنار این 18 مرکز فعالیت می کند و فعالیت این مراکز پیش از انقلاب سابقه نداشت.

رحمانی خاطر نشان کرد: یکی از کارهایی که پس از انقلاب در حوزه مشاوره در شهر تهران صورت گرفته است پایش سلامت روان نیم میلیون دانش آموز مقطع متوسطه است که در 42 مؤلفه روانی، رفتاری و اجتماعی صورت گرفت.

رئیس اداره مشاوره آموزش و پرورش شهر تهران افزود: پس از این ارزیابی، آسیب شناسی نقطه ای 1200 بخش شهر تهران انجام شد و متعاقب آن دوره های توانمندسازی والدین، دانش آموزان و پرسنل مدارس با در اختیار گذاشتن محتوای مناسب و برگزاری دوره صورت گرفت.

انتهای پیام/


پایش رفتاری و روانی 500 هزار دانش‌آموز دوره متوسطه/ فعالیت 18 مرکز مشاوره ویژه دانش‌آموزان در تهران
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها