بازدید: 57

روحانی: برخی را از قطار انقلاب پیاده کردیم؛ باید دوباره آنها را دعوت کنیم/باید اتحاد ملی را بیش از گذشته شاهد باشیم

منبع : عصر ایران کد خبر: 1107149

حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در جمع راهپیمایان 22 بهمن در تهران اظهارداشت: بسیار خرسندم که در سی و نهمین سالگرد انقلاب عظیم ایران به عنوان نماینده ملت ایران به همه شما مردم فداکار و انقلابی تبریک و تهنیت عرض کنم.

اهم اظهارات رئیس جمهور به شرح زیر است:

*از لحاظ تاریخی چه بخواهیم و چه نخواهیم سال آینده چهلمین سال انقلاب اسلامی است اما در واقعیت باید وحدت و اتحاد ملی را بیش از گذشته در سال آینده شاهد باشیم.

*دولت، بخش خصوصی، نهادهای عمومی باید تلاش مضاعف انجام دهند. دهه فجر سال آینده، دهه هزاران افتتاح طرح و پروژه مهم در سراسر کشور باشد.

*اینکه در همین روزها شاهد بودیم در یک روز در یک استان ۱۰ هزار میلیارد تومان طرح و پروژه افتتاح شد که بخش بزرگ آن متعلق به بخش خصوصی بود یعنی ملت ما بیش از گذشته برای آبادانی و عظمت کشور امید دارد.

*انقلاب ما وقتی پیروز شد که همه با هم بودیم. در قطار انقلاب، مسافران فراوانی بودند. به طور طبیعی برخی خودشان خواستند پیاده شوند.

*برخی هم از قطار انقلاب پیاده کردیم که می توانستیم پیاده نکنیم و امروز باید همه را دوباره به سوار شدن به قطار موفقیت و پیروزی انقلاب دعوت کنیم.

*ما همه یک ملتیم و یک آرمان داریم. همه در پی عظمت ایران بزرگ هستیم. ما در پی تفوق فرهنگ اسلام و هویت ایرانی - اسلامی در دل جوانان عزیزمان هستیم.

*ما امروز در سرزمینمان نیاز به همه اصولگرایان، اصلاح طلبان، اعتدال گریان و همه ملتی که اعتقاد به قانون اساسی دارند، داریم.

*تمام اقوام، مذاهب، ادیان و هر کس که این قانون اساسی را قبول دارد انقلابی است و باید به او احترام بگذاریم.

*بزرگ ترین ثمره انقلاب اسلامی و میراث امام قانون اساسی ماست. این معیار را همواره به عنوان معیار اساسی برای وحدت و اتحاد باید بدانیم.

*در یک سالی که گذشت، در کنار مشکلات و کاستی ها موفقیت و پیروزی های بسیار بزرگی را ملت به دست آورد.

*اولینش برگزاری شکوهمند انتخابات ۲۹ اردیبهشت بود. همه مردم پای صندوق آرا آمدند. به دنیا نشان دادند که مردم به کشور، انقلاب، نظام، آینده و سرنوشتشان عشق می ورزند.

*۷۳ درصد از واجدان شرایط در انتخابات شرکت کردند و حماسه بسیار بزرگی را در کشور به وجود آوردند.

*این انتخابات و حماسه و حضور مردم به عنوان یک پیروزی بزرگ برای ملت بزرگ ایران بود.


روحانی: برخی را از قطار انقلاب پیاده کردیم؛ باید دوباره آنها را دعوت کنیم/باید اتحاد ملی را بیش از گذشته شاهد باشیم
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها