بازدید: 66

قلعه‌نویی: کریمی باید با آرامش حرف بزند

منبع : عصر ایران کد خبر: 1096025
بازی با استقلال رفت در تاریخ. سخت ترین بازی ما در لیگ فرداست. سایپا تیمی درگیر شونده و فیزیکی است. سایپا فضا به حریفانش نمی دهد.

سرمربی ذوب آهن امیدوار است تیمش با پیروزی برابر سایپا به رکورد 7 پیروزی متوالی پیکان در این فصل برسد.

به گزارش "ورزش سه"، امیر قلعه نویی در نشست خبری پیش از بازی با سایپا به سوال های خبرنگاران پاسخ داد:

نیم فصل اول بازیکن نداشتیم

بازی با استقلال رفت در تاریخ. سخت ترین بازی ما در لیگ فرداست. سایپا تیمی درگیر شونده و فیزیکی است. سایپا فضا به حریفانش نمی دهد. ما هم روند رو به رشدمان خیلی خوب است. کسانی که در زمین هستند کمک می کنند و برخلاف نیم فصل اول نیمکتمان خالی بود و شرایطمان در زمین خوب نبود، شرایطمان الان خیلی خوب است. نمی دانم شرایط زمین چگونه است ولی اگر خوب باشد یک بازی خوب را شاهد خواهیم بود.

مظلوم ترین تیم لیگ هستیم

ما مظلوم ترین تیم در داوری لیگ هستیم. همین پنالتی که کلمه شرم آور را آقایان برایش استفاده کردند، دیدیم که درست بود. در بازی های دیگر هم ما خیلی از داوری ضرر کردیم. یک امتیاز هم در این شرایط برای تیم ها حساس است. خواهشم این است که داوران تمرکز داشته باشند. داوران هم اشتباه می کنند ولی فدراسیون و کمیته داوران باید در این دو سه ماه نهایت آرامش را برای داوران ایجاد کنند تا اشتباهات کم شود. فکر می کنم عمده مسئله هم در مسائل اقتصادی باشد. ما بیشترین لطمه را از داوری خورده ایم. فکر می کنم آقای ملکی بود که در حذفی باعث شد ما حذف شویم و خنده کنان زمین را ترک کرد. وقتی آرامش داشته باشید، اشتباهات شما هم کمتر خواهد بود. حقیقت فوتبال داخل زمین است و ما دنبال ادامه روندمان در آسیا هم هستیم.

باید ساختار دفاعی را درست کنیم

ما در ساختار دفاعی باید بیشتر کار کنیم. به هرحال ستاری هم یک دفاع چپ کلاسیک نیست. ما مجبوری او را می گذاریم و جز بازی قبلی از موثرترین بازیکنان ماست. من باید یک تشکر از بوحمدان داشته باشم که یک انسان فداکار است و هر پستی که می گذاریمش، بازی می کند. ما از اول فصل هم دنبال یک دفاع چپ بودیم ولی نشد. مهران درخشان مهر هم مصدوم شد. محمد امینی هم داریم که آینده دار است ولی حرف شما هم درست است. با اینحال باید ساختار دفاعی خود را حل کنیم.

میزبانی عمان از باشگاه های ایرانی؟

ما خیلی کارها را باید درست کنیم. این مسئله قطره ای در دریاست. من 15 سال پیش گفتم ولی مطبوعات به من انگ زدند و گفتند من ادبیات ندارم و سنتی هستم. گفتیم دهکده جهانی داریم. باید تعاملات بین المللی داشته باشیم. زیر ساختهای ما مشکل دارد. ببینید چطور هاشمی طبا را از دست دادیم. بروید زمین های فوتبال ما را ببینید. بروید لیگ یک را نگاه کنید. زمین ها را نگاه می کنید می گویید چگونه اینها بازی می کنند. مال این فدراسیون نیست. کلا همه به هم می خورند. چرا کسی از شما خبرنگاران نیامد از من دفاع کند؟ من این حرف ها را قبلا گفته بودم ولی کسی از حق من و فوتبال دفاع نکرد. ما گفتیم ایران امن ترین کشور دنیاست چرا نباید بازی های ما اینجا باشد. نه فدراسیون و نه مطبوعات ورود نکردند. 5 هزار دلار جریمه شدم ولی اگر کسی دیگر می گفت می شد کتاب و حجت. خود شما هم تقصیر دارید.

در لیگ قهرمانان آسیا مشکل داریم

آسیا دو نگاه دارد. نگاه اول انگیزه ای است که بازیکنان دارند. 6 بازی می کنید در بهترین زمین ها. این انگیزه بازیکن است. اگر بازی با سیاه جامگان دارید، از لیگ آسیا سخت تر است. ولی حریفان ما در آسیا تا دندان مسلح است. من شنیده ام الهلال بازیکنی 30 میلیون دلاری خریده است. ما به لحاظ ساختار مشکل داریم. ما 30 درصد پرداختی داشته ایم. یک ماه است صحبت می کنیم که ان شاءالله پول می آید. دسته سه استقلال، نهمی، سیزدهمی و تعلیق تیم ملی و ... برای من است. این ذوب آهن هم اینگونه است. با این شرایط فقط انگیزه و توکل و نیروی انسانی می ماند.

داوری های ما از فوتبال مان جلو تر است

ما با آمار حرف می زنیم. من نمی گویم داوریمان بد است. داوری ما از فوتبالمان جلوتر است. لطفا به من تهمت نزنید. داوری ما از فوتبال جلوتر است. پولشان را به موقع نمی دهند ولی من مربی که 30 درصد گرفته ام، اعتراض دارم. فغانی افتخار ایران شده است. با اینحال زیر ساخت داوریمان در حد توانایی فنیمان نیست.

آشتی با برنامه نود؟

من الان هم از برنامه 90 انتقاد دارم. 15 سال پیش به فردوسی پور گفتم. من این روزها را می دیدم. به او در خانه خودم وقتی آمده بود عیادتم گفتم راهش اشتباه است. چرا باید این اتفاقات رخ دهد؟ چرا نباید از فوتبال لذت ببریم؟ چرا باید مملکت ما اینگونه باشد؟ چون ما راه را اشتباه می رویم. عادل می توانست با همان اهداف اولیه جلو می رفت، برنامه اش بهتر از این ها می شد. شاید خودش نمی خواست ولی راهش را چیز دیگری انتخاب کرد که به فوتبال هم ضرر زد. علی کریمی یک سرمایه است. نمی توان او را ندیده گرفت. چرا باید به اینجا برسد؟ من می خواستم به کریمی زنگ بزنم. یک سال با او کار کردم. می خواستم با او صحبت کنم. همه دست به دتس هم دهیم تا پیشرفت کنیم. درباره رحمتی هم باید بگویم م نمی توانم چشمم را روی چیزهایی ببندم. من خیلی هم در این زمینه آسیب دیدم. اینها مثل بچه های من هستند. حتما به یک سری مسائل رسیده که آمد سمت من. همه ما وظیفه داریم به فوتبال کمک کنیم. خوشحالم در خیلی از مسائل 10 سال جلوتر بودم. آرشیو صحبت های من درباره زیر ساخت ها بود. من می دانستم که به این مسائل کار این برنامه کشیده می شود. رحمتی هم محبت کرد امد و ما هم چون سنمان بیشتر است، وظیفه مان است تا از یک سری مسائل گذشت کنیم. البته 90 محاسنی هم دارد ولی بازهم می گویم که در این سه چهار سال به سمت هایی رفت که همه ضرر کردند.

کریمی باید آرامش بیشتری داشته باشد

من نیم توانم به او توصیه ای کنم. او یک اعتقاد دارد. بر اساس اعتقادش می خواهد حرف هایش را بزند ولی باید به شکلی حرف بزند که مخاطب حرفش را قبول کند. ان شاءالله آرامش بیشتری داشته باشد. همیشه بهترین مربیان دنبا، هافبک های بازیساز بوده اند. او می تواند بهترین مربی شود. علی پروین در ایران و کونته و سیمئونه و زیدان در خارج هستند. علی کریمی می تواند از بهترین ها شود. در سئول 13 بازیکن را گذاشتند کنار، یک مدت ما یک خلا در فوتبال داشتیم. مرفاوی، منصوریان و کریمی آینده مربی گری هستند و نباید بگذاریم آنها بسوزند. من در فوتبال خیلی اذیت شدم چون حرف حق زدم. الان می گویم علی کریمی با آرامش حرف بزن. حرفت را در اتاقی کوچک با ساکت و تاج بزن و اگر به نتیجه نرسیدی، باز به گونه ای حرف بزن که فوتبال ضرر نکند.


قلعه‌نویی: کریمی باید با آرامش حرف بزند
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها