بازدید: 134

زمان طلایی بیماران سکته مغزی برای برگشت عضلات چقدر است؟

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1102011
فیزیوتراپیست با اشاره به علل فلج عضلات در بیماران سکته مغزی به زمان طلایی برای بازگشت از این عارضه اشاره کرد.

زمان طلایی بیماران سکته مغزی برای برگشت عضلات چقدر است؟مصلح الدین ادیب حسامی فیزیوتراپیست در گفت وگو با خبرنگار  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: عارضه سکته مغزی در اثر لخته شدن خون در رگ های مغزی  همچنین پارگی رگ و خونریزی داخلی در افراد ایجاد می شود که همین بیماری باعث بروز فلج عضلانی در بیمار خواهد شد.

 وی ادامه داد: در اثر بروز سکته های مغزی و محل لخته شدن خون سمت راست  یا چپ بیمار دچار فلج عضلانی می شود که اگر عضلات سمت راست بدن در اثر بروز سکته مغزی از کار بیافتد، معمولا گفتار فرد هم با مشکل روبرو می شود.

 ادیب حسامی با اشاره به اینکه در اثر بروز سکته مغزی گفتار افراد مختل شده و بیماران باید با گفتار درمانی تکلم خود را اصلاح کنند، افزود: بعد از بروز سکته مغزی زمان طلایی بیماران برای برگشت عضلات از کار افتاده و فلج شده 6 ماه است که در این مدت عضله های بدن مانند مغز یک نوزاد و یا کودک آموزش پذیر است.

زمان برگشت عضلات فلج شده دست دیرتر از پا است

 وی عنوان کرد:  فیزیوتراپی به موقع بر روی بیمارانی که دچار سکته مغزی شده اند، ضروری است تا آنها به زندگی عادی خود برگردند که در این میان در بیشتر موارد عضلات دست به دلیل اینکه فضای بیشتری از مغز را اشغال کرده اند دیرتر از پا فعال می شوند.

 ادیب حسامی یادآور شد: بعد از انجام فیزیوتراپی و بستن آتل پا و دست، بیماران می توانند به زندگی عادی خود به تنهایی  یا با کمک عصا ادامه دهند.

 انتهای پیام/


زمان طلایی بیماران سکته مغزی برای برگشت عضلات چقدر است؟
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها