بازدید: 186

نظر انجمن اوتیسم ایران درباره رفتار جنجالی خانم بازیگر

منبع : فردا نیوز کد خبر: 1089573
مسئول آموزش، پژوهش و توانبخشی انجمن اوتیسم ایران گفت: افراد مبتلا به اوتیسم سطح یک می‌توانند مشغول به کار شده و بازیگر شدن آن‌ها دور از انتظار نیست.

مسئول آموزش، پژوهش و توانبخشی انجمن اوتیسم ایران گفت: افراد مبتلا به اوتیسم سطح یک می‌توانند مشغول به کار شده و بازیگر شدن آن‌ها دور از انتظار نیست.

خبرگزاری میزان: مسئول آموزش، پژوهش و توانبخشی انجمن اوتیسم ایران گفت: افراد مبتلا به اوتیسم سطح یک می توانند مشغول به کار شده و بازیگر شدن آن ها دور از انتظار نیست.

سینا توکلی گفت: اوتیسم اختلال نافذ رشدی است که نشانه های آن در ۳ سال اول زندگی بروز می یابد.

وی افزود: به نوعی می توان اوتیسم را اختلال عصب رشدی دانست.

مسئول آموزش، پژوهش و توانبخشی انجمن اوتیسم ایران با اشاره به نشانه های اوتیسم در کودکان اظهارکرد: افراد مبتلا به اوتیسم در تعاملات خود و نحوه ارتباط گیری با مشکل مواجه هستند و رفتار های کلیشه ای انجام می دهند.

توکلی ادامه داد: این کودکان رفتار های حرکتی و کلامی محدودی دارند و این افراد در زمان نوزادی ارتباط چشمی ضعیفی با مادران و سایر افراد برقرار می کنند.

وی در رابطه با عدم تعامل اجتماعی کودکان مبتلا به اوتیسم تصریح کرد: کودکان مبتلا به بیماری اوتیسم تعامل اجتماعی ندارند و با اسباب بازی های خود به درستی بازی نمی کنند. این کودکان علاوه بر اینکه درک درستی از اسباب بازی ها ندارند، با هم سن و سالان خود نیز بازی نمی کنند.

مسئول آموزش، پژوهش و توانبخشی انجمن اوتیسم ایران با بیان اینکه " برخی از کودکان مبتلا به طیف اوتیسم مشکلات یکپارچه حسی دارند" خاطرنشان کرد: برخی از کودکان مبتلا به بیماری اوتیسم با اختلالات یکپارچه حسی مواجه هستند به نوعی که نسبت به نور، صدا و لمس کردن حساسیت نشان داده و یا بر عکس جذب نور، صدا و ... می شوند.

توکلی با اشاره به تقسیم بندی بیماری اوتیسم به ۳ سطح اذعان کرد: بیماران اوتیسم به ۳ سطح تقسیم می شوند. سطح ۳ اوتیسم، شدید ترین علائم را داشته و با عقب ماندگی مواجه هستند. سطح ۲ اکثر کودکان اوتیسم را شامل می شود و سطح یک اوتیسم کودکانی هستند که سطح یک، بیمارانی هستند که مهارت های خاصی را می توانند کسب کنند و در برخی از حوزه ها از جمله حوزه هنر عالی ظاهر می شوند.

وی ادامه داد: تقریبا ۳۰ درصد از افراد طیف اوتیسم در بزرگسالی کلام ندارند و با مشکلاتی مانند عقب ماندگی همراه هستند.

مسئول آموزش، پژوهش و توانبخشی انجمن اوتیسم ایران در رابطه با توانمندی های بیماران مبتلا به اوتیسم اظهارکرد: کودکان مبتلا به اوتیسم می توانند در نقاشی، موسیقی، تئاترو ... توانمندی هایی را کسب کنند و بسیاری از این افراد قادر هستند دیالوگ های بسیار بلند را به خاطر بسپارند و تکرار کنند.

توکلی در پاسخ به این پرسش که آیا افراد مبتلا به بیماری اوتیسم می توانند بازیگر شوند یا خیر؟، گفت: افرادی که در طیف اوتیسم با عملکرد بالا هستند، می توانند زندگی نرمال داشته باشند و بازیگر شدن آن ها نیز ممکن است.
وی افزود: بر اساس بررسی های صورت گرفته در کشور های پیشرفته دنیا، ۱۲ درصد از افراد مبتلا به طیف های مختلف اوتیسم، مستقل زندگی کنند و ۳ درصد از آن ها دارای شغل هستند.

مسئول آموزش، پژوهش و توانبخشی انجمن اوتیسم ایران در خصوص حاشیه های مطرح شده در رابطه با ابتلای "مژگان صابری" بازیگر فیلم سینمایی شعله ور که فیلم آن در جشنواره فجر به نمایش گذاشته شد تصریح کرد: بعد از حضور این بازیگر در جمع خبرنگاران، مطرح شد که وی مبتلا به بیماری اوتیسم است. نمی توان نظر داد که این بازیگر مبتلا به اوتیسم هست یا خیر و لازم است خانواده این بازیگر و یا روانپزشکان احتمالی که از قبل با وی در ارتباط بوده اند در این زمینه اظهار نظر کنند.

توکلی در خصوص وضعیت افراد مبتلا به اوتیسم سطح یک خاطرنشان کرد: افراد مبتلا به اوتیسم سطح یک عملکرد بالایی دارند. این افراد هوش بالای ۹۰ درصد داشته و قادر به انجام بسیاری از کار ها هستند.

وی با تاکید بر اینکه درمان اوتیسم، درمان توانبخشی است خاطرنشان کرد: بیماری اوتیسم درمان دارویی ندارد و تنها از طریق اقدمات توانبخشی می توان مهارت افراد مبتلا به اوتیسم را افزایش داد.

نظر انجمن اوتیسم ایران درباره رفتار جنجالی خانم بازیگر
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها