بازدید: 39

فیروزآبادی: در سی و نهمین سالگرد انقلاب اسلامی به عدالت سیاسی نمره ۲۰ و به عدالت اقتصادی نمره ۱۳ می‌دهم

منبع : عصر ایران کد خبر: 1108276

سرلشکر فیروزآبادی گفت: در زمینه عدالت افتصادی نمره مان ۱۳ است اما پس از ۴۰ سال به عدالت سیاسی نمره ۲۰ می دهم.

سرلشکر فیروزآبادی، مشاور عالی نظامی فرمانده کل قوا در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در پاسخ به این سوال که پس از چهل سال از وقوع انقلاب اسلامی چقدر توانستیم به اهداف امام در راستای رسیدن به عدالت اقتصادی نزدیک شویم و چه نمره ای به مسئولان می دهید، گفت: آن روزی که ما جوان بودیم و به دنبال آن بودیم و امام را پیدا کردیم و عاشقانه در خدمتش بودیم تصورمان این بود که اگر شاه را بیرون کنیم و دست آمریکا را قطع کنیم همه چیز اسلامی و عادلانه می شود. با همین نگاه هم پس از پیروزی وارد انقلاب شدیم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در دوران جنگ ایران و عراق ادامه داد: به وجود آمدن نهادهایی مثل کمیته امداد، جهاد سازندگی و جاهایی که به دنبال محرومین رفتند همه در راستای ایجاد عدالت اقتصادی بود. آنها رفتند تا وضعیت غیرعادلانه ای که در روستاها و مناطق محروم ایجاد شده بود را برطرف کنند در آ ن شرایط همه جوانان دانشجو بسیج شدند و نوجوانان هم به کمک آنها آمدند.

سرلشگر فیروزآبادی با اشاره به هشت سال جنگ تحمیلی افزود: پس از آنکه آمریکا دید نمی تواند با مشکلات داخلی و اقداماتی همچون کودتا و اقدامات وسیع تبلیغاتی انقلاب را متوقف کند به وحشت افتاد و تصور کرد این انقلاب به سرعت به سرتاسر قاره آسیا منتشر شد بنابراین از فرصت طلبی و قدرت طلبی صدام سوءاستفاده کردند و او را برای جنگ تحریک کردند.

وی ادامه داد: همه کسانی که عاشق انقلاب و امام بودند و همه کار می کردند تا اهداف انقلاب و عدالت تحقق پیدا کند به جبهه رفتند تا انقلاب و امام را نگه دارند اما متاسفانه بیش از هشت سال در جنگ درگیر باقی ماندیم و همه استعدادهای ما صرف جنگ شد.

مشاور عالی نظامی فرمانده کل قوا با بیان اینکه استعدادهایی که در جنگ صرف شد برکات زیادی در زمینه فناوری و ساخت و ساز و عمران در کشور به همراه داشت، گفت: پس از جنگ حرکت ما به سمت عدالت اقتصادی معطوف شد و برگشتن به سمت عدالت نیازهای فراوانی دارد و اولین چیزی که نیاز داشتیم انقلاب فرهنگی بود انقلاب فرهنگی را دانشجویان آغاز کردند ولی متوقف شد و جریان به سمت شرایط اولیه بازگشت. پس از پیروزی در جنگ نیز جریانات سیاسی در کشور دو نظر در خصوص عدالت پیدا کردند.

وی در تشریح دو نظریه ای که در خصوص عدالت اقتصادی پس از جنگ در ایران به وجود آمد گفت: یک عده فکر کردند با پیوستن به جریان اقتصاد جهانی و سرمایه گذاری و ایجاد صنعت و افزایش تولید می توانند بین مردم عدالت برقرار کنند و می گفتند برای رفع محرومیت نیاز به پول داریم و از این مسیر سرمایه داری به دست می آید اما یک جریان دیگر گفتند انقلاب اسلامی آمد تا همه پایه ها را بر اساس اسلام استوار کند و مسیر عدالت علوی را پیش ببرد به هر حال کشاکشی میان این دو جریان در کشور به وجود آمده است و به سمت تکامل می رود.

سردار فیروزآبادی با اشاره به گذشت چهل از وقوع انقلاب اسلامی گفت: قاعدتا بعد از چهل سال از انقلاب نباید انتظار داشته باشیم در همه امور موفق باشیم. به خاطر اینکه انقلاب متکی به اندیشه های مردم، اندیشه های نخبگان و رای مردم است. ما آزادی را جزء اصول انقلاب می دانیم باید در چالش بین افکار مختلف به عدالت در کشورمان برسیم.

وی در پاسخ به این سوال که چه نمره ای به عدالت اقتصادی می دهد، گفت: من از نظر خودم به عدالت اقتصادی بیش از نمره ۱۳ نمی دهم اما ما در عدالت سیاسی نمره مان ۲۰ است. در عدالت فرهنگی نمره مان ۱۵ است.


فیروزآبادی: در سی و نهمین سالگرد انقلاب اسلامی به عدالت سیاسی نمره ۲۰ و به عدالت اقتصادی نمره ۱۳ می‌دهم
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها